Факультет обліку, фінансів та аудиту
Місцезнаходження: | м.Вінниця, вул. Сонячна 3, корпус 1 каб. 1208 |
Телефон: | 8325 (внутрішній) |
account_audit@vsau.vin.ua |
Факультет обліку, фінансів та аудиту як структурний підрозділ університету забезпечує навчальну, навчально-методичну, наукову, міжнародну, інноваційну, організаційно-виховну роботу відповідно до Статуту університету, Положення про факультет університету, Положення про організацію освітнього процесу, Положення про внутрішню систему забезпечення якості вищої освіти у ВНАУ, Наказів ректора та Розпоряджень, які стосуються діяльності навчально-наукового інституту економіки та управління.
До складу факультету входить 3 кафедри: обліку і оподаткування; аналізу та аудиту; фінансів, банківської справи та страхування.
Факультет обліку, фінансів та аудиту здійснює підготовку фахівців з професійними знаннями фінансової та банківської справи, страхування, національного та міжнародного обліку, аудиту, фінансового аналізу та вмінням брати участь у розробці обліково-інформаційних систем управління, здійснювати управлінський, фінансовий, стратегічний, соціально-економічний облік, облік податкових розрахунків, з навиками роботи – керівника відділу, головного бухгалтера, начальника управління обліку та звітності, керівника підприємства, фінансиста, викладача навчального закладу.
Факультет готує фахівців освітніх ступенів «бакалавр» та «магістр» за спеціальностями:
- 071 «Облік і оподаткування».
- 072 «Фінанси, банківська справа та страхування та фондовий ринок».
- Підготовка докторів філософії здійснюється за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування».
Випускник спеціальності «Облік і оподаткування» може виконувати обліково-аналітичну та аудиторську роботу на підприємствах й організаціях різних організаційно-правових форми та форм власності. Сучасний бухгалтер-аналітик – це компетентний фахівець не лише з питань обліку, а й економічного аналізу, аудиту, ревізії та контролю, фінансів підприємства. Враховуючи сучасні вимоги до професії бухгалтера, факультет готує спеціалістів широкого профілю із знаннями міжнародних стандартів обліку та аудиту.
Випускник спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» здійснює професійну діяльність у фінансово-кредитній системі з обслуговування юридичних та фізичних осіб у сфері грошового ринку. Випускники можуть працювати на підприємствах, в пенсійних фондах, страхових фондах, кредитних спілках, розрахункових центрах, управліннях інкасації, комерційних банках.
Навчальну діяльність факультет обліку, фінансів та аудиту здійснює на основі власного науково-педагогічного досвіду і міжнародних інноваційних освітніх технологій. Навчальний процес ґрунтується на поєднанні традиційних та нових освітніх методів навчання шляхом застосування інтерактивно-проблемних лекцій і семінарів; кейс-технологій та ділових ігор, використання сучасних мультимедійних та аудіовізуальних технологій.
Випуск магістрів факультету обліку, фінансів та аудиту
Захист кваліфікаційних робіт магістрами факультету обліку, фінансів та аудиту
Викладачі факультету мають можливість на власному досвіді пересвідчитися у високих стандартах освіти, які мотивують більше і більше працювати над собою під час проходження стажування. Науково-педагогічний персонал факультету постійно підвищує свою кваліфікацію в провідних установах і підприємствах Україні та за кордоном, зокрема у Луізіанському університеті, США (Мулик Т.О., Правдюк Н.Л. – 1999 р.), Колорадському університеті, США (Лепетан І.М. – 2012 р.), Вроцлавському університеті, Польща (Фостолович В.А. – 2013-2014 рр.), Західно-Фінляндському коледжі, Фінляндія (Корпанюк Т.М. – 2016 р.), Празькому економічному університеті, Чехія (Правдюк М.В. – 2018 р.), університеті «Проф. Д-р Асен Златаров», Болгарія (Федоришина Л.І., – 2019, 2020 р.), Вищій школі менеджменту інформаційних систем, Латвія (Здирко Н.Г. – 2019, 2020 р.); Технічному університеті Ілдіз, Туреччина (Здирко Н., Іщенко Я., Лепетан І., Федоришина Л., Алескерова Ю. – 2022 р.); European Academy of Sciences and Research, Hamburg (Правдюк Н. – 2022 р.); University of Security Management in Košice (Правдюк Н., Подолянчук О., Коваль Н. – 2023 р.)..
Проходження міжнародного стажування науково-педагогічними працівниками факультету
Для ефективної організації навчального процесу, факультет постійно працює зі стейкхолдерами, які беруть участь у засіданнях Ради стейкхолдерів з метою обговорення та оновлення освітніх (освітньо-наукових) програм; у загальноуніверситетських заходах, проводять проблемно-орієнтовані лекції на базі ВНАУ та екскурсії на власних виробництвах, надають можливість до підвищення кваліфікації НПП факультету, проходження виробничої практики здобувачами, а також проведення наукових досліджень аспірантів.
Засідання ради стейкхолдерів ННІ економіки та управління з метою обговорення освітніх програм, 2024 р.
Викладачі та здобувачі факультету беруть участь в грантових програмах, заходах щодо академічної мобільності, стартапах, вебінарах.
Участь та перемога викладачів факультету Іщенко Я.П. та Коваль О.В. в конкурсі Вінницької обласної ради в рамках Програми розвитку інформаційних та інноваційних технологій в закладах освіти області
Отримання сертифікатів викладачами кафедри про участь та успішне завершення програми віртуальної міжнародної мобільності
В рамках програми міжнародної академічної мобільності здобувачі факультету обліку, фінансів та аудиту (Ктітор К, Кудрик Р, Лопатинська В, Василина А., Гайворонюк О, Коломієць Д, Ткачук А, Тригуб А, Муляревич Б) пройшли відбір і стали студентами у зимовому онлайн-семестрі в рамках проєкту DAAD ЕРАЗМУС+ з 1 вересня 2023 року по 14 лютого 2024 року Університету прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф (HSWT) в Німеччині. З 2 вересня 2024 року по 28 березня 2025 року проходять навчання здобувачі різних курсів та спеціальностей факультету (Петрусевич В., Філіпова О., Войтович Б., Лупіна Б., Іваник І., Стадник Д., Кушнір М., Якимець В., Дубецький М.). Під керівництвом досвідчених викладачів студенти мають можливість вивчати в режимі онлайн фахові дисципліни, а також отримати глибоке розуміння тенденцій розвитку економіки сучасного світу.
Участь здобувачів в онлайн-семестрі в рамках проєкту DAAD ЕРАЗМУС+ (університет прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф, (HSWT), Німеччина)
У 2023 р. у міжнародних, всеукраїнських наукових конкурсах та грантових програмах взяли участь близько 50 студентів факультету обліку, фінансів та аудиту.
Перемоги здобувачів факультету у конкурсах наукових робіт, стартап-проєктів, грантових програмах
Викладачі ННІ економіки та управління Здирко Н. та Феняк Л. брали участь у міжнародному семінарі «The use of innovative interactive online modules in teaching» у рамках проєкту DAAD Project «Support of the digitalization of Ukrainian agricultural universities (2)» в університеті прикладних наук Вайнштейн-Тріздорф (Німеччина) та здобули навички у використанні цифрових інструментів з метою застосування підвищення якості освітньої діяльності.
24-26 травня проведено воркшоп DAAD ERASMUS+ «Підтримка цифровізації українських аграрних університетів» спільно з Університом прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф (Німеччина). У тренінгу беруть участь більше 60 учасників з 5 провідних аграрних вишів України та 18 коледжів, які представляють загалом 10 областей України. Учасники воркшопу мали гарну можливість ближче познайомитися з університетом, відвідати його інноваційні платформи, які беззаперечно є гордістю ВНАУ.
Воркшоп DAAD ERASMUS+ «Підтримка цифровізації українських аграрних університетів» спільно з Університом прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф (Німеччина) на базі ВНАУ
Професорсько-викладацький склад факультету активно займається науковою роботою. Щорічно на факультеті організовуються Всеукраїнські науково-практичні конференції («Облік, аналіз, контроль та оподаткування: стан і перспективи розвитку», 28-29 березня 2019 року; «Проблеми облікового, контрольного та аналітичного забезпечення в системі управління», 14-15 листопада 2019 року; «Фінансове та обліково-аналітичне забезпечення управлінських процесів в умовах євроінтеграції», 1-2 жовтня 2020 року; «Асоціація Україна – ЄС: фінансові, облікові та контрольно-аналітичні аспекти», 7-8 жовтня 2021 року; «Зміна вектора розвитку фінансових, облікових та контрольно-аналітичних інструментів в забезпеченні реалізації Національної економічної стратегії», 6-7 жовтня 2022 року; «Фінансові, облікові та контрольно-аналітичні інструменти в забезпеченні післявоєнного відновлення та розвитку економіки України», 28-29 вересня 2023 року).
Найважливішою проблематикою конференцій є дослідження та обговорення проблем облікового, контрольно-аналітичного та фінансового забезпечення в системі управління як підприємством, так і національною економікою в цілому
Організація науково-практичних конференцій у ВНАУ щодо проблем облікового, контрольно-аналітичного та фінансового забезпечення в системі управління
Викладачі факультету беруть активну участь у Всеукраїнських та Міжнародних науково-практичних конференціях в інших установах України та Європи.
Участь НПП факультету у науково-практичних конференціях інших ЗВО
НПП також беруть участь у роботі спеціалізованих (в т.ч. разових) вчених радах із захисту дисертацій (Правдюк Н.Л., Коваль О.В., Іщенко Я.П.); виступають офіційними опонентами (Іщенко Я.П., Здирко Н.Г., Мулик Я.І.) у процесі захисту дисертацій на здобуття наукових ступенів: доктора філософії з обліку і оподаткування, кандидата наук та доктора наук за спеціальністю 08.00.09 «Бухгалтерський облік, аналіз та аудит (за видами економічної діяльності)»; беруть участь у роботі редакційних колегій фахових наукових журналів; є рецензентами монографій, підручників, навчальних посібників.
Участь аспірантів зі спеціальності 071 Облік і оподаткування у конкурсах, вебінарах та інших заходах
На факультеті обліку, фінансів та аудиту здійснюється підготовка здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю «Облік і оподаткування». Аспіранти долучаються до участі в міжнародних конференціях, стартапах, вебінарах, програмах академічної мобільності.
Затвердження тем дисертаційних досліджень аспірантам факультету на Вченій раді ВНАУ
Наукове консультування аспірантів
Участь аспірантів Шульган М., Дриманової Л., Поповича С. у онлайн презентації електронних ресурсів Національної науково-технічної бібліотеки Німеччини (ТІВ), під час якої продемонстровано навчальні та наукові ресурси ТІВ, а також можливості їх використання українськими освітянами і вченими:
- Open Educational Resources Search Index (OERSI) – пошуковий індекс відкритих освітніх ресурсів, який містить понад 43 тис. відкритих освітніх матеріалів;
- TIB AV-Portal – портал для розміщення наукових відео, на якому доступні понад 38,5 тис. освітніх та наукових відеоматеріалів (2 червня 2022 року).
Аспіранти на онлайн презентації електронних ресурсів Національної науково-технічної бібліотеки Німеччини (The Technische Informations bibliothek), 2.06.2022 р.
Участь у конкурсі «Молодий вчений року» аспірантки Валентини Кожухар зі спеціальності 071 Облік і оподаткування (серпень 2022 року).
Сертифікат номінанта щорічного конкурсу «Молодий вчений року» Кожухар В.В.
Участь аспірантки Шульган М.Я. у конкурсах «Фестиваль інновацій: ІТ рішення, що змінять Україну» (17 травня 2023 р.) та Young innovation hackathon ІІ» (28-29 вересня 2023 р.) із презентацією стартап-проєктів.
Участь аспірантки Шульган М. у Конкурсах інновацій
Участь аспірантів Дриманової Л., Шульган М. та Вишинської А. у спільному проєкті StarterNetwork від YEP та Тартуського університету (за підтримки Estonian Center for International Development та Міністерства освіти і науки України), (березень-квітень 2023 р.).
Сертифікати про участь у спільному проєкті StarterNetwork від YEP та Тартуського університету, що реалізується за підтримки Estonian Center for International Development та Міністерства освіти і науки України, 06.03-18.04.2023 р.
Участь аспірантів Дриманової Л. та Шульган М. у програмі віртуальної мобільності «Найкращі практики ЄС-Україна щодо досягнення ЦСР» у межах проєкту модулю Жана Моне «Transparency. Accountability. Responsibility. Governance. Europe. Trust. Sustainability», що фінансується програмою Еразмус+ (101085395– TARGETS – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH), (19 квітня – 24 травня 2023 р.).
Участь аспіранток у онлайн-програмі віртуальної мобільності «Найкращі практики ЄС-України щодо досягнення ЦСР» у рамках реалізації проєкту Жана Моне Еразмус+, 19.04.2023 р.-24.05.2023 р.
Участь аспірантки Шульган М. в онлайн навчанні за проєктом «R&D ТА МОЛОДІЖНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО», що був започаткований за ініціативи USAID, Національного університету «Львівська політехніка» та ГО «Тех Стартап Скул» (9 жовтня 01 грудня 2023 року).
Навчально-тренінговий курс «R&D ТА МОЛОДІЖНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО», 09.10 – 01.12. 2023 р.
Участь аспірантів Шульган М., Бараненко Ю. та Вишинської А. у вебінарах для дослідників та інноваторів України, що організований ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації (06, 20, 21 лютого та 12 березня 2024 р.).
Сертифікати про участь в онлайн вебінарах для дослідників та інноваторів України, Шульган М., Бараненко Ю. та Вишинської А., 06, 20, 21. 02 та 12.03. 2024 р.
Участь аспірантки Шульган М. в онлайн форумі «Фінансова грамотність» (21 лютого 2024 р.).
Участь у форумі «Фінансова грамотність» аспіранти Шульган М., 21.02.2024 р.
Участь аспірантки Вишинської А. в онлайн-семінарі «ООН закликає до сталих трансформацій. Якою має бути оновлена політика промислового розвитку» (2 квітня 2024 р.).
Участь в онлайн- семінарі аспірантки Вишинської А. «ООН закликає до сталих трансформацій. Якою має бути оновлена політика промислового розвитку», 02.04.2024 р.
Науково-дослідні тематики кафедр, за якими здійснюють дослідження НПП та аспіранти:
- Аналіз ефективності використання ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств в умовах забезпечення економічного зростання АПК (№ держреєстрації 0222U004996, 2019-2022 рр.).
- Сучасні тенденції, новації та перспективи розвитку обліку та оподаткування підприємств, організацій, установ. (№ держреєстрації 0118U100367, 2019-2022 рр.).
- Розробка концепції забезпечення енергетичної безпеки та енергоефективності як пріоритетних напрямів сталого розвитку сільських територій (№ державної реєстрації 0121U109443, 2021-2022 рр.) (Прикладна робота, яка виконувалася у ВНАУ за рахунок коштів державного бюджету).
- Фінансовий контроль в системі управління економічною безпекою суб'єктів господарювання (№ державної реєстрації 0118U100563, 2019-2023 рр.).
- Інформаційні ресурси формування механізму економічної безпеки підприємства для цілей управління в конкурентному середовище (№ державної реєстрації 0119U100043, 2019-2023 рр.).
- Оптимізація обліково-фінансового забезпечення та оподаткування фермерських господарств» (№ державної реєстрації 0121U110663, квітень 2021 р. - травень 2023 р.).
- Удосконалення обліку та оподаткування суб’єктів господарювання в умовах сучасних концепцій управління та глобальних викликів (№ державної реєстрації 0122U201989, 2023-2026 рр.).
- Перспективи розвитку аналізу та контролю в умовах інституціональних змін (№ державної реєстрації 0123U101520, 2023-2027 рр.).
Виховна робота на факультеті обліку, фінансів та аудиту є складовою і невід’ємною частиною цілісної системи підготовки фахівців та спрямована на всебічний розвиток особистості майбутнього фахівця. Однією з базових ланок виховної роботи на факультеті є діяльність кураторів академічних груп, яка спрямована на формування професійно-активної особистості, компетентної, націленої на творчий саморозвиток і постійне вдосконалення знань у процесі навчання.
На факультеті забезпечені умови для саморозвитку особистості здобувачів, реалізації їх творчого потенціалу, забезпеченню активного соціального захисту, створенню необхідних і достатніх умов для активізації їх зусиль для вирішення навчальних і життєвих проблем.
Завдяки чисельним заходам, що проводяться в університеті («Подільський бал», «Міс ВНАУ», Культурно-мистецький фестиваль «З любов’ю до батьківської землі», традиційний конкурс для студентів 1-го курсу «Open yourself», День народження ВНАУ та багато інших) здобувачі мають змогу збагатитися духовно, розвивати та проявляти свої таланти.
Участь НПП та здобувачів факультету в культурно-виховних заходах ВНАУ