logo
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ space заснований у 1982 році

Первинна профспілкова організація працівників ВНАУ

Профспілка працівників - ровесниця університету. Вона була утворена теперішніми ветеранами нашого колективу у вересні 1982 року. Сьогодні профспілка – потужна та дієва організація, яка об'єднує у своїх лавах дев'ять десятих працівників університету (понад 700 осіб).

Колектив університету - велика родина, а професійна спілка - носій і виразник родинного духу і традицій. Ми прагнемо почути кожного, спрямувати спільні зусилля на розвиток університету і забезпечення відчуття комфорту і гармонії кожним працівником. Наше кредо - солідарність. Свою співпрацю з адміністрацією університету професійна спілка будує на основі Колективного договору, в якому прописано усі можливі нюанси університетського життя і профспілкової роботи. Усі члени ректорату є членами спілки.

Профспілка є окремою юридичною особою. Постійно діючим виконавчим органом спілки є профспілковий комітет працівників. Профком працівників підтримує стосунки з профспілкою студентів університету та профспілковими організаціями інших установ. Така співпраця дає змогу згрупуватися і спільними зусиллями реалізовувати значущі соціальні проекти.

Найбільше часу профком приділяє вивченню і поліпшенню умов праці, оздоровленню, наданню матеріальної і юридичної допомоги, поліпшенню настрою і оптимізму працівників.
Традиційно голова профкому очолює комісію із соціального страхування працівників університету. Це дає змогу ефективно поєднувати зусилля профспілки і регіональної дирекції соціального страхування у справі санаторного лікування викладачів і працівників вузу.

Головним надбанням нашої праці є довіра людей. Кожен працівник знає, що його завжди радо зустрінуть, вислухають, обов'язково захистять, нададуть пораду чи матеріальну допомогу, тому що ми - велика родина.

Понад 15 років профспілкову організації працівників ВНАУ очолював Томчук Василь Васильович. За його очільництва профспілкою було втілено багато добрих справ. З-поміж іншого, В.Томчуку вдалось зберегти членство профспілчан (станом на 2014 р. загальна кількість 717 осіб) та налагодити ефективну співпрацю зі студентської профспілкою вузу.

Робота первинної профспілкової організації працівників Вінницького національного аграрного університету орієнтована на гарантування зайнятості, максимальне забезпечення соціально-побутових та соціально-культурних потреб працівників та членів їхніх сімей.

Солона Олена Василівна

Солона Олена Василівна

голова профспілкового комітету працівників

Новини профспілки

Т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет підтримує вимоги Профспілки працівників освіти і науки України до Парламенту та Уряду, що стосуються вирішення проблем у освітньої галузі.

Вимоги анонсовано на сайті Профспілки разом з інформацією про те, що 3 грудня 2020 року Профспілка бере солідарну участь у акції протесту ФПУ проти звуження прав та гарантій членів профспілок.

«Ознайомився з вимогами Профспілки працівників освіти і науки України. Як освітянин повністю їх підтримую. Постійно виступаю за дотримання прав педагогів на гідну зарплату та соціальний захист. Розумію, що фінансування освітньої галузі має бути одним із пріоритетів. Економити на освіті не можна», – йдеться у Телеграм-каналі Сергія Шкарлета.

Разом із тим, він вказує, що процес формування проєкту Державного бюджету на 2021 рік був дуже складним і що постійно ведуться перемовини з Мінфіном та народними депутатами, щоб не переносити на пізніший термін наступне збільшення ще на 8,4%.

Очільник міністерства інформує, що прогнозний зведений бюджет-2021 на освіту до другого читання становить 295,6 млрд грн (Державний та місцеві), з них видатки на освіту без місцевих бюджетів – 169,6 млрд грн.

Також на наступний рік передбачено нову субвенцію для закладів освіти на боротьбу з пандемією коронавірусу. У проєкті бюджету на ці заходи закладено 1 мільярд гривень.

Згідно з проєктом Держбюджету-2021 загальні видатки на освіту становлять 6,6% від ВВП.  

Виконання норм Закону України «Про освіту» щодо забезпечення видатків на освіту в розмірі не менше ніж 7% валового внутрішнього продукту відповідно до статті 78 Закону «Про освіту».
 Затвердження схеми посадових окладів педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників відповідно до статті 61 та Прикінцевих і перехідних положень Закону «Про освіту», а також статті 36 Закону «Про наукову і науково-технічну діяльність» з підвищенням їх з 1 січня 2021 року за коефіцієнтом 1,5 відповідно до погодженої з Профспілками постанови «Деякі питання оплати праці педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників», як альтернативної відтермінованій постанові від 10.07.2019 № 822.
 Забезпечення у 2021 році місцевих бюджетів освітньою субвенцією у повному розмірі з її розподілом залежно від кількості класів станом на 5 вересня 2020 року, замість хибного показника кількості учнів, що не забезпечує її пропорційного розподілу. Не допустити зменшення обсягів субвенції порівняно з видатками, схваленими в проекті Державного бюджету на 2021 рік в першому читанні.
 Забезпечення виділення у 2021 році додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти у повному обсязі у розрізі усіх місцевих бюджетів, не допустити її зменшення на 2 млрд гривень.
Забезпечення у 2021 році належними обсягами фінансування підготовки кадрів державними закладами вищої освіти за встановленими нормативами. Не допустити зменшення фонду розвитку закладів фахової передвищої та вищої освіти на 500,0 млн гривень.
Запровадження обов'язкового державного страхування на випадок захворювання коронавірусною хворобою працівників закладів освіти та розробити відповідний порядок його здійснення.
Забезпечення спрямування коштів Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками на період дії карантину на фінансування потреб закладів освіти.
Недопущення скасування пільг на проїзд студентів і учнів у автомобільному транспорті.
Недопущення втручання представників органів державної влади у статутну діяльність профспілок.

"...Ти єдиная моя дитина, моя радiсть, ти тiлько й тiшила моє старе серце, i не можу я дивиться, як тебе мучать через мене, не можу, я... не знаю... Я б тобi небо прихилив!! Та високо... високо..."

Аспіранти першого року навчання Вінницького національного аграрного університету 24 листопада 2020 року відвідали Вінницький обласний академічний український музично-драматичний театр імені М. К. Садовського, переглянули чудову виставу "Я б тобі небо прихилив" за мотивами п'єси "Безталанна" Івана Карпенко-Карого! "Безталанна" - не просто п'єса про втрачене кохання, а в першу чергу про гордість — яка понівечила та скалічила життя героїв.

Від імені всіх аспірантів дякуємо Голові профкому ВНАУ Олені Солоні та керівництву Вінницького національного аграрного університету за надану можливість та організацію такого чудового заходу, за Вашу підтримку, за те, що ми у стінах рідного університету не тільки отримуємо знання та неоціненний досвід у науковій сфері, але і відпочиваємо та культурно збагачуємось! Ми всі отримали масу задоволення, дві години для нас пролетіли непомітно! Щиро дякуємо Вам, ми всі отримали задоволення від перегляду вистави, кожен з нас перейнявся тими емоціями та почуттями, які вирували на сцені завдяки неперевершеній майстерній грі акторів.

 

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямувала свої пропозиції щодо законопроекту «Про Державний бюджет України на 2021 рік», реєстраційний № 4000 від 14.09.2020, внесеного на розгляд парламенту Кабінетом Міністрів України до профільного Комітету.

ЦК Профспілки пропонує при розгляді головного кошторису в комітеті врахувати ці пропозиції щодо фінансового забезпечення галузей освіти і науки.

Завантажити документ babaku-zakonoproekt-4000-dbu-2021.pdf [208,08 Kb][696]

У відповідь на звернення Профспілки працівників освіти і науки України до Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій щодо необхідності вжиття державою низки заходів стосовно захисту педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників закладів освіти, які забезпечують освітній процес в умовах оголошеного Кабінетом Міністрів України карантину у зв’язку з гострою респіраторною хворобою COVID19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, Комітет надіслав відповідь Профспілці.

У відповіді, зокрема, поінформовано, що у Парламенті з метою вирішення порушених Профспілкою питань зареєстрована низка законопроектів, які будуть розглянуті у визначеному законом порядку. 

Завантажити документ  vdpovd-komtetu.pdf [116,22 Kb][491] 

За документами і цифрами потрібно бачити людину – вихователя, учителя, викладача, з його проблемами і переживаннями.

Із таким лейтмотивом 14 вересня 2020 року відбулася двостороння робоча зустріч соціальних партнерів – ЦК Профспілки працівників освіти і науки України та Міністерства освіти і науки України – для обговорення питань освітянського бюджету на наступний рік та шляхів фінансування галузі нині.

Профспілкову сторону представляли Георгій Труханов – Голова Профспілки працівників освіти і науки України, члени Бюро – заступники Голови Профспілки Сергій Романюк, Любов Гарбаренко, Володимир Цвих, Ольга Чабанюк.

Від галузевого міністерства участь у роботі взяли Сергій Шкарлет – в.о. Міністра освіти і науки України, заступник міністра Світлана Даниленко, помічник директора Інституту освітньої аналітики Ольга Щеглова, в.о. директора департаменту фінансування державних і загальнодержавних видатків Оксана Ткаченко.

Також участь у заході взяв голова Ради ректорів Київського вузівського центру, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури Петро Куліков. 

На початку зустрічі Сергій Шкарлет зазначив, що міністерство – партнер Профспілки у питаннях підвищення соціальних стандартів для освітян і підтримує спільне і конструктивне відпрацювання документів щодо фінансових механізмів підняття заробітних плат педагогам.

Голова Профспілки Георгій Труханов озвучив ряд питань, які на сьогодні потребують прийняття спільних і виважених рішень. Серед них – видатки на освіту та їх раціональне використання, підвищення заробітних плат освітян у зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати, питання захисту та безпеки учителів та викладачів у час пандемії, нормативного забезпечення організації навчального процесу тощо.

У підсумку робочої зустрічі соціальні партнери домовилися координувати подальші спільні дії у вирішення окреслених завдань поетапного виконання норм законодавства про освіту у питаннях оплати праці педагогів та науковців. 

Бурхливу суспільну реакцію викликали зміни до законодавства, запропоновані народними депутатами, та урядові ініціативи, що стосуються:

- скасування науково-педагогічним, науковим та педагогічним працівникам встановлених доплат за наукові ступені та вчені звання, щомісячних надбавок за вислугу років, щомісячних доплат за сертифікацію;

- скорочення кількості студентів, які мають право на отримання стипендій.

Перераховані новації грубо порушують основоположні принципи, закладені у статті 22 Конституції України, згідно з якою при ухваленні нових законів або внесенні змін до чинних є неприпустимим звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод; відповідних положень Кодексу законів про працю України; законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про вищу освіту».

Зважаючи на зазначене, звертаємося до Президента України як гаранта дотримання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, з вимогою вжити всіх необхідних заходів, аби не допустити скасування доплат і надбавок педагогам, викладачам вишів та скорочення кількості одержувачів стипендій.

Підтримати петицію щодо не допущення скасування доплат і надбавок викладачам вищих навчальних закладів та стипендій студентам можна за посиланням https://petition.president.gov.ua/petition/77440

Вінницька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки розглянула на пленумі 26 вересня 2019 року питання забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам закладів освіти області у 2019 році та підвищення заробітної плати педагогічним, науково-педагогічним працівникам у 2020 році відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року №822.

Учасники пленуму звертаються до Вас з питання зміни формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, яка визначається відповідно до Постанови Кабінету України від 27 грудня 2017 року №1088 «Про затвердження формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами».

Такий розрахунок не враховує структуру заробітної плати (наявність стимулюючих виплат, рівень грошової винагороди педпрацівника, за багаторічну та сумлінну працю, відсоток надбавки за престижність педагогічної праці), яка була по школах у минулих роках і таким чином збільшує розрив по забезпеченості коштами.

Районним управлінням фінансів та обласним департаментом фінансів факт дефіциту освітньої субвенції на оплату заробітної плати педагогічних працівників визнано. Проте, Міністерством фінансів України дефіцит освітньої субвенції не визнається і переводиться все на місцеві бюджети, які не спроможні здійснити відповідні виплати.

Учасники пленуму звертаються до Вас з приводу закладення коштів у Державний бюджет 2020 року на підвищення заробітної плати працівникам освіти відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року №822 «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних працівників закладів і установ освіти і науки» в розмірі 2,5 прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2020 року, у відповідних розмірах до 1 січня 2023 року з метою поетапної реалізації положень частини другої статті 61 Закону України «Про освіту» та частини другої статті 36 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність».

Проект державного бюджету на 2020 рік передбачає видатки на освіту в розмірі 136,4 млрд. гривень, кошти на підвищення заробітної плати не передбачено, що є порушенням ст. 8 Закону України «Про оплату праці» та постанови Кабінету Міністрів України №822 від 10 липня 2019 року.

З листом можна ознайомитися тут.

Упродовж цього тижня робоча група освітнього Комітету Верховної Ради обговорює пропозиції партії «Голос», внесені ними до законопроєкту «Про повну загальну середню освіту».

«Величезну тривогу викликають наміри окремих народних депутатів України: Вакарчука Святослава, Совсун Інни, Рахманіна Сергія та інших, які у своїх пропозиціях пропонують встановити норму, що робочий час педагогічного працівника для виконання ним навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи складає 40 годин на тиждень», – занепокоєна профспілка.

Тобто народні обранці пропонують всупереч статті 22 Конституції України, статті 51 Кодексу законів про працю України, Законам «Про освіту», «Про загальну середню освіту» погіршити умови праці вчителів та запровадити для них 40 годинний робочий тиждень.

Народні обранці пропонують вилучити норми про встановлення науково-педагогічним, науковим та педагогічним працівникам доплати за наукові ступені та вчені звання, щомісячні надбавки за вислугу років, щомісячну доплату за сертифікацію.

У поправках  парламентарів Вакарчука, Совсун та інших передбачається антиконституційна норма про припинення з 1 липня 2020 року безстрокових трудових договорів з керівниками закладів загальної середньої освіти та одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на шість років, а з керівниками, які отримують пенсію за віком, – на один рік без проведення конкурсу та звільнення їх у разі незгоди з продовженням трудових відносин на умовах строкового трудового договору.

Аналогічна пропозиція про припинення трудових договорів передбачається стосовно педагогічних працівників, яким виплачується пенсія за віком, з одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на один рік.

«ЦК Профспілки наголошує на необхідності щонайшвидшого вивчення та обговорення доопрацьованого законопроєкту в колективах з метою недопущення прийняття норм, які звужують трудові та інші права громадян, серед яких освітяни».

Протягом 23-30 вересня 2019 року в структурних підрозділах та коледжах Вінницького національного аграрного університету відбулися звітно-виборчі збори членів профспілки, на яких обговорено звіти про підсумки роботи профспілки факультетів і коледжів, обрано делегатів на звітно-виборчу конференцію ВНАУ, рекомендовано кандидатуру Солоної О.В. на голову первинної профспілкової організації співробітників ВНАУ.

У звітах профорги факультетів та коледжів окреслили основні завдання та діяльність профспілкових організацій, її значення у житті кожного члена профспілки, прозвітували про роботу профспілки за звітний період, а також про надання матеріальної допомоги та путівок на оздоровлення.


30 вересня 2019 року відбулася конференція трудового колективу Вінницького національного аграрного університету, на якій голова профспілкової організації Олена Солона поінформувала колектив про діяльність профспілкової організації співробітників ВНАУ протягом 2015-2019 років. Профспілкова організація університету не одноразово приєднувалася до всеукраїнських профспілкових мітингів щодо підвищення заробітної плати науково-педагогічних працівників і зменшення комунальних тарифів на газ.


Члени профспілки мали можливість згідно обласної програми «Оздоровлення і відпочинок» оздоровитися у клінічних санаторіях «Хмільник» м. Хмільник Вінницької області, «Авангард» м. Немирів Вінницької області, «Збруч» м. Сатанів Хмельницької області, «Моршин курорт» м. Моршин Львівської області, «Перлина Прикарпаття» м. Моршин Львівської області, у літній період відпочити на базі «Вінниця» і «Альтаір» с. Коблево Березанського району Миколаївської області, отримати матеріальну допомогу на лікування та оздоровлення, ювілеї, при народженні дітей і одруженні, на поховання рідних. Протягом звітного періоду за сприяння профспілки працівники мали можливість відвідати 18 вистав у Вінницькому обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Миколи Садовського.


Наостанок, Олена Василівна подякувала за плідну співпрацю, розуміння та підтримку всіх ініціатив профспілкової організації керівництвом університету – президентом Григорієм Калетніком та ректором Віктором Мазуром.


На зборах переобрано керівний склад профспілкової організації, ревізійної, мандатної комісії та обрано делегатів на конференцію обласної профспілкової організації працівників освіти. Ректор університету Віктор Мазур подякував Олені Василівні та всій організації за плідну роботу. Роботу профспілкової організації Вінницького національного аграрного університету визнано задовільною, а кандидатуру Олени Солоної знову повторно запропоновано на обрання головою організації.

 

 

Первинна профспілкова організація працівників ВНАУ для оздоровлення членів Профспілки в 2019 році згідно обласної Програми приймає заяви на отримання путівок в санаторії:

«Хмільник» м. Хмільник -  вартість одного ліжко-дня - 656 грн.(повна вартість путівки на 18 днів – 10764 грн);

«Авангард» м. Немирів –  вартість одного ліжко-дня – 550 грн. (повна вартість путівки на 18 днів – 9720 грн);

-  «Збруч» м. Сатанів Хмельницької області - вартість одного ліжко-дня – 576  грн.  (повна вартість путівки на 18 днів – 10368 грн);

«Перлина Прикарпаття» м.Моршин Львівської області  - вартість одного ліжко-дня – 740  грн.  (повна вартість путівки на 18 днів – 13 320 грн).

Додаток: медична довідка форма 070/о.

Заяви подаються профоргам структурних підрозділів.

 

 

ЗРАЗОК ЗАЯВИ

 

Голові профспілкового комітету

Вінницького національного аграрного  університету

Солоній Олені Василівні
члена профспілки,

доцента кафедри ботаніки, генетики та захисту рослин

агрономічного факультету

Іванюк Інни Іванівни

(моб. 097 555 55 55)

 

 ЗАЯВА

 

       Згідно обласної  Програми «Оздоровлення і відпочинок»  прошу надати мені   путівку на  санаторно-курортне лікування  для оздоровлення в санаторій «Хмільник» м. Хмільник з «___»_______201____р.

 

 

Дата___________________________________________ Підпис

Первинна профспілкова організація працівників ВНАУ для оздоровлення членів Профспілки в 2019 році згідно обласної Програми «Оздоровлення і відпочинок» приймає заяви щодо отримання путівок на базу відпочинку «Вінниця» курорту Коблево.

Вартість путівки терміном на 7 днів у двомісному комфортабельному номері на добу з однієї особи становить 285 грн. (повна вартість путівки – 1995 грн.), з яких 40-50% сплачує член профспілки (798-997 грн.), профспілкова організація сплачує решту – 50-60% вартості путівки (997-1197 грн.).

Вартість проживання дитини до 2 років без місця безкоштовно, з 2 років у номері з батьками – 30 грн. на добу (сплачується при поселенні), з наданням додаткового ліжка – 100 грн.

Детально з умовами проживання можна ознайомитись: http://koblevo-vinnitsa.com.ua/node/22.

Дати заїзду: липень- серпень

07.07 по 14.07

11.07 по 18.07

14.07 по 21.07

21.07 по 28.07

23.07 по 30.07

25.07 по 01.08

28.07 по 04.08

30.07 по 06.08

04.08 по 11.08

06.08 по 13.08

08.08 по 15.08

 

Заяви подаються профоргам структурних підрозділів.

 

ЗРАЗОК ЗАЯВИ

 

Голові профспілкового комітету

Вінницького національного аграрного  університету

Солоній Олені Василівні
члена профспілки,

доцента кафедри ботаніки, генетики та захисту рослин

агрономічного факультету

Іванюк Інни Іванівни

(моб. 097 555 55 55)

 

 

ЗАЯВА

       Згідно обласної Програми «Оздоровлення і відпочинок» прошу надати мені путівку для оздоровлення на базі відпочинку «Вінниця» смт. Коблево Миколаївської області з «___»_______2019_р.

 

 

Дата__________________________________ Підпис

Первинна профспілкова організація працівників ВНАУ для оздоровлення дітей членів Профспілки в 2019 році згідно обласної Програми «Оздоровлення і відпочинок» приймає заяви щодо отримання путівок у клінічний санаторій «Авангард» м. Немирів Вінницької області.

Вартість путівки терміном на 14 днів на добу з однієї особи становить 280 грн. (повна вартість путівки – 3920 грн.), з яких 50% сплачує член профспілки (1960 грн.), профспілкова організація сплачує решту – 50% вартості путівки (1960 грн.).

Дата заїздів:

Термін заїзду

Кількість путівок, шт.

Тривалість змін, днів

з 31.05.2019 р. по 13.06.2019 р.

50

14 днів

з 14.06.2019р. по 27.06.2019 р.

50

14 днів

з 28.06.2019 р. по 11.07.2019 р.

50

14 днів

з 12.07.2019 р. по 25.07.2019 р.

50

14 днів

з 26.07.19р. по 08.08.19 р.

50

14 днів

Всього

250

-

 

При заїзді до санаторію дитина повинна мати:

 Свідоцтво про народження (копія)

  1. Санаторно-курортна карта
  2. Довідка не більше п’ятиденної давності про відсутність контакту дитини з інфекційними хворобами (епідеміологічне оточення)
  3. Довідка про щеплення
  4. Довідка про педикульоз і коросту

 Дані про щеплення, епід.оточення, про педикульоз і коросту можуть бути зазначені у санаторно-курортній картці. В такому випадку окремих довідок не потрібно.

Заяви подаються профоргам структурних підрозділів.

ЗРАЗОК ЗАЯВИ

 

Голові профспілкового комітету

Вінницького національного аграрного  університету

Солоній Олені Василівні
члена профспілки,

доцента кафедри ботаніки, генетики та захисту рослин

агрономічного факультету

Іванюк Інни Іванівни

(моб. 097 555 55 55)

  

ЗАЯВА

       Згідно обласної Програми «Оздоровлення і відпочинок» прошу надати путівку для оздоровлення моєї дитини у клінічному санаторії «Авангард» м. Немирів Вінницької області з «___» _______2019_р.

 

 

Дата__________________________________ Підпис

 

 

На підставі Програми «Оздоровлення і відпочинок 2019», постанови президії комітету Профспілки від 30.01.2019 року для відпочинку членів Профспілки на базі «Альтаір» смт. Коблево Миколаївської області влітку 2019 року, просимо подати заявки бажаючим для отримання путівки.

Вартість путівки терміном на 7 днів у двомісному комфортабельному номері на добу з однієї особи становить 200 грн. (повна вартість путівки – 1400 грн.), з яких 40-50% сплачує член профспілки (560-700 грн.), профспілкова організація сплачує решту – 50-60% вартості путівки (700-840 грн.).

При поселенні готівкою сплачується курортний збір в розмірі 146 грн 09 коп. (один день складає 20 грн 87 коп.).

Вартість проживання дитини без місця до 2 років безкоштовно, з 2 років у номері з батьками – 30 гривень за добу (сплачується при поселенні). Вартість проживання з наданням ліжка 100 гривень.

Графік заїздів на базу «Альтаір»

18.06.19 - 25.06.19 – 6 кімнат (3-х місні)  і 3 кімнати (2-х місні) 

25.06.19 - 02.07.19 – 6 кімнат (3-х місні) і 3 кімнати (2-х місні) 

02.07.19 - 09.07.19 – 6 кімнат (3-х місні) і 3 кімнати (2-х місні) 

09.07.19 - 16.07.19 – 6 кімнат (3-х місні) і 3 кімнати (2-х місні) 

16.07.19 - 23.07.19 -  6 кімнат (3-х місні) і 3 кімнати (2-х місні) 

23.07.19 - 30.07.19 – 6 кімнат (3-х місні) і 3 кімнати (2-х місні) 

30.07.19 - 06.08.19 – 6 кімнат (3-х місні) і 3 кімнати (2-х місні) 

06.08.19 - 13.08.19 – 6 кімнат (3-х місні) і 3 кімнати (2-х місні) 

13.08.19 - 20.08.19 – 6 кімнат (3-х місні) і 3 кімнати (2-х місні) 

Заяви подаються профоргам структурних підрозділів.

 

ЗРАЗОК ЗАЯВИ

 

Голові профспілкового комітету

Вінницького національного аграрного  університету

Солоній Олені Василівні
члена профспілки,

доцента кафедри ботаніки, генетики та захисту рослин

агрономічного факультету

Іванюк Інни Іванівни

(моб. 097 555 55 55)

 

 ЗАЯВА

       Згідно обласної Програми «Оздоровлення і відпочинок» прошу надати мені путівку для оздоровлення на базі відпочинку «Альтаір» смт. Коблево Миколаївської області з «___»_______2019_р.

 

 

Дата__________________________________ Підпис

26 вересня 2019 року у Вінницькому обласному Будинку культури учителя відбувся ХІ пленум Вінницької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки. Участь у ньому взяли члени обкому, голови районних, міських та первинних профорганізацій.


Робота пленуму розпочалася з урочистого нагородження переможців обласного огляду-конкурсу на кращу первинну профспілкову організацію. Із другим питанням порядку денного пленуму – затвердження тез звітної доповіді ХХІ звітно-виборної конференції обласної організації Профспілки працівників освіти і науки – виступив голова обкому Профспілки Сергій Пугачов.
Наприкінці пленуму відбулося нагородження профактиву облорганізації по закінченню чергової каденції Почесними грамотами ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, Федерації профспілок Вінницької області, Вінницького обласного комітету Профспілки освітян, а також Нагрудним знаком ЦК Профспілки працівників освіти і науки України «Профспілковий лідер», Почесним знаком ЦК Профспілки працівників освіти і науки України «Заслужений працівник Профспілки працівників освіти і науки України», Почесним знаком Федерації профспілок України «Профспілкова відзнака».


Приємно відзначити, що Федерація профспілок України нагородила голову профспілкової організації Вінницького національного аграрного університету Олену Солону нагрудним знаком ЦК Профспілки «Профспілковий лідер», яка очолює профспілку з 17 вересня 2014 року.


Крім того, учасники пленуму прийняли звернення до Верховної ради України, Кабінету міністрів України з питання зміни формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, яка визначається відповідно до Постанови Кабінету України від 27 грудня 2017 року №1088 «Про затвердження формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами».

17 жовтня колектив Вінницького національного аграрного університету мав можливісь відкрити університетський театральний сезон 2019-2020 і зануритись у феєричне дійство драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня», яке відбувалося на сцені Вінницького академічного українського музично-драматичного театру ім. М.К.Садовського.

Постановка вражала великою кількістю пластики і сцен, пов’язаних з обрядами древніх слов’ян, трипільськими орнаментами на декораціях, рунами добра і багатства на одязі з натурального льону, весільних рушниках і, звичайно, гра світла, яке, як повноцінний актор, виконує неабияку роль.

    

Легкі тканини та квіти створювали враження нереальності потойбічного світу Мавки, а Килина і мати Лукаша – втілювали приземленість реального світу. Хто винний в трагедії Мавки і Лукаша? Важко відповісти. Там, де панує розум, немає місця емоції, а там, де основою є емоція - розум зайвий. При з’єднанні Мавки і Лукаша мав би утворитись ідеальний світ, в якому емоція і розум правлять на рівних, але, як відомо, в світі немає нічого ідеального... окрім кохання. Та не знайшовши собі місця на землі, воно все одно буде жити в легендах, історіях, п’єсах і на сцені.

Переповнюють неймовірні почуття від перегляду вистави.

Колектив університету висловлює щиру вдячність керівництву Вінницького НАУ та профспілковому комітету за чудову можливість доторкнутись до світу прекрасного, творчого, феєричного.

16 січня 2020 року, у Києві відбулося Профспілкове віче, на яке з’їхалися представники понад 60 тисяч первинних профспілкових організацій з усієї України, яких делегували мільйони членів професійних спілок, від Профспілки працівників освіти і науки України була одна з найбільших представницьких делегацій – понад 150 осіб з багатьох областей нашої країни, в т.ч. була представлена делегація в складі членів президії комітету Вінницької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки. Представники трудових колективів підприємств, установ і організацій всіх сфер економіки країни донесли до суспільства та керівництва держави тривогу і обурення через проведення владою так званих економічних і соціальних реформ. До профспілок приєдналися Президент Українського союзу промисловців і підприємців, співголова НТСЕР зі сторони роботодавців Анатолій Кінах, Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з дотримання соціальних та економічних прав Олена Степаненко.

Спілчани вимагали від керівництва держави зупинити процеси законодавчого руйнування трудового законодавства і трудових прав, що намічено у законопроекті «Про працю» № 2708, законопроектах щодо змін у діяльності професійних спілок (№ 2681) та системи загальнообов’язкового державного соціального страхування (№ 2275). Вимагали відкликати з Верховної Ради України проєкт Закону України «Про працю» і розпочати роботу над справедливою трудовою реформою спільно з профспілками і роботодавцями та у відповідності до Конституції України і міжнародних зобов’язань держави, а також за участю експертів Міжнародної організації праці.

Насамкінець роботи учасниками Всеукраїнського профспілкового Віче прийнято резолюцію, яку вирішено відразу передати до Офісу Президента України В. Зеленського, Верховної Ради України і Кабінету Міністрів України.

Із текстом виступу та резолюцією можна знайомитися тут.

29 січня 2020 року відбулося Віче профспілок Вінницької області на захист трудових і соціально-економічних прав людини праці, участь в якому взяли 350 представників від 3 тисяч первинних профспілкових організацій, серед яких і представники Вінницького національного аграрного університету.

Голова Федерації Микола Колесник поінформував присутніх про загрози, що несе запропонована Урядом лібералізація трудового законодавства. Він зазначив, що такі зміни законодавства про працю, про професійні спілки, соціальне страхування і соціальний діалог провокують до загострення ситуації в суспільстві, протистояння між працівниками і роботодавцями, змушують профспілки до вжиття різних форм протестних дій.Представники трудових колективів підприємств, установ і організацій різних сфер економіки області донесли до громадськості та керівництва області тривогу і обурення так званою «трудовою реформою», яка є грубим порушенням трудових прав людини, руйнуванням збалансованої законодавчої системи трудових прав і гарантій, ігноруванням норм Конституції і трудового законодавства України, європейського і міжнародного права.

Учасники Віче вимагають від Кабінету Міністрів України терміново відкликати з Верховної Ради антинародні та антисоціальні законопроекти реєстраційні №№2275; 2681; 2708, які направлені на захист інтересів олігархів і транснаціональних корпорацій та спрямовані проти працівників і профспілок. Невідкладно розпочати роботу над справедливою трудовою реформою у форматі тристороннього соціального діалогу відповідно до Конституції України, чинного законодавства, міжнародних зобов’язань держави щодо євроінтеграційного курсу та за участі експертів Міжнародної організації праці.

Учасниками профспілкового Віче було прийнято відповідну Резолюцію, текст якої передано представникам Сторін соціального діалогу в області.

За рішенням Віче 30 січня 2020 року ФПО, в межах Всеукраїнської акції протесту, провела мітинг з висуненням вимог про відхилення антинародних проектів законів «Про працю», соціальне забезпечення та профспілкову діяльність, звільнення міністра економіки Тимофія Милованова та відкликання з посади голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галину Третьякову.

На площі перед Федерацією профспілок області зібралося майже тисячу спілчан, делегованих більш ніж від трьох тисяч первинних профспілкових організацій області.

Усі виступаючі на мітингу відкрито підтримували вимоги профспілкового Віче та вимагали від Кабінету Міністрів України відкликання з Верховної Ради антинародних та антисоціальних законопроектів.

Учасники мітингу заявили про свою готовність до боротьби за свої трудові і соціально-економічні права, закликали усіх спілчан бути готовими до більш радикальних акцій, аж до страйку.

Одноголосно було ухвалено Резолюцію мітингу на підтримку Всеукраїнської акції протесту, з якою можна ознайомитися тут.

У Києві 14 лютого 2020 р. відбулася конференція на тему «Роль профспілок у захисті людини праці. Дотримання прав і гарантій діяльності профспілок у сучасних умовах», організована Федерацією профспілок України.

У заході взяли участь понад 130 осіб, серед яких науковці, роботодавці, народні депутати України, керівники та фахівці всеукраїнських профспілок, представники регіональних профспілкових рад, міжнародних профспілкових організацій, представники Федерації профспілок України.

Учасники конференції зазначили, існування профспілкового руху в країні – це ознака рівня цивілізованості держави. Для захисту своїх трудових і соціально- економічних прав та інтересів громадяни України об’єднуються у професійні спілки, що передбачено конституційним правом трудящих і  гарантовано міжнародними актами.

В Україні в період глибинних трансформацій соціально-економічних відносин в Україні та наступу представників влади на трудові права працівників профспілки були і залишаються тією силою, яка послідовно захищає людей праці, використовуючи усі законні методи: від соціального діалогу до колективних протестних дій.

Проте сьогодні профспілки стикаються з новими викликами, пов’язаними з тотальною приватизацією стратегічних підприємств і об’єктів, загрозою масових скорочень працівників у промисловості, бюджетній сфері, в управлінні, зокрема державних службовців, які мають забезпечувати системність та прагматичність урядових реформ.

Учасники конференції відзначили світовий досвід успішного ведення соціального діалогу, упередження трудових та суспільних конфліктів, сприяє поліпшенню умов праці, посилює громадську злагоду та соціальну справедливість.

Сьогодні Україна потребує якісно нового рівня інституційного та практичного розвитку соціального діалогу у взаємовідносинах з органами влади, профспілками та роботодавцями. Саме з цією метою Федерація профспілок України звернулася спільно з роботодавцями до Президента України та Прем’єр-міністра України щодо відновлення соціального діалогу в країні та врахування профспілкових пропозицій на захист людини праці в урядових законопроектах.

Зараз же Уряд системно ігнорує профспілкові пропозиції, ним досі не сформовано свою сторону в Національній тристоронній соціально-економічній раді та переговорну сторону для контролю за виконанням положень Генеральної угоди на 2019-2021 роки.

Після роботи учасники конференції прийняли Рекомендації, де зазначили, що тільки об’єднані спільною метою, організовані і згуртовані профспілки можуть стати реальним, впливовим суб’єктом соціального діалогу в країні та європейській спільноті, а спільні і результативні дії профспілок та влади – зможуть забезпечити гідний рівень життя людини праці.

19 лютого 2020 року у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулися слухання щодо сучасного стану українських профспілок і потреби у перезавантаженні соціально-публічного діалогу, участь у яких взяли керівники та фахівці від Федерації профспілок України, всеукраїнських профспілок, первинних структурних організацій.

Під час слухань обговорено проблеми відсутності дієвого соціального діалогу з владою, про спроби втручання у діяльність профспілок з боку державних органів, про внесені законопроекти, які порушують Конституцію України, міжнародне законодавство, Конвенції МОП тощо.

За результатами обговорення Комітетом було озвучено інформацію щодо створення робочої групи з доопрацювання законопроєкту № 2681. Тож наразі робота триває.

МОН підтримує пропозиції Профспілки щодо внесення змін до формули розподілу освітньої субвенції

Уряд вдосконалив формулу розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами

Головне вчасно прийти на допомогу

Проєкт закону щодо оптимізації функцій Фонду соцстраху – потребує доопрацювання

Гроші для виплати по лікарняних на Вінниччині є, але виплачуватимуть, коли отримають бланки

Лист Голові Верховної Ради України Разумкову Д.О. щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення перед умов для його підвищення

Підписано нову Галузеву угоду на 2021-2025 роки

Галузева угода між Міністерством освіти і науки України, Профспілками працівників освіти і науки України та Всеукраїнським об’єднанням організацій роботодавців у галузі вищої освіти на 2021-2025 роки

Працівники ВСП "Ладижинський фаховий коледж ВНАУ" приємно провели час у театрі імені Садовського у м. Вінниці

Засідання президії Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України

Оздоровлення  дітей, членів Профспілки в клінічному санаторії «Авангард» м.Немирів

Профком працівників ВНАУ запрошує на базу відпочинку «Вінниця» курорту Коблево

ПОСТАНОВА П пленуму Вінницької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки від 8 вересня 2021 року

Попереджувальна акція протесту Профспілок у Всесвітній день дій за Гідну Працю

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України скеровує до відома і врахування у роботі лист Мінекономіки від 03.11.2021 № 4706-06/52950-03

Лист Мінекономіки від 03.11.2021 № 4706-06/52950-03

Профспілкове звернення до Президента України щодо збільшення видатків на освіту і науку у Держбюджеті - 2022

 17 вересня 2014 року  під час 7-ої  звітно-виборної конференції  профспілкового комітету працівників Вінницького НАУ  її представники обрали нового голову  вузівської  профспілки. Нею  стала завідуюча кафедри загальнотехнічних дисциплін та професійної освіти факультету механізації с.-г., доцент  Олена Солона. 

У 2015 році первинна профспілкова організація працівників університету вступила до складу Вінницької обласної профспілки працівників освіти і науки України. Відтепер згідно обласної Програми «Оздоровлення і відпочинок» члени профспілки мають можливість отримати санаторно-курортне оздоровлення в санаторіях «Хмільник» м. Хмільник, «Авангард» м. Немирів, «Збруч» м. Сатанів Хмельницької області, «Карпати» смт. Моршин, базі відпочинку «Вінниця», «Миколаїв» курорту Коблево.

Щороку за сприяння адміністрації університету та профспілки організовуються туристичні подорожі в рамках проекту «Сім чудес Вінниччини», згідно якого працівники уже відвідали історико-культурний заповідник «Буша» Ямпільського району і Свято-Усікновенський Лядівський чоловічий монастир, що у Могилів-Подільскому районі Вінниччини, Браїлівський свято-троїцький жіночий монастир та Немирівський палац Потоцьких, Строганових, Щербатових.

В університеті постійно проводяться масові виховні та розважальні заходи, в яких профспілкова організація бере активну участь. Налагоджено співпрацю з обласною філармонією, обласним академічним музично-драматичним театром ім. М. Садовського, спортивним клубом «Максимус», басейном «Маяк» та іншими.

Профорганізація університету неодноразово відзначалась нагородами у номінації «Краща профспілкова організація».

У листопаді 2017 року відбулося перше засідання об’єднаної Профспілкової організації університету з 6 профбюро коледжів Вінницького національного аграрного університету. Рівень членства у Об’єднаній профспілковій організації Вінницького національного аграрного університету зі структурними підрозділами становить 95% від загальної кількості працівників.

Завдяки співпраці та взаєморозумінню з адміністрацією університету, усіма структурними підрозділами збережено стабільність організації, вдалося консолідувати сили для розв’язання спільних проблем.

Важливу роль у розв’язанні соціально-економічних проблем освітянської галузі та її працівників відводиться колективним договорам між працівниками та роботодавцями.

Члени профспілки університету – активні учасники різноманітних акцій по захисту соціальних прав та гарантій спілчан, що проводяться обласною організацією, Федерацією профспілок області та України. Профком неодноразово направляв телеграми, листи на підтримку вимог освітянської профспілки з питань фінансування освіти, формування бюджету, рівня заробітної плати.

Події у світлинах