На базі НДГ «Агрономічне» ВНАУ відбулася відкрита лекція на тему «Техніка та технології для заготівлі консервованих кормів»
На базі Науково-дослідного господарства «Агрономічне» Вінницького національного аграрного університету 2 квітня 2025 року відбулася відкрита лекція для здобувачі ОП «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва», «Агрономія» факультетів та коледжу ВНАУ на тему «Техніка та технології для заготівлі консервованих кормів».
Лекцію провів представник компанії «PÖTTINGER Україна» Володимир Мірненко. Бренд-менеджер повідомив, що Австрійська сімейна компанія «PÖTTINGER» заснована в 1871 році і є найбільшим холдингом сільськогосподарського машинобудування, має 3 заводи, які розміщені в Австрії, Німеччині та Чехії. Компанія займається навісною і причіпною сільськогосподарською технікою, яка заготовляє корми, займається обробітком ґрунтів і сіє в більш ніж 120 країнах світу, а також має успіх по всьому світі.
Володимир Мірненко, як спеціаліст із заготівлі кормів та рослинництва компанії «PÖTTINGER», ознайомив студентів із надсучасним технічним асортиментом та інноваційними технологіями у кормовиробництві.
Враховуючи, що корми – найбільша витратна одиниця у структурі собівартості виробництва молока (60−70%), якість грубого корму – найефективніший інструмент управління собівартістю молока. Тому якість грубих кормів визначає максимальну кількість корму, яку корова може спожити, а це обумовлює потенційну молочну продуктивність.
Увагу слухачів було зосереджено на технологіях заготівлі консервованих кормів та сучасній оцінці якості грубих кормів, зокрема люцернового силосу (сінажу), яку здійснюють за вмістом сирого протеїну, клітковини (НДК-КДК-Лігнін), сирої золи та якістю консервування.
Для здобувачів було представлено надсучасний багатоцільовий роторний прес-підбирач нової генерації «JUMBO», що забезпечує:
- вищу стабільність нарізки;
- вищу пропускну спроможність та більшу продуктивність завантаження;
- вищу щільність маси та менші витрати на перевезення;
- мінімальний тиск на ґрунт та максимально бережне відношення до дернини;
- стабільно гострі ножі та унікально коротку нарізку.
Форма організації практичного навчання здобувачів освіти у вигляді гостьових лекцій від фахівців-практиків провідних аграрних підприємств сприяє формуванню програмних результатів навчання та фахових компетенцій майбутніх фахівців галузі.
ВНАУ вдячний своїм стейкхолдерам за співпрацю та розвиток української аграрної освіти і науки.
23204