logo
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ space заснований у 1982 році

Профспілка викладачів та співробітників

 17 вересня 2014 року  під час 7-ої  звітно-виборної конференції  профспілкового комітету працівників Вінницького НАУ  її представники обрали нового голову  вузівської  профспілки. Нею  стала завідуюча кафедри загальнотехнічних дисциплін та професійної освіти факультету механізації с.-г., доцент  Олена Солона. 

 

 

Профспілка працівників - ровесниця університету. Вона була утворена теперішніми ветеранами нашого колективу у вересні 1982 року. Сьогодні профспілка – потужна та дієва організація, яка об'єднує у своїх лавах дев'ять десятих працівників університету (понад 700 осіб).

Колектив університету - велика родина, а професійна спілка - носій і виразник родинного духу і традицій. Ми прагнемо почути кожного, спрямувати спільні зусилля на розвиток університету і забезпечення відчуття комфорту і гармонії кожним працівником. Наше кредо - солідарність. Свою співпрацю з адміністрацією університету професійна спілка будує на основі Колективного договору, в якому прописано усі можливі нюанси університетського життя і профспілкової роботи. Усі члени ректорату є членами спілки.

Профспілка є окремою юридичною особою. Постійно діючим виконавчим органом спілки є профспілковий комітет працівників. Профком працівників підтримує стосунки з профспілкою студентів університету та профспілковими організаціями інших установ. Така співпраця дає змогу згрупуватися і спільними зусиллями реалізовувати значущі соціальні проекти.

Найбільше часу профком приділяє вивченню і поліпшенню умов праці, оздоровленню, наданню матеріальної і юридичної допомоги, поліпшенню настрою і оптимізму працівників.
Традиційно голова профкому очолює комісію із соціального страхування працівників університету. Це дає змогу ефективно поєднувати зусилля профспілки і регіональної дирекції соціального страхування у справі санаторного лікування викладачів і працівників вузу.

Головним надбанням нашої праці є довіра людей. Кожен працівник знає, що його завжди радо зустрінуть, вислухають, обов'язково захистять, нададуть пораду чи матеріальну допомогу, тому що ми - велика родина.

Понад 15 років профспілкову організації працівників ВНАУ очолював Томчук Василь Васильович. За його очільництва профспілкою було втілено багато добрих справ. З-поміж іншого, В.Томчуку вдалось зберегти членство профспілчан (станом на 2014 р. загальна кількість 717 осіб) та налагодити ефективну співпрацю зі студентської профспілкою вузу.

Робота первинної профспілкової організації працівників Вінницького національного аграрного університету орієнтована на гарантування зайнятості, максимальне забезпечення соціально-побутових та соціально-культурних потреб працівників та членів їхніх сімей.

У 2015 році первинна профспілкова організація працівників університету вступила до складу Вінницької обласної профспілки працівників освіти і науки України. Відтепер згідно обласної Програми «Оздоровлення і відпочинок» члени профспілки мають можливість отримати санаторно-курортне оздоровлення в санаторіях «Хмільник» м. Хмільник, «Авангард» м. Немирів, «Збруч» м. Сатанів Хмельницької області, «Карпати» смт. Моршин, базі відпочинку «Вінниця», «Миколаїв» курорту Коблево.

Щороку за сприяння адміністрації університету та профспілки організовуються туристичні подорожі в рамках проекту «Сім чудес Вінниччини», згідно якого працівники уже відвідали історико-культурний заповідник «Буша» Ямпільського району і Свято-Усікновенський Лядівський чоловічий монастир, що у Могилів-Подільскому районі Вінниччини, Браїлівський свято-троїцький жіночий монастир та Немирівський палац Потоцьких, Строганових, Щербатових.

В університеті постійно проводяться масові виховні та розважальні заходи, в яких профспілкова організація бере активну участь. Налагоджено співпрацю з обласною філармонією, обласним академічним музично-драматичним театром ім. М. Садовського, спортивним клубом «Максимус», басейном «Маяк» та іншими.

Профорганізація університету неодноразово відзначалась нагородами у номінації «Краща профспілкова організація».

У листопаді 2017 року відбулося перше засідання об’єднаної Профспілкової організації університету з 6 профбюро коледжів Вінницького національного аграрного університету. Рівень членства у Об’єднаній профспілковій організації Вінницького національного аграрного університету зі структурними підрозділами становить 95% від загальної кількості працівників.

Завдяки співпраці та взаєморозумінню з адміністрацією університету, усіма структурними підрозділами збережено стабільність організації, вдалося консолідувати сили для розв’язання спільних проблем.

Важливу роль у розв’язанні соціально-економічних проблем освітянської галузі та її працівників відводиться колективним договорам між працівниками та роботодавцями.

Члени профспілки університету – активні учасники різноманітних акцій по захисту соціальних прав та гарантій спілчан, що проводяться обласною організацією, Федерацією профспілок області та України. Профком неодноразово направляв телеграми, листи на підтримку вимог освітянської профспілки з питань фінансування освіти, формування бюджету, рівня заробітної плати.

48

Події у світлинах