logo
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ space заснований у 1982 році

Успіхи студентів Вінницького національного аграрного університету

У Вінницькому національному аграрному університеті навчається багато студентів, якими ми пишаємось. Досягнення в науці, спорті, культурі є традиційно стабільними для студентів-аграріїв.  

Двічі на рік кращі студенти нагороджуються  відзнакою президента університету Григорія Калетніка за високі показники успішності, наукові здобутки, досягнення у творчій діяльності, здобутки у спорті та участь у громадській діяльності.

Найталановитіша молодь має можливість брати участь у міжнародних проєктах, конкурсах, грантах.

2023 рік

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

Істотно у 2023 році активізувалась студентська наукова діяльність. Понад 200 студентів та аспірантів взяли участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах, 48 – із яких стали переможцями та призерами, що майже у 4 разів 110 перевищує результати минулого року.

ІННОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

За результатами V Всеукраїнського Фестивалю інновацій серед ІТ-проєктів - 3 місце вибороли 2 стартапи – автоматична система безпеки розумного будинку та стартап Вінницького національного аграрного університету GrainSee.

Серед не ІТ-проєктів перемогли 2 стартапи інженерно-технологічного факультету ВНАУ.

У грудні 2023 р. 2 стартапи ВНАУ перемогли у конкурсі інноваційних проєктів «STARTUP ПРОРИВ 2023».

3 місце - стартап Storm (керівник проєкту - Бондаренко Даніїл Олексійович, студент факультету економіки, інформаційних технологій та сфери обслуговування ВНАУ), отримавши грошову винагороду 10000 грн.

МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Відповідно до програми реалізації проєкту 17.07-24.07.20213 року делегація Вінницького національного аграрного університету у складі 7-ми викладачів та 5 студентів, очолюваної президентом університету Григорієм Калетніком, стала учасником Літньої DAAD ERASMUS+ в університеті прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф (Німеччина). По завершенню Літньої школи, кожен учасник отримав сертифікат.

06 вересня 2023 року в рамках співпраці та реалізації програми міжнародної академічної мобільності відбулося офіційне відкриття навчального онлайн семестру в університеті прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф. 55 кращих студентів ВНАУ протягом 1-го семестру зараховані студентами німецького університету. Перед ними відкрилися чудові можливості доступу до всіх платформ, програм, методичних матеріалів, лекції провідних науковців Німеччини та Великобританії.

17 студентів Вінницького національного аграрного університету пройшли міжнародне стажування (практику) на підприємствах та в установах Німеччині та Туреччині.

ВИХОВНА РОБОТА

Іменними стипендіатами Вінницького національного аграрного університету у 2023 році стали 6 студентів, 2 – Вінницька обласна рада. 4 – Вінницька міська рада.

У 2023 році за результатами конкурсу звання «Кращий студент факультету» удостоєні:

 • Крижанівський Віталій, студент факультету агрономії та лісівництва;
 • Шинкарук Марина, студентка інженерно-технологічного факультету;
 • Хрекова Ярослава, студентка факультету менеджменту та права;
 • Красилюк Іван, студент факультету економіки та підприємництва;
 • Василина Анна, студентка факультету обліку та аудиту;
 • Будєєв Олександр, студент факультету технології виробництва і переробки продукції тваринництва та ветеринарії.

З нагоди 41-річниці з дня заснування університету подяками було відзначено 86 науково-педагогічних, педагогічних працівників, співробітників, студентів університету та коледжів за вагомий особистий внесок у розвиток закладу вищої освіти.

2022 рік

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

Свою волю до перемоги на науковій ниві продемонстрували і студенти Вінницького національного аграрного університету, які зуміли здобути значну кількість престижних всеукраїнських та міжнародних наукових перемог.

За 2022 рік понад 100 студентів та аспірантів взяли участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах, 12 – із яких стали переможцями та призерами.

МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Особливо значимою подією в історії Університету стала участь у міжнародному рамковому проєкті Еразмус+. Проєкт такого рівня вперше раелізується у ВНАУ. В результаті конкурсного відбору до числа стипендіатів-учасників проєкту Еразмус+ увійшли 17 кращих студентів Вінницького національного аграрного університету.

З ініціативи та за сприяння президента університету Григорія Калетніка у 2022 році делегації у складі науково-педагогічних працівників, аспірантів та студентів університету відвідали Париж, Туреччину, Іспанію та Італію.

ВИХОВНА РОБОТА

Про високий рівень знань наших студентів свідчать іменні стипендії Вінницької обласної ради та Вінницької міської ради. Так іменні стипендії отримали 6 студентів Вінницького національного аграрного університету у 2022 році:

У 2022 році за результатами конкурсу звання «Кращий студент факультету» були нагороджені:

 • Вікторія Главацька, студентка факультету технології виробництва і переробки продукції тваринництва та ветеринарії;
 • Марія Обнявко, студентка факультету обліку та аудиту;
 • Світлана Підлісна, студентка факультету агрономії та лісівництва;
 • Діана Богатирчук, студентка факультету економіки та підприємництва;
 • Сніжана Тельнюк, студентка факультету менеджменту та права;
 • Сергій Мельничук, студент інженерно-технологічного факультету.

З нагоди 40 річниці з дня заснування університету понад 200 науково-педагогічних працівників, аспірантів, студентів, педагогічних працівників коледжів були нагороджені відзнаками університету та грошовими преміями.

Серед нагороджених – переможці національних та міжнародних конкурсів, автори стартап-компаній, стипендіати та номінанти на престижні премії та премії за наукову та освітню діяльність.

У 2022 році у Вінницькому національному аграрному університеті був проведений студентський кінофестиваль «Grystories», переможців привітало керівництво університету, нагородили дипломами за I, II, III місце та грошовими винагородами.

Також з нагоди 40-річчя заснування університету кращі з кращих 40 науково-педагогічних, педагогічних працівників, аспірантів та студентів вибороли право відвідати - Париж, Стамбул, Рим та Барселону.

2021 рік

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

Студенти ВНАУ у 2021 стали переможцями та призерами конкурсів різного рівня.

У міжнародних конкурсах студентських наукових робіт призерами стали 11 студентів, у II турі всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 навчальному році дипломи отримали 26 студентів

МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Результатом співпраці Вінницького національного аграрного університету та університету Агросуп Діжон (Франція) стало профільне стажування в науково-дослідній лабораторії Франції студентки 4 курсу факультету технології виробництва і переробки продукції та ветеринарії Вінницького національного аграрного університету - Оксани Білої.

З ініціативи та за сприяння президента університету Григорія Калетніка наприкінці листопада 2021 року делегація Вінницького національного аграрного університету відвідала Всесвітню інноваційну виставку «Експо2020», Дубай (ОАЕ).

Протягом звітного періоду аспіранти та студенти університету у 2021 році були активними учасниками наукових заходів, оголошених Міністерством освіти і науки України спільно з іноземними Міністерствами та Урядовими організаціями у рамках програми академічної мобільності та освітнього обміну:

 • Міжнародний конкурс студентських наукових робіт «Black Sea Science 2021» (5 студентів);
 • «Міжнародний конкурс студентських наукових робіт» (3 студенти);
 • проєкти EU Study Days (Єврошкола) (18 студентів);
 • «Міжнародна бізнес-гра для студентів LO’REAL BRANDSTORM 2021» (3 студента);
 • програми освітнього обміну, з можливістю отримати стипендії Республіки Угорщини, Латвії, Литви, Словаччини та В’єтнаму (8 студентів).

Завдяки розширенню міжнародної співпраці 124 студенти ВНАУ пройшли у 2021 році навчально-виробничі практики в Польщі, Німеччині, Нідерландах, Швеції, Швейцарії, Данії, США та Канаді.

ВИХОВНА РОБОТА

Про високий рівень знань наших студентів свідчать і численні державні іменні стипендії.

У 2021 році степендію Президента України отримували 4 студентки, Верховної Ради України – 2 студентки, Кабінету Міністрів України - 2 студента, стипендію імені М. С. Грушевського - 2 студентки Вінницького національного аграрного університету.

У 2021 за результатами конкурсу звання «Кращий студент факультету» удостоєні:

 • Яна Титула, студентка факультету технології виробництва і переробки продукції тваринництва та ветеринарії
 • Ангеліна Козлан, студентка факультету обліку та аудиту;
 • Альона Кушнір, студентка факультету агрономії та лісівництва;
 • Вадим Микичур, студент факультету економіки та підприємництва;
 • Богдана Ясінська, студентка факультету менеджменту та права;
 • Дмитро Ковальчук, студент інженерно-технологічного факультету.

2020 рік

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

У 2020 році свою волю до перемоги, незважаючи на глобальні світові проблеми, продемонстрували і студенти Вінницького національного аграрного університету, які зуміли здобути велику кількість престижних всеукраїнських та міжнародних наукових перемог.

Студентки Вінницького національного аграрного університету – Шаргало Наталія, факультет обліку та аудиту та Титула Яна, факультет технології виробництва і переробки продукції тваринництва та ветеринарії взяли участь у V Всеукраїнському конкурсі «Scholarship в Україні», де презентували роботу на тему «Бізнес ідеї та стартапи: що я можу реалізувати вже сьогодні».

Наталія посіла призове I місце та отримала грант на оплату навчання у розмірі 15 000 гривень.

Яна посіла призове III місце та отримала подарунковий сертифікат на суму 2 000 гривень.

Вагомим підтвердженням наукової діяльності університету є зростання у 2020 році кількості різноманітних конкурсів, у яких студенти ВНАУ взяли участь (за 2020 рік близько 200 студентів взяли участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах, 25 з яких стали переможцями у всеукраїнських 137 конкурсах та 8 – у міжнародних).

Визнанням науково-освітяської активності студентсва ВНАУ є отримання ними іменних стипендій:

 1. Президента України – 3 студента ВНАУ
 2. Верховної Ради України – 2 студента ВНАУ
 3. Кабінету Міністрів України – 2 студента ВНАУ
 4. Імені Героїв Небесної Сотні – 1 студент ВНАУ

МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Вперше у 2020 році в університеті почала працювати міжнародна програма подвійних дипломів. У звітному періоді за програмою подвійних дипломів в Університеті прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф (Німеччина) на підставі договору, який було укладено у 2019 році між Вінницьким національним аграрним університетом та Університетом прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф проходить навчання студент факультету Технології виробництва і переробки продукції тваринництва та ветеренарії.

Завдяки розширенню міжнародної співпраці 153 студенти ВНАУ пройшли у 2020 році навчально-виробничі практики в Польщі, Німеччині, Нідерландах, Швеції, Швейцарії, Данії, США та Канаді.

ВИХОВНА РОБОТА

З метою виявлення та підтримки обдарованої і талановитої молоді, підвищення якості навчання, активізації науково-дослідної роботи, подальшого розвитку потенціалу та творчих здібностей в студентів президентом університету Григорієм Калетніком була запроваджена Відзнака президента університету «Кращий студент факультету» та «Кращий студент коледжу».

У 2020 за результатами конкурсу звання «Кращий студент факультету» удостоєні:

 • Віктор Рева, студент факультету технології виробництва і переробки продукції тваринництва та ветеринарії;
 • Наталія Шаргало, студентка факультету обліку та аудиту;
 • Антон Журавльов, студент факультету агрономії та лісівництва;
 • Роман Лукіяненко, студент факультету економіки та підприємництва;
 • Наталія Волос, студентка факультету менеджменту та права;
 • Сергій Красовський, студент інженерно-технологічного факультету.

Карантинні заходи не дозволили традиційно відзначити 38 річницю з Дня заснування університету, проте більше 200 студентів та науковопедагогічних працівників було відзначено грамотами та грошовими винагородами.

2018 рік

Гордістю університету є команда молодих науковців, які здобули перемогу на Всеукраїнському рівні у травні 2018 року, де представляли свої наукові інноваційні проекти 240 команд із усієї України. А вже в жовтні цього року молоді науковці представляли свій проект на Міжнародному рівні – конкурсі University Startup World Cup, де знайшов підтримку серед багатотисячної аудиторії. Із понад 70 проектів університетів зі світовим ім’ям, які брали участь в цьому конкурсі, команда Вінницького національного аграрного університету впевнено здобула перемогу у номінації «Social Media Aword».

Не менш вагомим здобутком є здобута бронза у Міжнародному молодіжному конкурсі «STARTUP-ПРОЕКТ», який проходив у рамках реалізації проекту «Вищі навчальні заклади для молодіжного підприємництва» за програмою Erasmus+ 12-14 листопада 2018 року у м. Єреван, Вірменія. Це конкурс бізнес-ідей та проектів, які спрямовані на розвиток підприємницької ініціативи та креативного мислення, навичок бізнес-моделювання та бізнес-проектування, перевірку бізнес-ідей на реалістичність.

На міжнародний молодіжний конкурс було представлено 87 робіт від представників України, Вірменії, Латвії, Казахстану, Молдови, Росії, Білорусії і Грузії. За результатами рейтингового оцінювання проектів міжнародними експертами у ІІ тур конкурсу пройшли 18 команд, 3-и із яких – Вінницького національного аграрного університету: Автоматизована гідроферма з можливістю віддаленого керування (GET ECO); Vegetech; Vibro Mill.

У результаті напруженої боротьби команда «Автоматизована гідропонна установка з можливістю віддаленого керування» (GET-ECO) впевнено здобула бронзу і привезла до України чергове визнання вітчизняних інноваційних розробок.

 

 

9351

Події у світлинах