Відбувся черговий захист дисертації на здобуття ступеня доктора філософії з Агрономії у ВНАУ!
24 червня 2025 року, провела роботу спеціалізована вчена рада з правом прийняття до розгляду та проведення разового захисту дисертації на здобуття ступеня доктора філософії ДФ 05.854.039. Відбувся прилюдний захист дисертації за галуззю знань 20 Аграрні науки та продовольство зі спеціальності 201 Агрономія аспірантки ВНАУ Аліни КОРОБКО на тему «Вдосконалення елементів технології вирощування адаптивних сортів сої в умовах Лісостепу правобережного».
Науковий керівник: Олександр МАЗУР, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, завідувач кафедри рослинництва та садівництва Вінницького національного аграрного університету.
Спеціалізована рада ДФ 05.854.039 утворена відповідно до рішення Вченої ради Вінницького національного аграрного університету від 29.04.2025 р., протокол № 12 та затверджена наказом ректора Вінницького національного аграрного університету від 29.04.2025 р. № 35а.
Голова разової спеціалізованої вченої ради:
Ігор ДІДУР, доктор сільськогосподарських наук, професор, директор навчально-наукового інституту агротехнологій та природокористування Вінницького національного аграрного університету.
Рецензенти:
Олександр ТКАЧУК, доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри екології та охорони навколишнього середовища Вінницького національного аграрного університету;
В՚ячеслав ЦИГАНСЬКИЙ, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, доцент кафедри рослинництва та садівництва Вінницького національного аграрного університету.
Офіційні опоненти:
Наталія НОВИЦЬКА, доктор сільськогосподарських наук, професор, професор кафедри рослинництва Національного університету біоресурсів і природокористування України;
Микола ШЕВНІКОВ, доктор сільськогосподарських наук, професор, директор Відокремленого структурного підрозділу «Аграрно-економічний фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету».
Наукова новизна дисертації полягає в тому, що вперше в грунтово-кліматичних умовах Лісостепу правобережного:
- розроблені елементи технології вирощування адаптивних сортів сої залежно від передпосівної обробки насіння біоінокулянтом Різолайн-р у поєднанні з біопротектором Різосейв та позакореневих підживлень регулятором росту Азотофіт-р та біопрепаратом Органік баланс у поєднанні з хелатними мікродобривами Хелп рост соя та Хелп рост бор;
- досліджено особливості формування надземної маси, тривалість вегетаційного та міжфазних періодів росту та розвитку сої, елементів структури врожаю залежно від гідротермічних умов регіону вирощування, сортових особливостей та елементів технології вирощування;
- встановлено особливості формування фотосинтетичної та симбіотичної продуктивності посівів сої та їх взаємозалежність з урожайністю та якістю зерна;
- обґрунтовано економічну та енергетичну ефективність досліджуваних елементів технології вирощування сої. Удосконалено окремі елементи технології вирощування сої, такі як обробка насіння біоінокулянтом у проєднанні з біопротектором, а також позакореневі підживлення регуляторами росту та біопрепаратами у поєднанні з хелатними мікродобривами в умовах Лісостепу правобережного для підвищення урожайності насіння сої та покращення стану ґрунтів.
Дисертаційна робота отримала позитивні відгуки членів спеціалізованої вченої ради – захист відбувся успішно.
Щиро вітаємо дисертантку та її наукового керівника з успішним захистом дисертації!
Це - результат багаторічної наполегливої праці, дослідницького таланту та наукової допитливості.
Нехай цей науковий рубіж стане лише першим у низці Ваших успіхів, а подальша кар’єра буде наповнена новими відкриттями та визнанням.
Бажаємо Вам мирного неба, міцного здоров’я, легкої долі, подальших успіхів у науковій та професійній діяльності. Нехай Ваші знання та таланти стануть запорукою нових звершень та вагомих досягнень!
8512