Про університет
Нині українська земля потребує кваліфікованих аграріїв, людей, які розуміють і поважають її. Саме таких фахівців готує у своїх стінах Вінницький національний аграрний університет.
ВНАУ – потужний осередок освіти і науки із сучасною матеріально-технічною базою, розлогою мережею філій та наукових центрів, широко відомий в Україні та за кордоном.
Університет має у своєму складі: 3 навчально-наукових інститути – агротехнологій та природокористування; економіки та управління; миру, соціальних комунікацій та реабілітації; 8 факультетів: агрономії, садівництва та захисту рослин; екології, лісівництва та садово-паркового господарства; економіки, інформаційних технологій та сфери обслуговування; обліку, фінансів та аудиту; менеджменту та права; інженерно-технологічний; технології виробництва, переробки та робототехніки у тваринництві; ветеринарної медицини.
До структури ВНАУ також входять: Відокремлений структурний підрозділ "Технологічно-промисловий фаховий коледж Вінницького національного аграрного університету", Відокремлений структурний підрозділ "Ладижинський фаховий коледж Вінницького національного аграрного університету", Відокремлений структурний підрозділ "Могилів-Подільський технолого-економічний фаховий коледж Вінницького національного аграрного університету", Відокремлений структурний підрозділ "Немирівський фаховий коледж будівництва, економіки та дизайну Вінницького національного аграрного університету", Відокремлений структурний підрозділ "Чернятинський фаховий коледж Вінницького національного аграрного університету".
Аграрний університет здійснює підготовку за багатоступеневою системою: адаптація випускників шкіл до навчання у виші, підготовка молодших спеціалістів, бакалаврів, магістрів, кандидатів і докторів наук, докторів філософії.
Університет розширює горизонти співпраці із провідними українськими і світовими підприємствами та установами. Адже лише у такій співпраці можна підготувати справжнього висококваліфікованого фахівця, здатного успішно конкурувати на сучасному динамічному ринку праці.
ВНАУ активно розвиває систему дуальної форми навчання. Це можливість одночасно навчатися в університеті та працювати за спеціальністю, переймаючи досвід найкращих менторів провідних українських компаній – стейкхолдерів ВНАУ. Завдячуючи дуальній освіті покращується матеріально-технічна база Університету, відкриваються навчально-дослідні Центри.
Кращі студенти університету поглиблюють свої теоретичні знання під час проходження виробничих практик та стажування у 16 навчальних закладах, на провідних сільськогосподарських підприємствах Європи та США.
ВНАУ є провідним навчальним закладом України з впровадження сучасних інноваціних методик організації навчального процесу, електронних засобів навчання, тестового контролю залишкових знань тощо. Електронна система управління якістю освітньої діяльності "Сократ" є власною розробкою університету та глобальним інформаційним базисом для управління навчальним процесом; електронної підтримки бібліотеки; репозиторію університету; науково-консультативного освітнього середовища університету.
історія Університету
Ураховуючи загальнодержавне і міжнародне визнання
результатів діяльності Вінницького державного аграрного університету, його вагомий внесок у розвиток національної освіти і науки, Указом Президента України від 17 грудня 2009 р. № 1070/2009 навчальному закладу було надано статус національного.
2009
У 2012 році ВНАУ відсвяткував свій тридцятилітній ювілей. Дійство та масштаби вражаючі, естетика неперевершена, справжня «пісня чистого поля» п розвучала на всю округу у виконанні велелюдного десятитисячного колективу студентів та батьків, великої когорти колишніх випускників, державних діячів, політиків найвищого рангу, ветеранів та сучасників.
2012
За ініціативи президента університету Г.М. Калетніка, ректорату у серпні 2013 року було засновано Всеукраїнський науково-навчально-виробничий консорціум, до якого ввійшли Вінницький національний аграрний університет та Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України.
2013
З 1 лютого 2014 року у Вінницькому національному аграрному університеті створено кафедру військової підготовки. Згідно з рішенням Акредитаційної комісії України від 28.05.2015 р. (протокол № 116) університет отримав дозвіл на провадження освітньої діяльності з підготовки студентів вищих навчальних закладів за програмою офіцерів запасу.
2014
3 жовтня 2017 року, ВНАУ відзначив свій славний 35-річний ювілей.Святкові світлиці, презентовані факультетами навчального закладу, урочистий концерт, підготовлений творчими колективами центру культури та дозвілля і незабутня концертна програма за участю зіркових випускників ВНАУ та зірок української естради – Наталії Бучинської та мега популярного гурту «DZIDZIO» вражали своєю вишуканістю, красою, креативністю, адже все було зроблено з любов’ю до рідного навчального закладу.
2017
12 жовтня 2018 року команда науковців ВНАУ здобула призове місце на пристижному міжнародному конкурсі стартапів University Startup World Cup. Учені призентували енергоощадний вібраційний млин, який уможливлює подрібнення до розміру частинок від 5 до 50 мкм, що в 5 разів тонші від людської волосини. Стартап переміг у номінації Social Media Award.
2018
У жовтні 2019 року на базі ВНАУ відкрився перший на Вінниччині Центр підтримки технологій та інновацій ( TISK – Technology and Innovation Support Center). Мета центру – підтримка розробок та інновацій, що створюються винахідниками та надання користувачам високоякісних послуг.
2019
У лютому 2020-го ВНАУ підписав меморандум про співробітництво із Асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» щодо запровадження новітньої магістерської програми «Агрокебети». Це удосконалена магістерська програма, створена у співпраці бізнесу і навчальних закладів, метою якої є-забезпечити топові українські аграрні компанії висококваліфікованими працівниками. А випускників — високооплачуваними робочими місцями одразу після отримання диплому.
2020
Ректорат
Калетнік
Григорій Миколайович
Президент університету
Мазур
Віктор Анатолійович
Ректор університету
Лутковська Світлана Михайлівна
Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи
Гончарук Інна Вікторівна
Проректор з науково-педагогічної, наукової та інноваційної діяльності
Скоромна Оксана Іванівна
Проректор з науково-педагогічної, виховної роботи та гуманітарної політики
Дідур Ігор Миколайович
Директор навчально-наукового інституту агротехнологій та природокористування
Здирко Наталія Григорівна
Директор навчально-наукового інституту економіки та управління
Яропуд Віталій Миколайович
Декан інженерно-технологічного факультету
Солона Олена Василівна
Декан факультету технології виробництва, переробки та робототехніки у тваринництві
Фаріонік Тарас Володимирович
Декан факультету ветеринарної медицини
Пронько Людмила Миколаївна
Декан факультету менеджменту та права
МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО
Міжнародна діяльність ВНАУ насичена, колоритна та багатогранна. Динамічна інтернаціональна співпраця є необхідною умовою інтегрування вузу в сім’ю європейських університетів, розвитку дружніх відносин з закордонними партнерами, зміцнені міжкультурних зв’язків. Університет є впізнаваним у міжнародному та має високий авторитет у вітчизняному науково-освітньому просторі, у тому числі зважаючи на відповідне позиціювання у найбільш відомих світових рейтингах. Географія міжнародного співробітництва ВНАУ України охоплює понад 54 країни світу.