logo
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ space заснований у 1982 році

Міжнародна діяльність

Одним із основних напрямів діяльності університету є розвиток міжнародного співробітництва.

ВНАУ активно співпрацює із закордонними університетами і міжнародними організаціями із понад 30-ти країн, з якими підписані угоди, договори та меморандуми про навчальне, освітнє, наукове та міжнародне співробітництво. Зокрема, зі Словацьким сільськогосподарським університетом в м. Нітра, Університетом ветеринарної медицини і фармації в м. Кошице, Технічним університетом в м. Зволен, Академічним співтовариством ім. М. Балудянського, Східно-Європейською агенцією розвитку (Словаччина), Природничим університетом в м. Познань, Університетом міжнародних стосунків і суспільної комунікації в м. Хелм, Варшавським університетом наук про життя, Вищою школою охорони здоров’я та суспільних наук (Польща), Сент-Іштванським університетом (Угорщина), Університетом «Овідіус» в м. Константа (Румунія), Університетом Донья Горіца (Чорногорія), Університетом агробізнесу та сільського розвитку (Болгарія), Університетом Латвії, Литовським Бізнес університетом прикладних наук, Естонським університетом Життєвих наук в м. Тарту, Донським державним технічним університетом, Курською державною сільськогосподарською академією імені І. І. Іванова, Уральським державним аграрним університетом (Російська Федерація), Казанською державною Академією Ветеринарної Медицини     ім. Баумана (Республіка Татарстан), Білоруською державною сільськогосподарською академією, РУП «Інститут м'ясо-молочної промисловості», Науково-практичним центром національної академії наук Білорусі з тваринництва, Мозирським державним педагогічним університетом імені І. П. Шимякіна (Республіка Білорусь), Академією Сільськогосподарських наук Грузії, Державним університетом Іллі (Грузія), Національним інститутом економічних досліджень (Республіка Молдова), Китайсько-українською асоціацією з реалізації міжнародних проектів (Китай), Дронтонським сільськогосподарським університетом (Нідерланди), Політехнічним університетом в м. Тірана (Албанія), Джомо Кеніата Університетом Сільського господарства та Технологій в м. Жужа (Кенія), Державним університетом штату Канзас, Університетом штату Огайо, Пенсільванським державним Університетом, Державним університетом Діккінсона, Державним університетом штату Луїзіана (США), Королівським Сільськогосподарським коледжем (Великобританія), Аграрним коледжем міста Олдс (Канада).

Також ВНАУ входить до мережі престижних міжнародних організацій: Вишеградської асоціації університетів (VUA) та Асоціації університетів Чорноморського регіону (BSUN) .

17-24 травня 2018 року президент ВНАУ, д.е.н., академік Григорій Калетнік взяв участь в роботі ІІ Симпозіуму ректорів Вишеградської Асоціації університетів, що проходив на базі Луїзіанського державного університету. В результаті домовленостей підписані двосторонні договори про партнерство, співробітництво та науковий обмін між Вінницьким національним аграрним університетом, Всеукраїнським науково-навчальним Консорціумом та Луїзіанським державним університетом. З 50-ти університетів Європи та США ВНАУ став єдиним навчальним закладом, із яким було укладено угоду про співробітництво.

18 червня 2018 року делегація ВНАУ на чолі із президентом Григорієм Калетніком та ректором університету Віктором Мазуром взяла участь у Конгресі  BSUN 2018 «ООН 2030. Цілі сталого розвитку в Чорноморському регіоні: від науки до впровадження», що відбувся на базі університету Арістотеля (м. Салоніки, Греція). Президент ВНАУ Григорій Калетнік, як учасник освітньої сесії, був одним із перших доповідачів. Його доповідь: «Формування науково-інноваційного економічного простору. Поєднання освітніх можливостей університету та науково-практичного потенціалу Консорціуму» викликала в учасників конгресу неабиякий інтерес та жваву дискусію. Учасники заходу схвально оцінили модель розвитку Університетів у складі кластерних об’єднань за принципами, які закладені у діяльність Всеукраїнського науково-навчального Консорціуму.

Ім’я Вінницького національного аграрного університету добре відоме закордонним партнерам своїми здобутками, науковими досягненнями, винаходами та стартапами.

Переконливу перемогу нашим молодим науковцям вдалося привезти із престижного міжнародного конкурсу University Startup World Cup 2018. Конкурс щороку проводиться у м. Копенгаген (Данія) та має на меті створити платформу для обміну думками, науковими дослідженнями, а також залучити молодих талановитих учених  до сфери бізнесу. Рівень конкурсу надзвичайно високий – 70 кращих університетських стартапів із 45 країн світу. Команда науковців ВНАУ конкурувала з потужними американськими, австралійськими, канадськими, німецькими, ірландськими, датськими, словацькими, португальськими, шведськими, китайськими, фінляндськими навчальними закладами.  Зокрема, з командами таких відомих університетів, як Гарвардський університет (США), Технічний університет Гамбургу (Німеччина), найбільшим Технічним університетом Данії та ін. Стартап Вінницького національного аграрного університету ще від початку викликав жвавий інтерес серед журі, менторів та представників відомих компаній. Використання високоефективних вібраційних млинів безперервної дії для помелу сипкої сировини дозволяє створити низку нових продуктів для споживача та підвищити їх якісні показники. Своє застосування вібромлини можуть знайти у різноманітних галузях – від фармацевтики до будівництва. Така інноваційна ідея та підтримка всього колективу університету дала можливість отримати омріяну перемогу у номінації «Social Media Award». Такої підтримки Європа ще не бачила. Вперше в історії конкурсу під час онлайн-голосування проект набрав більше 16 000 голосів із усього світу.

12-14 листопада команда науковців університету презентувала три інноваційних стартапи на Міжнародному молодіжному конкурсі «STARTUP-ПРОЕКТ» (м. Єреван, Вірменія). Це конкурс бізнес-ідей та проектів, які спрямовані на розвиток підприємницької ініціативи та креативного мислення, навичок бізнес-моделювання та бізнес-проектування, перевірку бізнес-ідей на реалістичність.

На міжнародний молодіжний конкурс  було представлено 87 робіт від представників України, Вірменії, Латвії, Казахстану, Молдови, Росії, Білорусії і Грузії. За результатами рейтингового оцінювання проектів міжнародними експертами у ІІ тур конкурсу пройшли 18 команд, 3 із яких – Вінницького національного аграрного університету. У результаті напруженої боротьби команда ВНАУ із стартапом «Автоматизована гідропонна установка з можливістю віддаленого керування» (GET-ECO) впевнено здобула бронзу і чергове визнання вітчизняних інноваційних розробок. 

20 листопада 2018 року наші науковці презентували свої інноваційні розробки на саміті Україна-Ізраїль, а 21 листопада Innovation Market 2018 (м. Київ).

 

1413

Події у світлинах