logo
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ space заснований у 1982 році

ВІДКРИТТЯ НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНОГО ЦЕНТРУ ВНАУ-МХП

24 жовтня у Вінницькому національному аграрному університеті відбулася визначна подія – відкриття навчально-практичного центру ВНАУ-МХП.

Найкращі йдуть у ногу з часом, лідери – випереджаючи час, формують тренди і ринок пропозицій.

ВНАУ без перебільшення є визнаним лідером на освітній та науковий ниві України. Це перш за все, висока відповідальність за якість надання послуг, підготовку студентів за найвищими вимогами і стандартами, що вимагає від колективу йти попереду у формуванні конкурентоздатних фахівців аграрної галузі.

Керівництво та високопрофесійний колектив університету чітко усвідомлюють, що це можливо лише у тісній реальній взаємодії із стейкхолдерами – роботодавцями.

Завдяки дієвій співпраці з виробничниками з року в рік ВНАУ ґрунтовно нарощує свої потужності та підтверджує статус університету дослідного типу і є платформою для реалізації навчально-наукових, освітніх проєктів.

Співпраця Вінницького національного аграрного університету та агрохолдингу МХП стала можливою завдяки партнерським відносинам, спільним поглядам на зміцнення та розвиток аграрного сектору економіки держави, на підготовку висококваліфікованих фахівців галузі, на розвиток та роль інновацій у зміцнені економіки держави, а також - завдяки дружнім відносинам двох потужних державних діячів, науковців, академіків – Григорія КАЛЕТНІКА та Юрія МЕЛЬНИКА. За такими лідерами йде команда і досягає нових вершин.

Незважаючи на складні для нашої країни часи, спад розвитку чи навіть занепад ключових галузей, ми впроваджуємо інновації, зміцнюємо навчальні і виробничі потужності, цим самим наближаємо перемогу.

Історія успішного партнерства університету та агрохолдингу розпочалася ще у 2020 році. Численні зустрічі, визначення спільних напрямів діяльності, обговорення умов співпраці – і агрохолдинг МХП стає надійним партнером ВНАУ у реалізації пілотного проєкту МОН – дуальна освіта.

У результаті професійних консультацій партнерами було визначено основні напрями співпраці, серед яких вагоме місце відведено розвитку дуальної освіти, стажуванню та підвищенню кваліфікації НПП, виробничій практиці студентів університету і коледжів, знайомству з майбутньою професією під час візитів на виробничі потужності агрохолдингу МХП, гостьовим лекціям провідних фахівців, обміну досвідом.

Особливим етапом у партнерстві ВНАУ-МХП стало відкриття першої навчально-практичної лабораторії із сучасним обладнанням на базі Ладижинського коледжу ВНАУ. А згодом, партнером було зроблено ще один вагомий подарунок – трактор із навігаційною системою та багатофункціональною сівалкою.

І унікальним святковим подарунком до дня заснування Вінницького національного аграрного університету, звичайно, стало відкриття Навчально-практичного центру ВНАУ-МХП, у якому представлені набори пневматики, електропневматики та смарт-датчиків, що дозволяють проводити нескладну модернізацію з додаванням технологій гідравліки, програмованих логічних контролерів, пневмоостровів, вакуумної техніки з інтерактивним супроводом освітнього процесу. 

Григорій КАЛЕТНІК представив гостей, які завітали на відкриття центру – народного депутата України Миколу КУЧЕРА та голову Вінницької ОДА 2015-2019 рр. Валерія КОРОВІЯ.

Президент університету щиро подякував Юрію МЕЛЬНИКУ і порівняв співпрацю із агрохолдингом протягом лише півроку із підтримкою у рік заснування вишу:
- Посади і звання, ніщо в порівнянні з тим, чим людина живе і як бачить свою роль у становленні молоді і студентства, у розвитку держави, її авторитету. Завдяки такому розумінню і високому усвідомленню Юрієм Федоровичем, у нас сьогодні реалізовується багато спільних проєктів.

Юрій МЕЛЬНИК наголосив, що мрія всієї команди МХП, щоб налагоджена співпраця була корисною і дієвою доля обох партнерів та студентів:
- Для нас це черговий крок у реалізації наших домовленостей по взаємодії з університетом. Кому вигідна ця взаємодія? Вигідна всім. Перш за все державі, яка отримає висококваліфікованих фахівців, які прийдуть із зовсім іншим рівнем підготовки, студенту – який отримає якісно інший рівень знань і умінь, університету і, звичайно, виробництву. Якщо ми будемо робити побільше таких кроків, і за нашим прикладом будуть йти інші компанії, значить ми на правильному шляху.

На знак вдячності за плідну і дієву співпрацю Вчена рада Вінницького національного аграрного університету прийняла рішення присвоїти Юрію МЕЛЬНИКУ Почесне звання професора університету.

 

19410

Події у світлинах