logo
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ space заснований у 1982 році

Міжнародна діяльність

Одним із основних напрямів діяльності університету є розвиток міжнародного співробітництва.

Вінницький національний аграрний університет активно співпрацює із закордонними університетами і міжнародними організаціями із понад 30-ти країн, з якими підписані угоди, договори та меморандуми про навчальне, освітнє, наукове та міжнародне співробітництво. Зокрема, Пловдивський аграрний університет (Болгарія), Кавказький Міжнародний університет, Академія сільськогосподарських наук (Грузія), Литовський Бізнес Університет прикладних наук (Литва), Латвійський університет (Латвія), Національний Інститут Економічних Досліджень, Науково-практичний інститут біотехнології в зоотехнології і ветеринарної медицини (Молдова), Варшавський університет Природничих наук, Вища школа Бізнесу – Національний Університет Луїз, Академія Агробізнесу в м. Ломжа, Куявський університет у Влоцлавеку, Університет Білосток , Краківський сільськогосподарський університет ім. Гуго Коллонтая (Польща), Університет “Штефан чел Маре” (Румунія), Асоціація університетів Чорноморського регіону, Словацький аграрний університет у  м. Нітра (Словаччина), Вишеградська асоціація університетів (Угорщина), Університет прикладних наук Вайєнштафен-Тріздорф, Университет Хоэнхайм (Німеччина), Університет Барі Альдо Моро (Італія), Дронтонський професійний університет (Нідерланди), Old College (Канада), Сільськогоподарський центр державного університету штату Луїзіана (США), Institut national supérieur des sciences agronomiques, de l'alimentation et de l'environnement (Франція), Вірменський державний економічний університет ( Вірменія), Академія наук провінції Хейлунцзян ( Китай), "BETEN INGENIERIE" та Асоціація Vitagora  (Франція), Університет Чанаккале Онсекіз Март ( Туреччина).

Також, ВНАУ входить до мережі престижних міжнародних організацій: Вишеградської асоціації університетів (VUA) та Асоціації університетів Чорноморського регіону (BSUN) .

6 вересня 2023 року в рамках програми міжнародної академічної мобільності, відбулося офіційне відкриття навчального семестру в університеті прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф, який є багаторічним надійним партнером Вінницького національного аграрного університету. Цьогоріч учасниками даного проєкту, що координується і фінансується DAAD, стали 167 студентів з Африки, Вірменії та України.

Представництво ВНАУ є найбільшим серед 15 вузів-учасників проєкту - 55 студентів!!! Координатор проєкту, президент DAAD HWTS професор Ральф ШЛАУДЕРЕР ознайомив учасників з умовами та особливостями цьогорічного проєкту, презентував координаторів від університетів-партнерів. Від ВНАУ координатором проєкту визначено доктора економічних наук, професора, проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Світлану ЛУТКОВСЬКУ.

55 кращих студентів ВНАУ протягом 1-го семестру стають студентами німецького університету. Перед ними відкриваються можливості доступу до всіх платформ, програм, методичних матеріалів, лекції провідних науковців Німеччини та Великобританії, а ще цікаві знайомства, нові друзі та яскраві враження. ВНАУ радіє за успіхи своїх студентів! Ми впевнені, що результати будуть як завжди найкращими, а досягнення вагомими!

17 студентів Вінницького національного аграрного університету пройшли міжнародне стажування (практику) на підприємства та в установах-партнерах ВНАУ в Німеччині та Туреччині.

Основна мета – набуття практичних навичок та вмінь, впровадження досвіду Європейського Союзу в реалізацію практичної складової освітньої діяльності ВНАУ.

В рамках міжнародного наукового співробітництва і академічної мобільності між Вінницьким Національним Аграрним Університетом (ВНАУ) і навчально-науковими закладами освіти Китайської народної республіки, академік, професор ВНАУ Максим МЕЛЬНИЧУК перебуває в Китаї. Програма візиту передбачає стажування та низку заходів, які пов’язані із розробкою спільних освітньо-наукових програм і проєктів. Впевнені, що розпочата співпраця і перші ділові переговори перейдуть у практичну площину, оскільки заплановані офіційні візити делегацій обох країн та закладів освіти.

Вінницький національний аграрний університет виступив організатором воркшопу DAAD ERASMUS+ «Підтримка цифровізації українських аграрних університетів» спільно з Університом прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф (Німеччина). У тренінгу беруть участь більше 60 учасників з 5 провідних аграрних вишів України та 18 коледжів, які представляють загалом 10 областей України. Лектором воркшопу є провідний науковець, професор університету Великобританії Ніккі ван Веггель.

Координатор DAAD від ВНАУ – професор, д.е.н., проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Світлана ЛУТКОВСЬКА.

Програма тренінгу надзвичайно насичена, учасники будуть мати можливість ближче познайомитися із новітніми цифровими підходами до навчання, викладання та оцінювання. Також, заплановано ряд цікавих екскурсій та зустрічей.

20 березня 2023 року на засіданні Вченої ради ВНАУ голова Вченої ради, президент університету, д.е.н., професор, академік НААНУ Григорій Калетнік та ректор, к.с-г.н., професор Віктор Мазур вручили  сертифікати успішності 17-ти студентам університету, учасникам програми академічної мобільності, стипендіатам університету-партнера Вайнштефан-Тріздорф (Німеччина) у рамках Міжнародного проєкту ДААД «Україна цифрова: забезпечення академічної успішності під час кризи (2022)», який реалізувався Еразмус+. «Таке високе визнання – це вперше за всю історію нашого університету така чисельна кагорта студентської еліти стала колективним учасником авторитетного міжнародного проєкту, що демонструє високий рівень знань та професійних навичок наших студентів і як результат отримали найвищу оцінку від університету-партнера» – підсумувала проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, д.е.н., професор Світлана Лутковська.

Високим досягненням ВНАУ в 2022 році стало відкриття представництва Вінницького національного аграрного університету у Китаї та підписання угоди про міжнародне партнерство та співробіництво, науковий та освітній обмін з китайськими партнерами – це ще одне міжнародне визнання університету. Відкриття представництва Вінницького національного аграрного університету у Китаї.

Офіційне відкриття проєкту Еразмус+ – DAAD «Україна цифрова: забезпечення академічної успішності під час кризи (2022)» (Projekt-ID: 57650509) відбулося у вересні 2022 року.

Реалізація даного проєкту передбачає залучення до міжнародної академічної мобільності не лише студентів, а й науково-педагогічних працівників університету. Проєкт включає два напрямки академічної мобільності: - міжнародна літня школа для науково-педагогічних працівників; - он-лайн семестр для студентів в Університеті прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф (HSWT) (Німеччина).

В результаті конкурсного відбору до числа стипендіатів-учасників проєкту Еразмус+ увійшли 17 кращих студентів Вінницького національного аграрного університету. Стипендіати DAAD офіційно зараховані на зимовий семестр в Університет прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф, Німеччина (HSWT), де будуть навчатися на англомовних курсах, паралельно із німецькими студентами, відповідно до напрямку підготовки та спеціальності.

За напрямком Еразмус+ міжнародна академічна мобільність викладачів, 10 науково-педагогічних працівників ВНАУ стали учасниками міжнародної літньої школи DAAD «Improving digital competences in virtual education: challenges in times of crisis» у рамках проєкту Еразмус+ (Projekt-ID: 57650509) в Університеті прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф, Німеччина. Проведена потужна серія тренінгів та семінарів, розроблено пробні курси та, як визнання результатів підвищення професійних компетенцій, отримано сертифікати міжнародного зразка.

 

Вінницький національний аграрний університет став лідером міжнародного рейтингу «U-Multirank – 2022 World University Rankings» та очолив рейтинг провідних українських університетів ще із чотирма закладами освіти. На офіційному сайті «Multirank Universities compared. Your way» оприлюднені результати 9-го щорічного рейтингу університетів світу «U-Multirank – 2022 World University Rankings», до якого увійшло понад 1900 закладів вищої освіти із 97 країн світу.

За підсумками цьогорічного рейтингу ВНАУ має одинадцять оцінок «А» у кожному з розділів, що засвідчує переконливі факти модернізації та оновлення матеріально-технічної бази, організації освітнього процесу та науково-дослідницької діяльності студентів і науково-педагогічних 167 працівників, ефективну співпрацю зі стейкхолдерами, відкритість до студентів усіх соціальних, вікових груп, наявність інклюзивного простору для надання якісні освітні послуги усім без виключення студентам. Інформація про заклад вищої освіти детально аналізується за п’ятьма критеріями: якість навчання і викладання, дослідження, трансфер знань, міжнародна співпраця та регіональна співпраця. Рейтинг «U-Multirank – 2022 World University Rankings» визначає кращі університети Європи та світу, проводиться під егідою Європейської комісії та використовує практичний інструментарій для аналізу даних за всіма основними напрямками діяльності освітніх закладів.

В рамках децентралізованого україно-французького співробітництва (міста Вінниці та міста Діжон), відбулася робоча зустріч за участі Крістофа Бріє – президента агрокластеру Vitagora (Діжон, Франція), Вінницької обласної та міської ради, ОДА, Вінницького національного  аграрного університету (ВНАУ) та представників аграрного бізнесу області, на якій було підписано Меморандум про створення інноваційного агрокластеру «AgroVin» у Вінницькій області.

 

У Вінницькому національному агарному університеті відбулася наукова онлайн-конференція з питань співпраці між Всеукраїнським науково-навчальним консорціумом (Консорціум), Вінницьким національним аграрним університетом (ВНАУ) та Китайсько-українським міжнародним центром трансферу технологій і вирішення технічних питань. Китайську сторону представляли генеральний менеджер центру Хуан Хайтао, менеджер Хань Шужень та Владислав Спірідонов. Консорціум та ВНАУ представляли д.е.н., професор, академік НААН України, президент Консорціуму Григорій Калетнік, віце-президент Консорціуму Максим Мельничук, ректор університету Віктор Мазур, проректор з науково-педагогічної роботи, євроінтеграції та міжнародної діяльності Світлана Лутковська.

Науковцями було обговорено основні напрямки співпраці та реалізації спільних розробок з альтернативних джерел енергії, органічного виробництва, екологічної безпеки.

У рамках україно-французького співробітництва в університеті відбулося ряд зустрічей та взаємних візитів делегацій з обох країн.

Зокрема, 2 червня 2021 року у Вінницькому національному аграрному університеті відбулася відеоконференція з університетом-партнером АгроСуп (Діжон, Франція) щодо розвитку співробітництва між представниками аграрних підприємств та науковцями обох університетів. Участь у заході з української сторони взяли ректор університету Віктор Мазур, проректор з науково-педагогічної роботи, євроінтеграції та міжнародної діяльності, керівник проєкту Агрохаб Світлана Лутковська, декани факультетів, стейкхолдери, науково-педагогічні працівники університету, з французької сторони – керівниця відділу міжнародних відносин університету Агросуп (Діжон) Елен Кош, науковці університету Агросуп (Діжон): Нелі Шульц, Ан-Лоранс де Крепі, Ронан Фелеп, Жорж Ваксіель. Під час проведення відеоконференції університети обмінялися досвідом здійснення дослідницької діяльності та співпраці з виробництвом, зокрема з питань проходження практики студентами, проведення наукових досліджень, підготовки дисертаційних і дипломних робіт, проєктів, стартапів та їх впровадження у виробництво і комерціалізацію! Досить цікавим є французький досвід, оскільки на рівні держави здійснюється посильна фінансова підтримка, яка власне спрямована на проведення досліджень - матеріали, використання спеціалізованих лабораторій, отримання стипендії чи оплату праці тощо. Відеоконференція з університетом-партнером Агросуп (Діжон, Франція). Результатом співпраці Вінницького національного аграрного університету та університету Агросуп Діжон (Франція) стало профільне стажування в науково-дослідній лабораторії Франції студентки 4 курсу факультету технології виробництва і переробки продукції та ветеринарії Вінницького національного аграрного університету - Оксани Білої.

7 червня 2021 року Вінницький національний аграрний університет приймав у своїх стінах представників Французького університету АгроСуп Діжон – керівника відділу міжнародних відносин університету Елен КОШЕ та Гаель РУДО – делегатку відділу міжнародних відносин.

Це був триденний візит французьких науковців до ВНАУ, у результаті якого відбулося очне знайомство з матеріально-технічною базою ВНАУ, науковими напрацюваннями та досягненнями, а також сторони визначили напрямки подальшої співпраці.

Під час перебування французької делегації у ВНАУ між науковцями обох країн відбулося обговорення спільних проєктів безпосередньо на науково-дослідних базах університету, їх подальша реалізація та комерціалізація, а також освітній та науковий обмін викладачами та студентами.

Наступним етапом децентралізованого співробітництва став офіційний п’ятиденний візит до Франції ректора університету – Віктора Мазура та проректора університету – Світлани Лутковської, який відбувся за підтримки Міністерства Європи і закордонних справ Франції. Перший робочий день візиту визначив можливі напрямки подальшої спільної діяльності Вінницького національного аграрного університету та університетів регіону Гранд Орлі (Франція) – розвиток альтернативної енергетики, органічного виробництва, сільських територій, безпека та якість харчових продуктів, очищення стічних вод, питання екологічної безпеки та екологічної модернізації за умов сталого розвитку. Перспективним для впровадження в Україні є досвід співпраці місцевого самоврядування, бізнесу та університетів: до складу кожного кластеру чи окремого проєкту регіону обов’язково входить університет з чітко визначеним завданням, терміном його виконання та відповідним розподілом фінансування.

Під час перебування делегації Вінницької області у Франції відбувся офіційний прийом метрополії Діжону і Ради регіону Бургундія-Франш-Конте у Палаці герцогів Бургундських за участі заступниці мера Діжона з питань європейського співробітництва, розвитку міжнародних відносин, туризму і проведення конгресів Сладани ЗІВКОВІЧ (Sladana Zivkovic), віце-президента Метрополії Діжон Філіпа ЛЕМАНСО (Philippe Lemanceau), дипломатичного радника префекта регіону Бургундія-Франш-Конте Х’ю Норді (Hughes Nordi) та представників посольства України у Франції.

Під час заходу його учасники обговорили 4 напрямки співпраці: якісне водопостачання, функціонування агрокластеру та агрохабу, зрошення сільськогосподарських земель. Вінницький національний аграрний університету представив свій науково-технічний потенціал та презентував створену на його базі платформу Агрохаб. У рамках програми візиту до Франції делегація відвідала Екологічнологістичний центр Grand-Orly Seine Bievre, Орлі. Робота Центру спрямована безпосередньо на поліпшення життя населення.

Найпочеснішим візитом у рамках україно-французької співпраці став офіційний візит Надзвичайного та Повноважного Посла Франції в Україні Етьєна де Понсена до Вінницького національного аграрного університету.

16 вересня 2021 року президент університету – д.е.н., професор, академік НААН України Григорій Калетнік разом із ректором університету, к.с.-г.н., професором Віктором Мазуром, та проректором з науковопедагогічної роботи, євроінтеграції та міжнародної діяльності, д.е.н. Світланою Лутковською провели робочу зустріч з Надзвичайним Повноваженим Послом Франції Етьєном де Понсе та аташе з питань співпраці Посольства Франції в Україні Матільдою Коме.

Григорій Калетнік ознайомив офіційну делегацію з ходом робіт по облаштуванню нових конференц- та конгрес-залів, кабінетів, лабораторій, де плануються наукові дослідження та співпраця ВНАУ з французькими освітніми, науковими установами та бізнесом у рамках створеної наукової платформи АГРОХАБ.

Перспективами розвитку міжнародного наукового та науковотехнічного співробітництва Вінницького національного аграрного університету (Вінниця, Україна) та Агросуп (Діжон, Франція) є участь у міжнародних проєктах, проведення міжнародних наукових конференцій, круглих столів, симпозіумів, стажування викладачів та студентів за кордоном, програми академічної мобільності для студентів та викладачів, програма подвійних дипломів, спільні наукові дослідження та конкурси.

Надважливим етапом програми децентралізованої співпраці міста Вінниці (Україна) та міста Діжон (Франція) стало офіційне відкриття інноваційної науково-практичної платформи Агрохаб на базі Вінницького національного аграрного університету, яке відбулося за участі та сприяння Міністерства закордонних справ Франції, Економічної служби Посольства Франції в Україні, провідних французьких компаній BETEN, VITAGORA, AGRONOV, інституту Франції AgroSup Dijon, Вінницької міської ради, Вінницької обласної державної адміністрації.

Президент ВНАУ Григорій Калетнік, засновник французької компанії BETEN Жан Рош та представники Вінницької області урочисто перерізали червону стрічку, як символ старту та перспективи взаємовигідної співпраці. Мета цієї потужної платформи – об'єднати науковий потенціалу університету, аграрних підприємств області та місцевих органів влади і дасть можливість серйозно працювати над науковими дослідженнями, що забезпечить сталий розвиток аграрного сектору та зменшить негативний вплив на екологію регіону.

«Агрохаб» – це синергія потенціалу університетів Вінниці та Діжону, яка дасть можливість спільно працювати над науковими дослідженнями, що забезпечить сталий розвиток та зменшить негативний вплив на навколишнє середовище. Для спільних досліджень, роботи в цілому ВНАУ надав своє приміщення та долучив в Агрохаб свої сучасні лабораторії альтернативних джерел енергії, органічного виробництва, практичні бази харчових технологій та інше устаткування та приміщення.

Співробітництво між двома містами та країнами передбачає реалізацію чотирьох проєктів, у яких ВНАУ забезпечую наукову та освітню складову:

  • Агрохаб на базі Вінницького національного аграрного університету;
  • Вдосконалення системи водопостачання та водовідведення у м. Вінниця;
  • Управління водними ресурсами в сільському господарстві;
  • «Агрокластер «АгроВін»», до якого входять провідні підприємства області та Вінницький національний аграрний університет.

13 серпня 2021 року Вінницький національний аграрний університет прийняв у своїх стінах поважну закордонну делегацію: Надзвичайного і Повноваженого Посла Республіки Узбекистану – Алішера Курманова та радника з торгівельно-економічних питань Посольства – Бобура Расулова. Зустріч відбулася за участі президента університету – д.е.н., професора, академіка НААН України Григорія Калетніка, ректора університету Віктора Мазура та проректора з науково-педагогічної роботи, євроінтеграції та міжнародної діяльності Світлани Лутковської.

Сторони обговорили питання щодо взаємовигідної співпраці у напрямку екології, інтеграції, розвитку тваринництва, збереження, виведення нових сортів рослин, відновлення родючості ґрунтів та впровадження в життя спільних науково-дослідних проєктів.

З метою розширення міжнародної співпраці, керівництвом Вінницького національного аграрного університету було проведено робочу зустріч з радником французької компанії «Greentech Group» Генрі Джином Фредеріком та менеджером з технічних питань та розвитку «Greencell» Гілямо Гаетаном, де центральною темою стало органічне виробництво, екологічна безпека за умов сталого розвитку.

Радник французької компанії «Greentech Group» Генрі Джин Фредерік та менеджер з технічних питань та розвитку «Greencell» Гілям Гаетан з робочим візитом у ВНАУ.

На базі Вінницького національного аграрного університету та за безпосередньої участі науковців університету у звітному періоді відбувся третій Міжнародний науково-практичний онлайн-офлайн Конгрес з ветеринарної медицини USAVA-VNAU 2021, у якому взяли участь більше 2000 учасників з понад 30 країн світу.

Цікаві лекції, майстер-класи, тренінги, практики сприяли обміну досвідом між світилами ветеринарної науки – теоретиками і практиками світового масштабу.

У 2021 році 11 науково-педагогічних працівників ВНАУ пройшли міжнародне стажування в закордонних установах-партнерів університету та отримали сертифікати, що підтверджують міжнародний досвід кандидата на здобуття звання доцента, професора та доктора наук відповідно до нового «Порядку затвердження рішень про присвоєння вчених звань» № 656 від 19 серпня 2015 року і Законом України «Про вищу освіту», а також враховується при ліцензуванні і акредитації освітніх послуг. 

Завдяки розширенню міжнародної співпраці 124 студенти ВНАУ пройшли у 2021 році навчально-виробничі практики в Польщі, Німеччині, Нідерландах, Швеції, Швейцарії, Данії, США та Канаді. Профільне стажування для студентів університету за кордоном – це можливість не лише застосувати отримані знання і вміння на практиці, підтвердити рівень своїх професійних навичок, а й перейняти досвід провідних іноземних компаній.

 

У 2020 році, у зв’язку з пандемією світового масштабу COVID-19, виникли труднощі з очним міжнародним стажуванням науково-педагогічних працівників університету, проходженням практики студентів за кордоном та з прийомом іноземних делегацій. Проте ВНАУ 10 грудня 2020 року у своїх стінах прийняв іноземну делегацію з Франції. У рамках програми децентралізованої співпраці Міністерства закордонних справ Франції відбулася зустріч із президентом університету та представниками французької компанії BETEN, Економічною службою Посольства Франції в Україні та провідними французькими компаніями VITAGORA, AGRONOV, вищого національного інституту Франції AgroSup Dijon.

Метою зустрічі було визначення основних цілей та умов міжнародної співпраці, першочергових кроків, загальне планування та очікувані результати щодо реалізації проєкту «Агрохаб».

На базі Вінницького національного аграрного університету у 2020 році створено потужну наукову платформу Агрохаб. Тристоронній договір про наукове співробітництво та партнерство укладено між Вінницьким національним аграрним університетом, Вінницькою міською радою та французькою компанією BETEN. Зазначений проєкт реалізовується в рамках програми децентралізованої співпраці Міністерства закордонних справ Франції, французької компанії BETEN, Економічної служби Посольства Франції в Україні та провідних французьких компаній VITAGORA, AGRONOV.

Вперше у 2020 році в університеті почала працювати міжнародна програма подвійних дипломів. У звітному періоді за програмою подвійних дипломів в Університеті прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф (Німеччина) на підставі договору, який було укладено у 2019 році між Вінницьким національним аграрним університетом та Університетом прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф де проходить навчання студент факультету Технології виробництва і переробки продукції тваринництва ветеренарії.

Навчання за програмою подвійних дипломів в університеті прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф (Німеччина). Сучасне розуміння інтернаціоналізації освіти як процесу інтеграції міжнародного виміру у навчальний процес, планування і здійснення наукових досліджень, надання освітніх послуг спрямоване на формування глобального мислення молоді з урахуванням перспектив розвитку сучасного суспільства.

ВНАУ увійшов до найбільшого світового рейтингу університетів UMultirank, серед яких 77 закладів вищої освіти України. Цей рейтинг включає близько 1800 університетів із 92 країн світу. ВНАУ у найбільшому світовому рейтингу університетів U-Multirank. Основною метою рейтингу є формування об’єктивного уявлення про різні сфери діяльності вузів. Це дає змогу абітурієнтам, студентам та іншим зацікавленим особам порівнювати університети за різними параметрами.

На базі Вінницького національного аграрного університету та за безпосередньої участі науковців університету у 2020 році відбувся Перший Міжнародний онлайн-конгрес з ветеринарної медицини «USAVA VNAU 2020», у якому взяли участь більше 2000 учасників з понад 30 країн світу. Цікаві лекції, майстер-класи, тренінги, практики сприяли обміну  досвідом між світилами ветеринарної науки – теоретиками і практиками світового масштабу.

Перший Міжнародний онлайн-конгрес з ветеринарної медицини «USAVA VNAU 2020».

Завдяки розширенню міжнародної співпраці 153 студенти ВНАУ пройшли у 2020 році навчально-виробничі практики в Польщі, Німеччині, Нідерландах, Швеції, Швейцарії, Данії, США та Канаді.  Профільне стажування для студентів університету за кордоном – це можливість не лише застосувати отримані знання і вміння на практиці, підтвердити рівень своїх професійних навичок, а й перейняти досвід провідних іноземних компаній. Програми практики та стажування за кордоном зазвичай поєднують дві складові: освітню та культурну, що сприяє розширенню знань з обраної спеціальності та кругозору.

У 2020 році 15 науково-педагогічних працівників ВНАУ пройшли міжнародне стажування в закордонних установах-партнерів університету дистанційно та отримали сертифікати, що підтверджують міжнародний досвід кандидата на здобуття звання доцента, професора та доктора наук відповідно до нового «Порядку затвердження рішень про присвоєння вчених звань» № 656 від 19 серпня 2015 року і Законом України «Про вищу освіту», а також враховується при ліцензуванні і акредитації освітніх послуг.

ВНАУ став активним учасником Вишеградської асоціації університетів та Мережі університетів Чорноморського регіону взявши участь у міжнародній конференції "Inter University Cooperation for Open Science"(Румунія) 27-29 травня 2019 року. Ця подія була присвячена святкуванню 100-річного ювілею Бакінського державного університету. Головною темою наукового форуму була «Відкрита наука», а Бухарестський 113 університет запропонував можливість спільно організувати подібний захід за підтримки UNICA.

Знаковою для ВНАУ була і участь у міжнародній конференції «Впровадження цілей сталого розвитку ООН в Чорноморському регіоні до 2030 року» (Румунія). Платформою до конструктивного діалогу стала доповідь та презентація ректора ВНАУ Віктора Мазура «Роль аграрної освіти в контексті сталого розвитку України на період до 2030 року». Генеральний секретар Мережі Еден Мамут схвально оцінив діяльність університету в рамках Всеукраїнського навчально-наукового Консорціуму та здобутки ВНАУ в науковій та освітянській галузях.

Етапом реалізації стратегічних планів міжнародної діяльності університету у напрямку забезпечення програм академічної мобільності та сумісних програм подвійних дипломів стала участь делегації ВНАУ у Міжнародній конференції ректорів-партнерів університету прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф (Німеччина) 27-30 листопада 2019 року. Делегація Вінницького національного аграрного університету у складі проректора Інни Гончарук, проректора Світлани Лутковської взяли участь у Міжнародній конференції ректорів – партнерів університету прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф (Німеччина). На конференції були присутні президенти університетів, ректори, проректори, декани, всього 31 учасник із 24 університетів із 13 країн світу: Вірменії, Азербайджану, Боснії і Герцоговини, Киргизії, Камбоджі, Казахстану, Парагваю, України, Узбекистану, Кенії, Ефіопії та Німеччини. За результатами зустрічі з президентом університету Еріком Войе був підписаний договір про співпрацю між ВНАУ і Всеукраїнським навчально-науково-виробничим консорціумом та університетом прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф.

 

17-24 травня 2018 року президент ВНАУ, д.е.н., академік Григорій Калетнік взяв участь в роботі ІІ Симпозіуму ректорів Вишеградської Асоціації університетів, що проходив на базі Луїзіанського державного університету. В результаті домовленостей підписані двосторонні договори про партнерство, співробітництво та науковий обмін між Вінницьким національним аграрним університетом, Всеукраїнським науково-навчальним Консорціумом та Луїзіанським державним університетом. З 50-ти університетів Європи та США ВНАУ став єдиним навчальним закладом, із яким було укладено угоду про співробітництво.

18 червня 2018 року делегація ВНАУ на чолі із президентом Григорієм Калетніком та ректором університету Віктором Мазуром взяла участь у Конгресі  BSUN 2018 «ООН 2030. Цілі сталого розвитку в Чорноморському регіоні: від науки до впровадження», що відбувся на базі університету Арістотеля (м. Салоніки, Греція). Президент ВНАУ Григорій Калетнік, як учасник освітньої сесії, був одним із перших доповідачів. Його доповідь: «Формування науково-інноваційного економічного простору. Поєднання освітніх можливостей університету та науково-практичного потенціалу Консорціуму» викликала в учасників конгресу неабиякий інтерес та жваву дискусію. Учасники заходу схвально оцінили модель розвитку Університетів у складі кластерних об’єднань за принципами, які закладені у діяльність Всеукраїнського науково-навчального Консорціуму.

Ім’я Вінницького національного аграрного університету добре відоме закордонним партнерам своїми здобутками, науковими досягненнями, винаходами та стартапами.

Переконливу перемогу нашим молодим науковцям вдалося привезти із престижного міжнародного конкурсу University Startup World Cup 2018. Конкурс щороку проводиться у м. Копенгаген (Данія) та має на меті створити платформу для обміну думками, науковими дослідженнями, а також залучити молодих талановитих учених  до сфери бізнесу. Рівень конкурсу надзвичайно високий – 70 кращих університетських стартапів із 45 країн світу. Команда науковців ВНАУ конкурувала з потужними американськими, австралійськими, канадськими, німецькими, ірландськими, датськими, словацькими, португальськими, шведськими, китайськими, фінляндськими навчальними закладами.  Зокрема, з командами таких відомих університетів, як Гарвардський університет (США), Технічний університет Гамбургу (Німеччина), найбільшим Технічним університетом Данії та ін. Стартап Вінницького національного аграрного університету ще від початку викликав жвавий інтерес серед журі, менторів та представників відомих компаній. Використання високоефективних вібраційних млинів безперервної дії для помелу сипкої сировини дозволяє створити низку нових продуктів для споживача та підвищити їх якісні показники. Своє застосування вібромлини можуть знайти у різноманітних галузях – від фармацевтики до будівництва. Така інноваційна ідея та підтримка всього колективу університету дала можливість отримати омріяну перемогу у номінації «Social Media Award». Такої підтримки Європа ще не бачила. Вперше в історії конкурсу під час онлайн-голосування проект набрав більше 16 000 голосів із усього світу.

12-14 листопада команда науковців університету презентувала три інноваційних стартапи на Міжнародному молодіжному конкурсі «STARTUP-ПРОЕКТ» (м. Єреван, Вірменія). Це конкурс бізнес-ідей та проектів, які спрямовані на розвиток підприємницької ініціативи та креативного мислення, навичок бізнес-моделювання та бізнес-проектування, перевірку бізнес-ідей на реалістичність.

На міжнародний молодіжний конкурс було представлено 87 робіт від представників України, Вірменії, Латвії, Казахстану, Молдови і Грузії. За результатами рейтингового оцінювання проектів міжнародними експертами у ІІ тур конкурсу пройшли 18 команд, 3 із яких – Вінницького національного аграрного університету. У результаті напруженої боротьби команда ВНАУ із стартапом «Автоматизована гідропонна установка з можливістю віддаленого керування» (GET-ECO) впевнено здобула бронзу і чергове визнання вітчизняних інноваційних розробок. 

20 листопада 2018 року наші науковці презентували свої інноваційні розробки на саміті Україна-Ізраїль, а 21 листопада Innovation Market 2018 (м. Київ).

Зарубіжні університети-партнери:

№ п/п

Назва університету-партнера

Країна

Посилання на документ

Короткий опис змісту

1

Пловдивський аграрний університет

Болгарія

 

Договір про партнерство, співробітництво та науковий обмін

2019-2024 рр.

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах та дослідженнях. Взаємообмін для читання лекцій, підготовка кадрів через аспірантуру та докторантуру. Інформаційний та інтелектуальний обмін у академічній, науковій та дослідницькій сферах. Обмін досвідом щодо комп’ютеризації навчального процесу та науково-дослідної роботи. Сприяння налагодженню взаємоспівпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок. Обмін результатами спільних досліджень та їх впровадження у національну економіку. Сумісна публікація результатів досліджень у виданнях вузів-партнерів

2

Кавказький Міжнародний університет

Грузія

 

 

Договір про партнерство, співробітництво та науковий обмін

2021-2026 рр.

 

Стимулювання академічного обміну та співпраці між установами. Забезпечення академічної мобільності викладачів, докторантів, аспірантів, студентів (бакалаври, магістри та PhD програми). Організація спільних семінарів, курсів та інших наукових заходів. Сумісна публікація результатів досліджень у виданнях вузів-партнерів. Сприяння впровадженню результатів співробітництва у економіку обох країн. Розробка спільних програм подвійного ступеня. Визнання ECTS (кредитів), накопичених в період мобільності відповідно до встановлених внутрішніх правил та процедур вузів-партнерів

3

Академія сільськогосподарських наук Грузії

Договір про творчу співпрацю 03.10.2013-безстроковий 

Організація співпраці в підготовці науково-педагогічних кадрів і спеціалістів вищої професійної освіти. Сумісна науково-дослідна діяльність на базі кадрового потенціалу обох сторін. Науково-методична та науково-практична співпраця. Проведення сумісних науково-технічних міроприємств різного рівня (симпозіуми, семінари, форуми, конференції, читання і т.п.). Проведення сумісної дослідно-експериментальної діяльності

4

Литовський Бізнес Університет прикладних наук

Литва

Договір про співпрацю

2021-2026

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах, дослідженнях та проектах взаємовигідних для обох сторін.

Сприяння налагодженню взаємної співпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок.

Інформаційний обмін в академічній, науковій і соціальній сферах взаємовигідних для обох сторін

5

Латвійський університет

Латвія

Договір про взаєморозуміння та співпрацю

2019-2024 pp.

Обмін викладачами та студентами. Спільна дослідницька діяльність. Участь у семінарах та навчальних нарадах. Обмін навчальними матеріалами та іншою інформацією. Спеціальні короткострокові навчальні програми. Обмін адміністративним персоналом та координаторами. Спільні культурні програми

6

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

Національний Інститут Економічних Досліджень

Молдова

Договір про партнерство, співробітництво та науковий обмін
2021-2026 рр.

 

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах, дослідженнях та проектах взаємовигідних для обох сторін.

Сприяння налагодженню взаємної співпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок.

Інформаційний обмін в академічній, науковій і соціальній сферах взаємовигідних для обох сторін

Науково-практичний інститут біотехнології в зоотехнології і ветеринарної медецини

Договір про співпрацю
2021-2026 рр.

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах, дослідженнях та проектах взаємовигідних для обох сторін.

 

8

Варшавський університет Природничих наук

Польща

Меморандум про взаєморозуміння

19.09.2018-19.09.2022 рр.

 Взаємообмін з метою Зміцнення співпраці науковців у дослідницькій та сільскогосподар ській сферах. Участь у конференціях. Сумісні навчальні та наукові проекти. Сумісні навчальні програми. Сумісні публікації.

9

Вища школа Бізнесу – Національний Університет Луїз

Договір про партнерство, співробітництво та науковий обмін 2018-2023 pp.

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах та дослідженнях. Взаємообмін для читання лекцій, підготовка кадрів через аспірантуру та докторантуру. Інформаційний та інтелектуальний обмін у академічній, науковій та дослідницькій сферах. Обмін досвідом щодо комп’ютеризації навчального процесу та науково-дослідної роботи. Сприяння налагодженню взаємоспівпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок. Обмін результатами спільних досліджень та їх впровадження у національну економіку. Сумісна публікація результатів досліджень у виданнях вузів-партнерів

10

Академія Агробізнесу в м. Ломжа

Договір про проведення стажування

2021-2026

Сумісні програми стажування з напрямку «Агробізнес»

11 Куявський університет у Влоцлавеку Договір про співпрацю
2021-2026 рр.
Обмін викладачами та студентами і аспірантами. Організація спільних науково-технічних заходів. Сумісні публікації різного рівня. Співпраця в розробці робочих та навчальних програм
12 Університет Білосток 

Договір про співпрацю

2021-2026

Обмін викладачами та студентами і аспірантами. Організація спільних науково-технічних заходів. Сумісні публікації різного рівня. Співпраця в розробці робочих та навчальних програм

13

Краківський сільськогосподарський університет ім. Гуго Коллонтая

Договір про співпрацю

2021-2026

 Обмін викладачами та студентами і аспірантами. Організація спільних науково-технічних заходів. Сумісні публікації різного рівня. Співпраця в розробці робочих та навчальних програм

14

Університет “Штефан чел Маре”

Румунія

 

Договір про партнерство, співробітництво та науковий обмін 2019-2024 pp.

 Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах та дослідженнях. Взаємообмін для читання лекцій, підготовка кадрів через аспірантуру та докторантуру. Інформаційний та інтелектуальний обмін у академічній, науковій та дослідницькій сферах. Обмін досвідом щодо комп’ютеризації навчального процесу та науково-дослідної роботи. Сприяння налагодженню взаємоспівпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок. Обмін результатами спільних досліджень та їх впровадження у національну економіку. Сумісна публікація результатів досліджень у виданнях вузів-партнерів

15

Асоціація університетів Чорноморського регіону

Свідоцтво про членство

Обмін досвідом щодо комп’ютеризації навчального процесу та науково-дослідної роботи. Сприяння налагодженню взаємоспівпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок.

16

Словацький аграрний університет
у м. Нітра

 Словаччина

Договір про співпрацю 2021-2026 pp.

 

 

Подвійні дипломи.

Взаємообмін науково-педагогічних працівників. Обмін науковою та науково-методичною літературою, сумісні консультації у сферах спільних інтересів. Обмін досвідом у сфері підготовки висококваліфікованих спеціалістів. Сумісне проведення конференцій, симпозіумів тощо.

Обмін досвідом щодо комп’ютеризації навчального процесу та науково-дослідної роботи. Сприяння налагодженню взаємоспівпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок. Обмін результатами спільних досліджень та їх впровадження у національну економіку. Сумісна публікація результатів досліджень у виданнях вузів-партнерів

17

Вишеградська асоціація університетів

Угорщина

Свідоцтво про членство

 

Обмін досвідом щодо комп’ютеризації навчального процесу та науково-дослідної роботи. Сприяння налагодженню взаємоспівпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок.

18

Університет прикладних наук Вайєнштафен-Тріздорф

Німеччина

Договір про співпрацю

2019-2024 pp.

Подвійні дипломи.

Двохсторонній обмін науково-педагогічними працівниками та студентами. Спільна наукова робота у сфері спільних інтересів, сумісні наукові публікації, академічна мобільність викладачів та студентів

19

Университет Хоэнхайм

Договір про співпрацю

2019-2024 pp. 

Подвійні дипломи.

Двохсторонній обмін науково-педагогічними працівниками та студентами. Спільна наукова робота у сфері спільних інтересів, сумісні наукові публікації, академічна мобільність викладачів та студентів

20

Університет Барі Альдо Моро

Італія

Договір про партнерство, співробітництво та науковий обмін

2019-2023 рр.

 

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах та дослідженнях. Взаємообмін для читання лекцій, підготовка кадрів через аспірантуру та докторантуру. Інформаційний та інтелектуальний обмін у академічній, науковій та дослідницькій сферах. Обмін досвідом щодо комп’ютеризації навчального процесу та науково-дослідної роботи. Сприяння налагодженню взаємоспівпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок. Обмін результатами спільних досліджень та їх впровадження у національну економіку. Сумісна публікація результатів досліджень у виданнях вузів-партнерів

21

Дронтонський професійний університет

Нідерланди

Угода про освітню та наукову співпрацю

Безстрокова угода

Обмін викладачами та студентами і аспірантами. Організація спільних науково-технічних заходів. Сумісні публікації різного рівня. Співпраця в розробці робочих та навчальних програм

22

Old College

Канада

Меморандум співпраці. Безстроковий

Обмін викладачами та студентами і аспірантами. Організація спільних науково-технічних заходів. Сумісні публікації різного рівня. Співпраця в розробці робочих та навчальних програм

23

Сільськогоподарський центр державного університету штату Луїзіана

США

Договір про співпрацю

 

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах, дослідженнях та проектах взаємовигідних для обох сторін.

24

Institut national supérieur des sciences agronomiques, de l'alimentation et de l'environnement

Франція

Договір про співпрацю
2020-2025 рр.

Обмін викладачами та студентами і аспірантами. Організація спільних науково-технічних заходів. Сумісні публікації різного рівня. Співпраця в розробці робочих та навчальних програм

25

Вірменський державний економічний університет

Вірменія 

Договір про співпрацю

2020-2025 рр. 

 

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів, які є взаємовигідними та рівноцікавими для обох Сторін;
Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах та дослідженнях;
Інформаційний та інтелектуальний обмін у академічній, науковій та дослідницькій сферах, що є взаємовигідними та рівноцікавими для обох Сторін; Обмін досвідом роботи по комп’ютеризації навчального процесу та науково-дослідницької роботи.

26

Академія наук провінції Хейлунцзян 

Китай

Договір про співпрацю 

2021-2026 рр.

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах, дослідженнях та проектах взаємовигідних для обох сторін.

Сприяння налагодженню взаємної співпраці у науковій, дослідницькій та педагогічній сферах через спільну організацію та проведення конференцій, симпозіумів, виставок.

Інформаційний обмін в академічній, науковій і соціальній сферах взаємовигідних для обох сторін

27

"BETEN INGENIERIE" та Асоціація Vitagora

Франція

Меморандум

про створення інноваційного агропромислового кластеру "AgroVin"

Розроблення пропозицій щодо покращення ефективності ведення с.-г. виробнитцва, сприяння впровадження інноваційних продуктів наукових аграрних установ області.

Проведення самостійних та спільних науково-діслідних робіт щодо створення та оптимізації нових агротехнологій, процесів с.-г. продукції, розробка інноваційних ідей та рішень.

28

Університет Чанаккале Онсекіз Март

Туреччина

Договір про співпрацю
2021-2026

Розробка та втілення спільних освітніх, наукових та дослідницьких проектів. Підтримка академічних та наукових обмінів між науковцями, викладачами та студентами для участі в освітніх грантах, наукових конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах, дослідженнях та проектах взаємовигідних для обох сторін.

 

19707

Закордонні стажування для НПП


Куявський університет у Влоцлавеку
Науково-педагогічне стажування

УПРОВАДЖЕННЯ СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ЗАДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ПРАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ ІЗ ПРИРОДНИЧИХ НАУК

м. Влоцлавек, Республіка Польща
4 вересня – 15 жовтня 2023 року

До участі у стажуванні запрошуються науково-педагогічні співробітники закладів вищої освіти, наукові співробітники наукових установ, докторанти, аспіранти, здобувачі, студенти, а також практичні працівники, які мають або здобувають природничу освіту.

Навчальне навантаження стажування становить 6 кредитів ЄКТС (180 годин) і розподіляється по 6 годин кожного дня впродовж 6 робочих тижнів.

Кожен учасник стажування отримує сертифікат про проходження науково-педагогічного стажування (двома мовами із зазначенням погодинної програми) та друкований збірник тез науково-методичних доповідей.

Сертифікат про проходження науково-педагогічного стажування є документом, який підтверджує проходження стажування в науковій установі у країні, яка входить до Європейського Союзу, на здобуття звань доцента, професора та старшого дослідника відповідно до п. п. 2.1, 2.2, 2.3, 2.5, 2.7 Порядку присвоєння вчених звань науковим і науково-педагогічним працівникам (з урахуванням останніх змін згідно з Наказом МОН України № 322 від 17 березня 2021 р.), а також враховується під час ліцензування та акредитації освітніх послуг.

Форма участі – дистанційна.

Мови тез доповідей: польська, англійська, українська.

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНОГО СТАЖУВАННЯ:
dr Marcin Mańkowski, Cuiavian University in Wloclawek;
dr Jolanta Miziołek, Cuiavian University in Wloclawek.

ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ:
1) учасникам необхідно заповнити заявку та до 31 серпня 2023 року (включно) надіслати на електронну адресу nature@cuesc.org.ua тези науково-методичної доповіді за профілем роботи в навчальному або науковому закладі України;
2) після отримання реквізитів надіслати електронну копію квитанції про сплату організаційного внеску.

Тема листа: НА СТАЖУВАННЯ З ПРИРОДНИЧИХ НАУК.

Зверніть увагу! Проходження науково-педагогічного стажування без підготовки науково-методичної доповіді неможливе.

АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ:
Організаційний комітет науково-педагогічного стажування забезпечує анонімне якісне рецензування кожної тези доповіді. Усі подані тези доповідей перевіряються на наявність плагіату за допомогою програмного забезпечення StrikePlagiarism.com від польської компанії Plagiat.pl.

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ВНЕСОК:
1. Організаційний внесок учасника науково-педагогічного стажування становить 4 500 грн. й використовується на покриття транспортних та адміністративних витрат, пов’язаних із виготовленням міжнародних сертифікатів, використанням офіційного інформаційного порталу та опублікуванням збірника тез доповідей. Для членів Центру українсько-європейського наукового співробітництва організаційний внесок становить 4 000 грн. (ознайомитися з інформацією, як стати членом ЦУЄНС, можна за посиланням).
2. Зверніть увагу на те, що стажування одноосібне. Сплата внеску за тези, написані в співавторстві, здійснюється кожним учасником стажування, незважаючи на співавторство.
3. Реквізити для оплати будуть надані після отримання тез доповіді та заявки. Авторам необхідно перерахувати кошти після прийняття тез доповіді оргкомітетом.
4. Збірник тез науково-методичних доповідей і сертифікати будуть надіслані учасникам на поштову адресу, вказану в заявці, після 6 листопада 2023 року.

ОНЛАЙН-ЛЕКЦІЯ:
У межах стажування відбудеться онлайн-лекція на платформі ZOOM англійською мовою.

Дата: 25 вересня о 15:00 (за київським часом).

Посилання на онлайн-лекцію буде надіслано всім учасникам після сплати за стажування. Онлайн-лекція буде збережена.

Лектори – mgr Joanna Skiba, експерт в галузі освіти та електронного навчання для дорослих (Республіка Польща) та dr Marcin Miziołek, сертифікований коач та наставник (Республіка Польща).

Тема лекції: «Project Based Learning (PBL) – how to make students’ learning real?» («Проєктне навчання (ПН): як організувати навчання студентів?»).

Мова: англійська.

Joanna та Marcin про свою лекцію: Як підвищити залученість студентів до навчання? Як замінити поверхневе навчання глибоким розумінням? Як мотивувати студентів? У нашій лекції ми розглянемо всі питання, пов’язані з ПН.

ВИМОГИ ДО ТЕЗ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИХ ДОПОВІДЕЙ:
Зверніть особливу увагу на те, що тема науково-методичної доповіді має бути пов’язана з особливостями підготовки спеціалістів в природничій галузі, системою вищої освіти в Україні та ЄС, формуванням умінь і навичок спеціалістів в галузі природознавства, тощо.
• Обсяг – від 2 до 5 сторінок формату А-4 в текстовому редакторі Microsoft Word for Windows 2000, 2003, 2007; 2010; 2015; 2019.
• Шрифт – Times New Roman, розмір – 14; міжрядковий інтервал – 1,5; відступ першого рядка абзацу – 1,25 см; поля – 2 см.
• Послідовність розміщення матеріалів у тезах доповіді: назва тез (великі літери, шрифт – напівжирний); прізвище та ініціали автора (шрифт – напівжирний); науковий ступінь, вчене звання (за наявності), посада, місце роботи (навчання); текст.
• Файл повинен мати назву українською мовою відповідно до прізвища та ініціалів учасника стажування (напр.: Стеценко Л.П._тези, Стеценко Л.П._квитанція).
• Використана література (без повторів) оформлюється в кінці тексту під назвою «Література: (Bibliography:)» з урахуванням розробленого в 2015 році Національного стандарту України ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання».
У тексті виноски позначаються квадратними дужками з вказівкою в них порядкового номера джерела за списком та через кому – номера сторінки (сторінок), наприклад: [5, с. 26].

 

Куявський університет у Влоцлавеку
Науково-педагогічне стажування

ТРЕНДИ В СУЧАСНІЙ АГРАРНІЙ ОСВІТІ В УКРАЇНІ ТА КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

м. Влоцлавек, Республіка Польща
4 вересня – 15 жовтня 2023 року

До участі у стажуванні запрошуються науково-педагогічні співробітники закладів вищої освіти, наукові співробітники наукових установ, докторанти, аспіранти, здобувачі, студенти, а також практичні працівники, які активно займаються науковими дослідженнями у галузі аграрних наук та продовольства, ветеринарної медицини.

Навчальне навантаження стажування становить 6 кредитів ЄКТС (180 годин) і розподіляється по 6 годин кожного дня впродовж 6 робочих тижнів.

Кожен учасник стажування отримує сертифікат про проходження науково-педагогічного стажування (двома мовами із зазначенням погодинної програми) та друкований збірник тез науково-методичних доповідей.

Сертифікат про проходження науково-педагогічного стажування є документом, який підтверджує проходження стажування в науковій установі у країні, яка входить до Європейського Союзу, на здобуття звань доцента, професора та старшого дослідника відповідно до п. п. 2.1, 2.2, 2.3, 2.5, 2.7 Порядку присвоєння вчених звань науковим і науково-педагогічним працівникам (з урахуванням останніх змін згідно з Наказом МОН України № 322 від 17 березня 2021 р.), а також враховується під час ліцензування та акредитації освітніх послуг.

Форма участі – дистанційна.

Мови тез доповідей: польська, англійська, українська.

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНОГО СТАЖУВАННЯ:
dr Wiesław Pędziak, Cuiavian University in Wloclawek;
dr Jolanta Miziołek, Cuiavian University in Wloclawek.

ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ:
1)учасникам необхідно заповнити заявку та до 31 серпня 2023 року (включно) надіслати на електронну адресу nature@cuesc.org.ua тези науково-методичної доповіді за профілем роботи в навчальному або науковому закладі України;
2) після отримання реквізитів надіслати електронну копію квитанції про сплату організаційного внеску.

Тема листа: НА СТАЖУВАННЯ З АГРАРНИХ НАУК.

Зверніть увагу! Проходження науково-педагогічного стажування без підготовки науково-методичної доповіді неможливе.

АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ:
Організаційний комітет науково-педагогічного стажування забезпечує анонімне якісне рецензування кожної тези доповіді. Усі подані тези доповідей перевіряються на наявність плагіату за допомогою програмного забезпечення StrikePlagiarism.com від польської компанії Plagiat.pl.

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ВНЕСОК:
1. Організаційний внесок учасника науково-педагогічного стажування становить 4 500 грн. й використовується на покриття транспортних та адміністративних витрат, пов’язаних із виготовленням міжнародних сертифікатів, використанням офіційного інформаційного порталу та опублікуванням збірника тез доповідей. Для членів Центру українсько-європейського наукового співробітництва організаційний внесок становить 4 000 грн. (ознайомитися з інформацією, як стати членом ЦУЄНС, можна за посиланням).
2. Зверніть увагу на те, що стажування одноосібне. Сплата внеску за тези, написані в співавторстві, здійснюється кожним учасником стажування, незважаючи на співавторство.
3. Реквізити для оплати будуть надані після отримання тез доповіді та заявки. Авторам необхідно перерахувати кошти після прийняття тез доповіді оргкомітетом.
4. Збірник тез науково-методичних доповідей і сертифікати будуть надіслані учасникам на поштову адресу, вказану в заявці, після 6 листопада 2023 року.

ОНЛАЙН-ЛЕКЦІЯ:
У межах стажування відбудеться онлайн-лекція на платформі ZOOM англійською мовою.

Дата: 25 вересня о 15:00 (за київським часом).

Посилання на онлайн-лекцію буде надіслано всім учасникам після сплати за стажування. Онлайн-лекція буде збережена.

Лектори – mgr Joanna Skiba, експерт в галузі освіти та електронного навчання для дорослих (Республіка Польща) та dr Marcin Miziołek, сертифікований коач та наставник (Республіка Польща).

Тема лекції: «Project Based Learning (PBL) – how to make students’ learning real?» («Проєктне навчання (ПН): як організувати навчання студентів?»).

Мова: англійська.

Joanna та Marcin про свою лекцію: Як підвищити залученість студентів до навчання? Як замінити поверхневе навчання глибоким розумінням? Як мотивувати студентів? У нашій лекції ми розглянемо всі питання, пов’язані з ПН.

ВИМОГИ ДО ТЕЗ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИХ ДОПОВІДЕЙ:
Зверніть особливу увагу на те, що тема науково-методичної доповіді має бути пов’язана з особливостями підготовки спеціалістів в аграрній галузі, системою вищої освіти в Україні та ЄС, формуванням умінь і навичок спеціалістів-аграріїв, тощо.
• Обсяг – від 2 до 5 сторінок формату А-4 в текстовому редакторі Microsoft Word for Windows 2000, 2003, 2007; 2010; 2015; 2019.
• Шрифт – Times New Roman, розмір – 14; міжрядковий інтервал – 1,5; відступ першого рядка абзацу – 1,25 см; поля – 2 см.
• Послідовність розміщення матеріалів у тезах доповіді: назва тез (великі літери, шрифт – напівжирний); прізвище та ініціали автора (шрифт – напівжирний); науковий ступінь, вчене звання (за наявності), посада, місце роботи (навчання); текст.
• Файл повинен мати назву українською мовою відповідно до прізвища та ініціалів учасника стажування (напр.: Стеценко Л.П._тези, Стеценко Л.П._квитанція).
• Використана література (без повторів) оформлюється в кінці тексту під назвою «Література: (Bibliography:)» з урахуванням розробленого в 2015 році Національного стандарту України ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання».
У тексті виноски позначаються квадратними дужками з вказівкою в них порядкового номера джерела за списком та через кому – номера сторінки (сторінок), наприклад: [5, с. 26].

 

СТАЖУВАННЯ В СЕРБСЬКИХ УНІВЕРСИТЕТАХ НА 2022-2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

До 10 червня 2022 року триватиме приймання заявок на отримання стипендій від Республіки Сербія на стажування у будь-якому з факультетів сербських університетів.

Мінімальний термін стажування триватиме З місяці, максимальний – 12.

Перелік необхідних документів:

Стипендія включає безкоштовне:

А також буде надано базове медичне страхування відповідно до законодавства і міжнародних договорів та стипендія в розмірі 15 000 динар щомісяця;

  • анкета встановленого зразка (англійською мовою);
  • автобіографія з мотиваційним листом англійською мовою (максимум одна сторінка формату А4);
  • копія перекладеного і нотаріально засвідченого документа про здобутий попередній освітній (освітньо-науковий) ступінь і додатка до нього;
  • довідка про підтвердження свого статусу від закладу освіти з неофіційним перекладом її на англійську мову та копію перекладеної та завіреної академічної довідки (витяг із залікової книжки) для студентів, що навчаються;
  • 2 рекомендаційних листи (англійською мовою);
  • згода сербського закладу вищої освіти на прийом кандидата на стажування (заявка подається виключно до закладу вищої освіти, засновником якого є Республіка Сербія);
  • копія першої сторінки українського закордонного паспорта;
  • медична довідка (зроблена не пізніше 6 місяців), яка підтверджує, що кандидат не хворіє на інфекційні хвороби (включаючи тест на ВІЛ);
  • навчання;
  • проживання та харчування в студентських інституціях;
  • віза;
  • визнання дипломів про середню освіту;
  • визнання дипломів про вищу освіту.

МОН прийматиме заявки (заповнена анкета та необхідні документи) в електронному та паперовому форматах. Неповний пакет документів не береться до розгляду.

В електронному форматі скановані PDF-документи необхідно надіслати на електронну адресу МОН scholarshipsmon@gmail.com, зазначивши в темі листа «Стажування в Сербії 2022».

Поштова адреса: проспект Перемоги, 10, 01135, Київ, Україна,

Міністерство освіти і науки України,

Управління міжнародного співробітництва та протоколу.

Примітка: «Стажування в Сербії 2022».

Остаточне рішення про надання стипендії схвалюватиме Міністерство освіти, науки та технологічного розвитку Республіки Сербія.

Стипендії надаються відповідно до Угоди між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти, науки та технологічного розвитку Республіки Сербія про співпрацю у сфері освіти.

Нагадаємо, відкрито приймання заявок на стипендії для навчання у закладах вищої освіти Республіки В’єтнам на 2022-2023 навчальний рік.

 

Міжнародне педагогічне стажування 2022 р. у Вищій Школі Агробізнесу в Ломжі (Польща)
WYŻSZA SZKOŁA AGROBIZNESU W ŁOMZY (POLSKA)

ОСВІТНЯ ПРОПОЗИЦІЯ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ТА ВИЩОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ

Вища Школа Агробізнесу в Ломжі (Польща) запрошує пройти Міжнародне стажування «Формування компетентності та розвиток професійно-педагогічної майстерності викладача закладу фахової передвищої та вищої освіти» в рамках програми підвищення кваліфікації як складової безперервного професійного навчання впродовж життя. Стажування передбачене для ректорів, проректорів, директорів і їх заступників, методистів, науково-педагогічних і педагогічних працівників закладів фахової передвищої та вищої освіти, докторантів, аспірантів, здобувачів, студентів, які мають або здобувають освіту. Програма складається з 6 модулів і розрахована на 6 кредитів ECTS (180 годин) з розподілом по 6 годин кожного дня впродовж 6 робочих тижнів.

Програма стажування:
Модуль 1. Організація освітнього процесу в сучасному закладі фахової передвищої та вищої освіти: єдність теорії і практики, включаючи дуальну освіту (30 годин / 1 кредит ECTS).
Модуль 2. Професійні вимоги до компетентності викладача та умови розвитку його професійної майстерності (30 годин / 1 кредит ECTS).
Модуль 3. Сучасні інноваційні педагогічні й інформаційні технології та їх застосування у освітньому процесі, включаючи інклюзивну освіту (30 годин / 1 кредит ECTS).
Модуль 4. Науково-дослідницька та пошукова робота як невід’ємна складова сучасної додипломної підготовки фахівців (30 годин / 1 кредит ECTS).
Модуль 5. Інтеграція сучасної фахової передвищої та вищої школи в європейський освітній простір: академічна мобільність викладача та студента (30 годин / 1 кредит ECTS).
Модуль 6. Взаємодія викладачів та студентів в мультинаціональному освітньому середовищі: унікальні можливості особистісного та професійного зростання (30 годин / 1 кредит ECTS).

Форма навчання: дистанційна
Вартість навчання одного слухача стажування становить 100 євро в гривневому еквіваленті за курсом НБУ на момент здійснення платежу.
Після реєстрації на електронну пошту кожному слухачу надійде інформація про реквізити на оплату, а після оплати - доступ до навчання.
Терміни навчання, терміни подання заявки та терміни оплати:
Терміни стажування 14.02 – 25.03.2022 р., 16.05 – 24.06.2022 р., 05.09–14.10.2022 р., 24.10– 02.12.2022 р.

Порядок реєстрації. Необхідно подати заявку, в якій вказати ПІБ, повну назва місця роботи і повну назву посади українською і англійською мовами. Для цього зареєструйтесь, заповнивши реєстраційну форму за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1_11r-vviP6H7t1e5Nwblxm0VXsX4SpEeiw5jKwoxYbg/edit

Заняття проводяться онлайн польською, українською та англійською мовами, включаючи 30 годин у синхронній формі.

Слухачі матимуть можливість слухати лекції, вебінари, брати участь у практичних семінарах та науково-практичній конференції. Програма стажування передбачає індивідуальну самостійну роботу та виступ слухача на підсумковій Міжнародній науково-практичній конференції "Теорія та методика професійного розвитку педагогічних працівників як складова безперервного навчання впродовж життя" (на вибір слухача українською, польською або англійською мовою), а також публікацію результатів навчання кожному слухачу окремо англійською мовою без додаткової оплати в наукових журналах, які видаються WSA.

Слухачі, які закінчили стажування та виконали програму стажування, отримають на свою електронну пошту сертифікат, що підтверджує успішне виконання програми навчання та набуті компетенції, а також черговий електронний номер журналу зі своєю публікацією. Оригінальний сертифікат на паперовому носієві буде надіслано через укрпошту на адресу, вказану слухачем.

Сертифікат, виданий у науковій установі Польщі про проходження науково-педагогічного стажування є документом, який підтверджує проходження міжнародного стажування. Оскільки Польща входить до Європейського Союзу, сертифікат враховується на здобуття звання доцента, професора і старшого дослідника відповідно до п. 2.1, 2.2, 2.3, 2.5, 2.7.

Порядку присвоєння вчених звань науковим і науково-педагогічним працівникам, а також враховується під час ліцензування та акредитації освітніх послуг.

У випадку потреби, додаткову інформацію можна отримати: 

Redaktor naczelny/ Editor-in-Chief – dr Ireneusz Żuchowski

Mail: ireneusz.zuchowski@wsa.edu.pl

 

Профільне міжнародне стажування для викладачів аграрних ЗВО (онлайн)

Дати проведення: 15.11 – 24.12.2021 р.

Реалізується на базі: Сільськогосподарський університеті ім. Гуго Коллонтая в Кракові.

Передбачає: 180 год (6 кредитів ECTS) аудиторних занять та самостійної роботи.

Вартість: 125 євро.

Сільськогосподарський університеті ім. Гуго Коллонтая (UR) у м. Краків, Польща у співпраці із польсько-українською фундацією “Інститут Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці” (IIASC) запрошують до наукового стажування «Інновації у вищій аграрній освіті та сталий розвиток сільського господарства Польщі та України».

В рамках стажування передбачені навчальні лекції та консультації щодо інновацій в аграрній сфері та їх інтеграція в освітній процес.

Впродовж лекційної програми забезпечувався переклад з польської на українську мову.

Ключові спікери програми (Сільськогосподарський університеті ім. Гуго Коллонтая):

проф., доктор хаб., інж. Анджей Сечман - проректор з міжнародних відносин;
проф., доктор хаб., інж. Роберт Віткович ;
проф., доктор хаб., інж. Джоанна Макульська ;
проф., доктор хаб., інж. Марцін Пежиковський;
проф., доктор хаб. Мацей Пах
проф., доктор хаб., Казімєж Тарасюк.

В рамках стажування буде проведений круглий стіл з представниками ректорату Сільськогосподарського університету ім. Гуго Коллонтая для обговорення шляхів та налагодження наукової співпраці між науковцями з України та Польщі.

ПРОГРАМА СТАЖУВАННЯ ПЕРЕДБАЧАЄ ТРИ ЕТАПИ:

1 ЕТАП (15.11 - 05.12.2021 р.) - дистанційне навчання на основі матеріалів (електронні освітньо-наукові ресурси) підготовлених Сільськогосподарським університетом ім. Гуго Коллонтая у Кракові.

2 ЕТАП (06.12-10.12.2021 р.) - проведення круглого столу спільно з колегами Польщі; навчальні презентації та консультації з міжнародними експертами.

Тематика галузевих семінарів:
1. агрономія, захист рослин, землеустрій;
2. технологія розведення, годівлі, виробництва і переробки продукції тваринництва;
3. агроінженерія, електротехніка та електромеханіка;
4. ветеринарна медицина, генетика та біолого-технологічний напрям;
5. водні біоресурси та аквакультура;
6. екологія та захист навколишнього середовища
7. економіка та менеджмент.

3 ЕТАП (11.12 - 24.12.2021 р.) - самостійне дослідження та написання наукового есе на тему «Інновації у вищій аграрній освіті та сталий розвиток сільського господарства Польщі та України»”. Збірник наукових есе буде опубліковані на сайті: www.iiasc.org.

 

Вища Школа Агробізнесу в Ломжі (Польща)

запрошує пройти Міжнародне стажування:

«Формування компетентності та розвиток професійно-педагогічної   майстерності викладача закладу фахової передвищої та вищої освіти»

в рамках програми підвищення кваліфікації як складової безперервного професійного навчання впродовж життя cтажування передбачене для ректорів, проректорів, директорів і їх заступників, методистів, науково-педагогічних і педагогічних працівників закладів фахової передвищої та вищої освіти, докторантів, аспірантів, здобувачів, студентів, які мають або здобувають освіту.

Програма складається з 6 модулів і розрахована на 6 кредитів ECTS (180 годин) з розподілом по 6 годин кожного дня впродовж 6 робочих тижнів.  

Терміни стажування: 25.10.2021 – 03.12.2021

Термін подання заявки: 15.10.2021

Кінцевий термін оплати: 20.10.2021

Порядок реєстрації: Необхідно подати заявку, в якій вказати ПІБ, повну назва місця роботи і повну назву посади українською і англійською мовами. Для цього зареєструйтесь, заповнивши реєстраційну форму за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1_11r-vviP6H7t1e5Nwblxm0VXsX4SpEeiw5jKwoxYbg/edit

Контакти та консультації: inter.depart.vnau@gmail.com

  

 

Закордонна практика (стажування) для студентів


 

Німеччина, Канада, Норвегія, Фінляндія, Данія, Швеція, Ісландія, Швейцарія, Франція.

  • Реалізація програм аграрного стажування молоді та формування сучасного кадрового потенціалу для вітчизняного агробізнесу;
  • Здійснення проектів, спрямованих на покращення якості аграрної освіти, залучення вітчизняних навчальних закладів до участі у міжнародних освітніх програмах, у тому числі на грантовій основі;
  • Підтримки розвитку вітчизняного агробізнесу через організацію спеціалізованих виставок, бізнес-форумів й міжнародних агробізнес-поїздок як інструментів пошуку партнерів та інвесторів;
  • Налагодження діалогу між вченими, аграрними підприємствами та владою з метою обміну науково-технологічними розробками та спільного вирішення актуальних питань щодо розвитку агропромислового комплексу.

Стажування здійснюється за такими напрямками:

  • Сільське господарство;
  • Переробна промисловість;
  • Лісове господарство;
  • Ландшафт;
  • Благоустрій територій та будівництво.

Німеччина.

Експерт у сфері практичних стажувань та працевлаштування для студентів з метою створення особливих проєктів, які відповідають сучасним потребам та поєднують у собі можливості практичного стажування за кордоном, отримання першого робочого досвіду та достойної оплати праці.

Компанія надає стажування за такими напрямами: у сфері послуг (готелі, ресторани), на промислових підприємствах, сільського господарства, туризму та харчової промисловості.

   Німеччина.

 Компанія, яка працює у сфері організації практичних стажувань за кордоном для студентів та випускників в сільському господарстві і суміжних галузях.

        Туреччина (Анталія, Белек, Сіде, Кемер, Аланія).

Вивчення маркетингової діяльності, готельно-ресторанної справи, технології ресторанного і оздоровчого харчування, підприємницької діяльність, адміністрування, менеджменту готельно-ресторанного бізнесу і ознайомляться з організацією туристичного сервісу, набувають   навичок роботи з обслуговування туристів в курортних комплексах  Туреччини в якості трансферменів.

 

Країни Європи, США, Австралії та Нової Зеландії, Великої Британії.

 

Міжнародні програми практики й стажування на аграрних підприємствах, а також у нових програмах академічного обміну на фермерських підприємствах.

 

Міжнародні проєкти, конкурси, гранти


Відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Грузії про співпрацю в галузі освіти та науки від 18.07.2017 року грузинська сторона надає 5 стипендій на навчання за освітнім рівнем бакалавр або магістр у закладах вищої освіти Грузії.

Мова навчання – грузинська. Для здобувачів передбачений рік підготовчих курсів із вивчення грузинської мови у Тбіліському державному університеті.

Заявки приймаються до 20 червня 2022 року.

Перелік необхідних документів:

  • роздрукована та засвідчена підписом аплікаційна форма встановленого зразка;
  • автобіографія (з датою та підписом);
  • мотиваційний лист (із датою та підписом);
  • копія перекладеного і нотаріально засвідченого документа про здобутий попередній освітній (освітньо-науковий) ступінь і додатка до нього;
  • довідка про підтвердження свого статусу від закладу освіти з неофіційним перекладом її на англійську мову та копію перекладеної та завіреної академічної довідки (витяг із залікової книжки) для студентів, що навчаються;
  • рекомендаційний лист;
  • згода грузинського закладу вищої освіти на прийом кандидата на навчання (заявка подається лише до закладу вищої освіти Грузії);
  • копія першої сторінки українського закордонного паспорта.

Документи мають бути:

  • англійською мовою у двох примірниках (оригінали та копії);
  • документи мають бути надруковані;
  • оригінали та копії оформлюються у два окремих конверти.

МОН прийматиме заявки (заповнена анкета та необхідні документи) в електронному та паперовому форматах. Неповний пакет документів не береться до розгляду.

В електронному форматі скановані PDF-документи необхідно надіслати на електронну адресу МОН scholarshipsmon@gmail.com, зазначивши в темі листа «Навчання у Грузії 2022».

Поштова адреса: проспект Перемоги, 10, 01135, Київ, Україна, Міністерство освіти і науки України, Управління міжнародного співробітництва та протоколу. Примітка: «Навчання у Грузії 2022».

Остаточне рішення про надання стипендії схвалюватиме Міністерство освіти і науки Грузії.

 

Представництво Європейського Союзу в Україні оголошує новий набір до Єврошкіл-2022 для школярів та студентів

Кінцева дата подачі заявок 18:00, 07 березня 2022 р.

Для кого ця програма, хто може стати учасником?
Студенти магістратури, або останнього курсу бакалаврату українських ЗВО денної форми навчання та аспіранти будь-якої форми навчання.

Коли відбуватиметься навчання?
З 15 березня по 31 травня 2022 р.

Скільки модулів заплановано?
В рамках кожної школи заплановано проведення 10 онлайн-модулів, які включатимуть:
1) лекцію або презентацію від дипломатів або експертів Представництва ЄС в Україні, провідних європейських або українських експертів, викладачів, практиків;
2) відкриті дискусії, творчі майстерні, дебати, ігри та інші інтерактивні заходи на платформах Zoom/Webex;
3) онлайн-тест.

Як стати учасником?
Заповнити анкету.
Посилання на анкету для студентів: https://bit.ly/3HnBsKB

2. У разі успішного проходження конкурсу за анкетами необхідно пройти онлайн-тестування на платформі https://www.eustudydays.in.ua/

EU Study Days/Єврошколи - це проєкт Представництва Європейського Союзу в Україні, учасники якого мають змогу дізнатися більше про політику ЄС, відносини між Україною та ЄС та довідатися про цінності ЄС. У 2022 році учасники пройдуть 10 онлайн-модулів, що поєднують онлайн-лекції та інтерактивні навчальні формати. Дізнатися більше можна на сторінці Представництва Європейського Союзу в Україні.

 

До 5 лютого 2022 року триває прийом заявок на здобуття премії імені Короля Хамад Бін Іса Аль-Кхаліфа за використання інформаційних і комунікаційних технологій в освіті.

Тема премії: «Використання технологій для створення інклюзивних систем навчання, стійких до криз».

Країни-члени ЮНЕСКО мають можливість представити до 3-х кандидатів через Національну комісію. Двоє переможців обиратимуться за рекомендаціями міжнародного журі, кожен із переможців отримає диплом і винагороду в розмірі 25 тисяч доларів.

Вимоги до проєктів:

  • тривалість більше 1 календарного року;
  • не повинні бути афілійованими до ЮНЕСКО;
  • не отримують фінансування від ЮНЕСКО;
  • технології та інструменти проєкту знаходяться у вільному доступі та безкоштовні.

Критерії відбору:

  • релевантність до теми;
  • інноваційність;
  • доказовість впливу;
  • потенціал до масштабування та розповсюдження;
  • інклюзивність і рівність.

Взяти участь можуть приватні особи, інституції, громадські організації тощо.

Заявка подається англійською або французькою мовою, а також має містити детальний опис проєкту, який демонструє дотримання вимог, відповідність критеріям відбору, відомості про номінанта та контактні дані.

Заявки приймаються до 5 лютого 2022 року (18:00) на електронну пошту roksolana.shvadchak@mon.gov.ua, digitaled.office@gmail.com.

Додаткову інформацію щодо премії, номінаційні форми та вимоги до учасників за посиланням.

 

З 15 липня до 15 вересня 2021 року Міністерство освіти і науки України та Рада з наукових та технічних досліджень Турецької Республіки (TUBITAK) оголошують конкурс спільних українсько-турецьких науково-дослідних проєктів на 2022-2023 роки.

Проєктні пропозиції приймаються за такими пріоритетними напрямами:

• матеріалознавство;
• науки про життя, охорона здоров’я та біотехнології, включаючи лікування таких хвороб, як нова коронавірусна пневмонія;
• науки про Землю та довкілля;
• «діджиталізація» та інформаційні технології;
• аерокосмічна техніка, включаючи безпілотні літальні апарати;
• енергетичні технології.

Зазначення пріоритетного напряму у формі заявки є обов’язковим! Конкурс відкритий для будь-яких науково-дослідних груп закладів вищої освіти, наукових установ та підприємств обох країн.

Подання заявки

Для участі в конкурсі потрібно подати:

• Супровідний лист (1 примірник, скан-копія не допускається). Вимоги: на бланку установи-заявника, адресований на ім’я першого заступника Міністра освіти і науки Кизима М. О., текст у довільній формі із зазначенням назви спільного проєкту, пріоритетного напряму, ПІБ наукового керівника та з переліком додатків. Обов’язково зазначити, що дослідження по темі проєкту не фінансуються з держбюджету в межах інших конкурсів.
• Форма заявки на участь у конкурсі (2 паперові примірники заявки, скан-копія сторінок з підписами і печаткою від турецького партнера допускається; сторінки з підписами і печаткою від української сторони – лише в оригіналі). Вимоги: двомовна (заповнюється послідовно українською та англійською мовами в одному файлі). Вимоги до усіх пунктів заявки наводяться у файлі заявки.
• Лист-підтвердження від турецького партнера-керівника проєкту (1 примірник; скан-копія листа допускається). Вимоги: на бланку установи-партнера, адресований на ім’я керівника установи-заявника, текст у довільній формі із зазначенням призвіща керівників проєкту, назви спільного проєкту, яка має співпадати із назвою проєкту у формі заявки.
• Акт експертизи на відкриту публікацію матеріалів за темою проєкту (1 примірник, скан-копія не допускається). Вимоги: експертна комісія установи затверджує висновок, в якому зазначається, що матеріали проєктної пропозиції не містять відомостей, заборонених до відкритого опублікування, текст у довільній формі.
• CV українського та турецького наукових керівників проєкту (по 1 примірнику). Вимоги: CV кожного керівника оформлюються двома мовами – українською та англійською, текст у довільній формі.
• Заповнити Google-анкету, до якої обов’язково додати заповнену заявку у форматах *.doc та *.pdf. Google-анкету краще заповнювати після підготовки усіх зазначених документів.
Усі паперові матеріали мають бути зібрані в одну підписану папку (на папці вказати назву конкурсу, назву установи-заявника, тему проєкту, ПІБ керівника). Організатори розглядатимуть тільки ті заявки, що оформлені відповідно до зазначених вимог та були надіслані вчасно.
Документи приймаються за адресою: Україна, 01601, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 16, Міністерство освіти і науки України. Їх можна подати двома способами:
• надіслати поштою (дата визначається за штампом на конверті поштового відправлення і повинна бути не пізнішою останнього дня конкурсу). Прохання не надсилати документи рекомендованим відправленням Укрпоштою, достатньо обрати просте відправлення. У разі надсилання документів кур’єром Нової пошти документи доставляються до скриньки для листувань у холі МОН за вказаною вище адресою;
• передати особисто – залишити у скриньці для листувань, яка розташована у холі МОН за вказаною вище адресою.

Етапи відбору:

• перевірка документів на відповідність вимогам конкурсу;
• передача заявок на наукову експертизу;
• проведення наукових експертиз паралельно в обох країнах;
• ранжування переліку проєктів за результатами наукових експертиз обох сторін;
• відбір та затвердження переліку науково-дослідних проєктів для фінансування на засіданні Спільного українсько-турецького Комітету.

Критерії відбору
• наукова відповідність, якість та оригінальність проєкту;
• здатність та компетентність тимчасових наукових колективів втілити проєкт у життя;
• можливість проведення спільних досліджень і адекватність наукового методу;
• досвід участі у міжнародних проєктах і майбутній розвиток міжнародного співробітництва;
• якість інфраструктури установ, що беруть участь у проєкті;
• участь у проєкті молодих науковців (віком до 35 років);
• можливості практичного використання результатів проєкту.

Фінансування

Фінансування виділяється два роки поспіль, на кожний рік окремо. З виконавцями щороку укладають відповідні договори на виконання проєктів. Рішення про продовження фінансування наступного року приймається після розгляду звіту за попередній рік роботи. Кожна Сторона покриває витрати, пов'язані з перебуванням своїх вчених в країні-партнері, а саме: транспортні витрати, проживання, добові витрати (сума добових витрат та гранична сума витрат на найм житлового приміщення за добу розраховуються відповідно до Постанови КМУ від 02.02.2011 №98), а також покриває витрати на медичне страхування та візову підтримку. Українська сторона залишає за собою право оплачувати заробітну плату своїм вченим, які беруть участь в українсько-турецьких проєктах, відповідно до нормативно-правових актів України.

Інтелектуальна власність

Науковці з українського боку, зокрема, керівники проєктів, мають вжити усіх необхідних заходів для захисту науково-технічних та промислових цінностей, які їм належать, а також прав інтелектуальної власності. Головна увага приділятиметься тому, щоб у межах співробітництва не відбулося незапланованої передачі українських технологій іншим країнам.

Додаткова інформація

Керівники та основні учасники проєктів можуть подавати кілька заявок. Однак керівники не зможуть отримати фінансування більш ніж за одним проєктом. Кандидатам на участь у конкурсі з української сторони варто переконатися у тому, що їхні турецькі партнери подали відповідну заявку до Ради з наукових та технічних досліджень Турецької Республіки (TUBITAK). Інформація про переможців конкурсу буде оприлюднена на сайті Міністерства освіти і науки України у розділі «Наука» → «Міжнародні наукові проєкти» → «Двосторонні наукові конкурси» → «Результати конкурсів». Лише переможці конкурсу будуть поінформовані електронним листом за вказаною у заявці електронною поштою для подальших кроків.

Контакти

З української сторони: Міністерство освіти і науки України

Відділ міжнародного співробітництва головного управління із реалізації політик у сфері науки та інновацій директорату науки та інновацій

Савіна Олена
Адреса: Київ, 01601, бул. Т. Шевченка, 16
Тел. (044) 287-82-35
Електронна пошта:
a_savina@mon.gov.ua
З турецької сторони: Рада з наукових та технічних досліджень Турецької Республіки (TUBITAK)
Рагіп Байрамбелі
Tel. +90 312 298 1792
Електронна пошта:
ragip.bayrambeyli@tubitak.gov.tr

Молодіжний обмін у Болгарії!

Шукаємо учасників на молодіжний обмін у Болгарії (Active Youth for a Better Future). Проєкт спрямований на зміцнення участі молоді у демократичному суспільстві та місцевому управлінні. Проєкт пропагує необхідність розвитку молодих людей, активного залучення до суспільного життя, підвищення навичок та компетенцій молоді. Особливий акцент приділятиметься молоді з меншими можливостями, які готові робити внесок у активність своєї громади. Ми шукаємо 6 учасників, тім лідера а також ментора, який буде відповідальний за моральну підтримку та менторинг учасників.

Де? Відін, Болгарія
Коли? 11-19 серпня

Фінансування:
- покривається 100% витрат на проживання та харчування;
- 275 євро - грант на проїзд;
- організаційний внесок - 1300 грн
- учасникам також потрібно буде зробити тест на ПЛР для в’їзду до країни та мати власну страхівку.

Вимоги:
- вік 18 - 30 років;
- зацікавленість у тематиці проєкту й вмотивованість;
- знання англійської мови;
- активність і комунікабельність!

Дедлайн: 4 липня

Деталі: ua.stepforward@gmail.com

 

Стипендіальна програма на навчання Республіки В’єтнам на 2022-2023 навчальний рік

До 30 травня 2022 року триватиме приймання заявок на стипендії для навчання у закладах вищої освіти Республіки В’єтнам на 2022/2023 навчальний рік.

Відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Соціалістичної Республіки В’єтнам про співробітництво в галузі освіти в’єтнамська сторона надає:

▪ 25 стипендій для здобуття вищої освіти за освітніми рівнями «бакалавр» та/або «магістр» у закладах вищої освіти за філологічними, природничими та технічними спеціальностями;
▪ 10 стипендій для навчання в аспірантурі закладів вищої освіти;
▪ 5 стипендій для наукового стажування.

Перелік необхідних документів bit.ly/3LWm0HT

 

Відповідно до Програми співпраці між МОН і Міністерством освіти Словацької Республіки,

Уряд Словаччини надасть українцям стипендії на 2022/2023 навчальний рік

Детальна інформація та перелік необхідних документів на сайті Міністерства освіти, науки досліджень та спорту Словацької Республіки за посиланням https://www.minedu.sk/bilateral-scholarships-for-20222023/ .

Для участі в конкурсі кандидатам необхідно надіслати документи на електронну адресу scholarshipsmon@gmail.com та на поштову адресу Міністерства освіти і науки України (пр.Перемоги, 10, м. Київ, 01135, зазначивши в темі листа/на конверті «Стипендії на навчання в Словацькій Республіці 2022»). МОН прийматиме заявки до 9 травня 2022 року.

Варто зауважити, що Словацька Республіка – одна з перших країн, яка підтримала Україну, а саме: припинила всі освітньо-наукові проєкти з рф і рб та збільшила кількість стипендійних можливостей для українських студентів та викладачів.

Докладніше: bit.ly/3OE1ltJ 

Щорічні конкурси Програми імені Фулбрайта

Кожен громадянин України, який мріє розширити горизонти пізнання, може прийняти участь в конкурсах Програми ім. Фулбрайта. Переможці отримують фінансову підтримку для навчання чи проведення досліджень в кращих університетах США.
 Програма заснована американським сенатором Вільямом Фулбрайтом. Він закликав долати географічні перепони між науковцями, викладачами та студентами з різних країн світу – заради ідеї ефективної взаємодії і співпраці. За час існування Програми в Україні – з 1992 року – понад 1100 українців навчалися, стажувалися, проводили дослідження у США; 750 американців викладали в українських закладах вищої освіти та займались науковою працею.

для молодих викладачів та дослідників

Fulbright Research and Development Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту); адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій.

Термін подання заявок – 1 листопада 2021 року

для кандидатів та докторів наук, дослідників та аспірантів напередодні захисту

Fulbright Visiting Scholar Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від трьох до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового ступеня з досвідом роботи не менше п’яти років; аспіранти напередодні захисту, які отримають науковий ступінь до початку гранту.

Термін подання заявок – 15 жовтня 2021 року

для навчальних та наукових установ України

U.S. Fulbright Scholar Program: Програма пропонує гранти американським викладачам, дослідникам, адміністраторам й фахівцям різного спрямування для викладання, проведення досліджень й викладання у ВНЗ й наукових установах України. Тривалість гранту – 5-10 місяців.
Fulbright Specialist Program: Запрошення фахівців на термін від двох до шести тижнів для читання лекцій; участі у наукових програмах й конференціях; консультування керівників й адміністраторів з питань управління освітою; проведення семінарів, спрямованих на підвищення кваліфікації українських спеціалістів; осучаснення навчальних програм й оновлення навчальних матеріалів; започаткування спільних наукових проектів і програм обмінів.

Термін подання заявок – за 3-4 місяці до планованої дати прибуття фахівця

Fulbright Foreign Language Teaching Assistant Program: Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США тривалістю дев’ять місяців. У конкурсі можуть брати участь викладачі-початківці та випускники ВНЗ, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.

Термін подання заявок – 1 червня 2021 року

Програма імені Фулбрайта в Україні - https://fulbright.org.ua/

Викладачі інженерно-технологічного факультету, кафедри машин та обладнання сільськогосподарського виробництва
пройшли міжнародне стажування в Польщі

В період з 1 травня по 11 червня викладачі кафедри машин та обладнання сільськогосподарського виробництва - к.т.н. Луц Павло Михайлович та к.т.н., Рябошапко Вадим Борисович, к.т.н., доцент Яропуд Віталій Миколайович, успішно пройшли програму міжнародного стажування за темою «Використання освітніх інновацій як основа підготовки конкурентоспроможного фахівця галузі техніки» в Куявському університеті у Влоцлавеку, Польща.

У програмі стажування розглядались такі питання: особливості сучасної підготовки фахівців у сфері техніки в Україні та країнах ЄС, інформаційні і космічні технології – невід’ємний складник змісту освіти сучасного фахівця технічної галузі, формування категоріально-понятійного апарату під час підготовки фахівців у технічній галузі у разі створення ефективних систем безпеки, технології організації навчального процесу, участь у семінарі-тренінгу та робота над науково-методичними доповідями.

Після завершення міжнародного стажування викладачі отримали сертифікати.

 

Стажування студентів за кордоном сприяє якісній підготовці молодих фахівців

Завдяки ініціативі Проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи С.М. Лутковської з 5 червня по 31 серпня 2023 року здобувачі освітнього ступеня «Бакалавр» освітньо-професійної програми «Туризм» Вінницького національного аграрного університету Суботіна Анастасія та Хитрик Софія приєдналися до програми «Рибний ресторан ''Фішхус'' Graal-Müritz (земля Мекленбург Передня Померанія), яке організовує компанія «ProfiTeam» – експерт у сфері практичних стажувань та працевлаштування для студентів у Німеччині.

Головна мета команди – створення особливих проєктів, які відповідають потребам клієнтів та поєднують можливості отримання практичного стажування та достойної оплати праці.

Місія компанії – допомогти студентській молоді України ще під час навчання отримати перший досвід роботи, покращити свою особистісну та професійну конкурентність.

Пропонують стажування за спеціальністю: «Помічник на виробництві» (наприклад, виготовлення та фасування рибних рулетиків, тощо) та/або «Помічник в кафе» (робота на касі, кухні, сервісі тощо).

Здобувачі освітнього ступеня «Бакалавр» освітньо-професійної програми «Туризм» мають нагоду впроваджувати теоретичні аспекти вивчення дисциплін туристичного спрямування під час проведення екскурсій у містах та селах Німеччини.

 

МІЖНАРОДНИЙ ОНЛАЙН СЕМЕСТР СТАРТУВАВ У HWTS (Німеччина)
VNAU HWTS DAAD

6 вересня 2023 року в рамках програми міжнародної академічної мобільності відбулося офіційне відкриття навчального семестру в університеті прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф, який є багаторічним надійним партнером Вінницький національний аграрний університет - ВНАУ.

Цьогоріч учасниками даного проєкту, що координується і фінансується DAAD, стали 167 студентів з Африки, Вірменії та України.

Представництво ВНАУ є найбільшим серед 15 вузів-учасників проєкту - 55 студентів!!!

Кординатор проєкту, президент DAAD HWTS професор Ральф ШЛАУДЕРЕР ознайомив учасників з умовами та особливостями цьогорічного проєкту, презентував координаторів від університетів-партнерів. Від ВНАУ координатором проєкту визначено доктора економісних наук, професора, проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Світлану ЛУТКОВСЬКУ.

55 кращих студентів ВНАУ протягом 1-го семестру стають студентами німецького університету. Перед ними відкриваються можливості доступу до всіх платформ, програм, методичних матеріалів, лекції провідних науковців Німеччини та Великобританії, а ще цікаві знайомства, нові друзі та яскраві враження.

ВНАУ радіє за успіхи своїх студентів!

Ми впевнені, що результати будуть як завжди найкращими, а досягнення вагомими!

Дякуємо президенту університету - академіку, доктору економічних наук, професору Григорію КАЛЕТНІКУ за підтримку талановитої молоді, сприяння всебічному розвитку та професійне становлення!

Зміцнюємо авторитет ВНАУ на міжнародному рівні!

Працюємо заради Перемоги!

Події у світлинах