logo
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ space заснований у 1982 році

Професори факультету менеджменту та права

КАЛЕТНІК Григорій Миколайович

Президент університету

Вчений у галузі аграрної економіки, доктор економічних наук, професор, академік НААН (2013)

Народився 2 травня 1949 року у селі Клембівка Ямпільського району Вінницької області. У 1971 році закінчив Українську ордена Трудового Червоного Прапора сільськогосподарську академію, здобувши спеціальність інженера-механіка сільського господарства. У цьому ж році розпочав свою трудову діяльність на посаді головного інженера колгоспу ім. Калініна у с. Пороги Ямпільського району (1971-1973). З 1973 по 1975 рік працював головним інженером-механіком, заступником начальника управління сільського господарства Ямпільського райвиконкому. З 1975 по 1979 рік – керуючий Ямпільським районним об’єднанням «Сільгосптехніка». З 1979 року голова колгоспу ім. Ілліча с. Велика Кісниця, Ямпільський район.

У 1991 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Використання бактеріальної закваски „Літосил“ при силосуванні кукурудзи і бурякового жому» (Українська сільськогосподарська академія).

Ділові якості, професіоналізм, небайдужість до проблем села сприяли подальшому кар’єрному росту Григорія Калетніка. Більше двох з половиною років (1992–1994 рр.) він був Представником Президента України в Ямпільському районі. З 1994 по 1998 рік – депутатом Вінницької обласної ради другого скликання. У 1994 році призначений на посаду директора Вінницької державної сільськогосподарської дослідної станції – генерального директора Вінницького науково-виробничого об’єднання «Еліта», с. Агрономічне, Вінницький район, Вінницька область. А з 1996 року Григорій Калетнік - генеральний директор Вінницького обласного державного об’єднання спиртової та горілчаної промисловості «Поділляспирт», м. Вінниця.

У 1998 році Григорій Миколайович здобуває другу вищу освіту та спеціальність інженера-економіста в Українському державному університеті харчових технологій, м. Київ.

Григорій Калетнік неодноразово обирався депутатом місцевих рад та Верховної Ради України, адже його життєва позиція завжди була близька та зрозуміла людям.

У квітні 1998 р. Г.М. Калетніка обрали (на альтернативній основі) головою Вінницької обласної ради. У 2002 р. – народним депутатом України 4-го скликання по 15-му багатомандатному виборчому округу, а ще через два роки очолив Вінницьку обласну державну адміністрацію.

У 2006 р. - обраний народним депутатом України 5-го скликання, у 2010 р. - 6-го скликання, у 2012 р. – народним депутатом України 7-го скликання по виборчому округу № 18, голова Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин. За час роботи у Верховній Раді України став автором понад 80-ти законів з питань розвитку аграрного сектору економіки, земельних питань, енергетичної, екологічної та продовольчої безпеки держави, з яких 50 підтримані на пленарних засіданнях українського парламенту і набули чинності законів.

За час парламентської діяльності, а сьогодні громадської і наукової, Григорій Калетнік особливу увагу приділяє питанню земельної реформи в Україні, яка має стати не засобом збагачення окремих латифундистів, магнатів чи іноземців, а працювати на розвиток українського села, зміцнення власного господарника, простої людини, яка буде працювати на цій землі, а також у напрямку законодавчого забезпечення реформи та її практичної реалізації. Саме з цією метою ініціював проведення щорічної Міжнародної науково-практичної конференції «Земля – потенціал енергетичної, економічної та національної безпеки держави», що стала платформою обміну думками, напрацюваннями та міжнародним досвідом для законотворців, науковців, керівників сільськогосподарських підприємств, фермерів, держслужбовців, громадських діячів, експертів та тих, кому не байдужа доля української землі. Конференція ставить за мету обговорення нагальних питань ризиків та позитивів запровадження ринку земель в Україні, оцінки економічно-господарських моделей його формування та наслідків для національної економіки і суспільства, правових аспектів у сфері сучасного рівня земельних відносин, енергетичного забезпечення, збереження продуктивного та екологічного потенціалу земель сільськогосподарського призначення та заходів щодо раціонального використання землі як національного багатства України.

З 2008 року Григорій Калетнік розпочинає свою наукову діяльність у стінах Вінницького національного аграрного університету на посаді доцента кафедри сільськогосподарських машин. У 2009 році захищає докторську дисертацію на тему «Розвиток ринку біопалив в Україні» (Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» УААН). У цьому ж році колектив обирає його ректором університету. У 2010 році присвоєно вчене звання професора. З 2013 року – по теперішній час – президент Вінницького національного аграрного університету, академік Національної академії аграрних наук України.

У липні 2013 року за ініціативи Григорія Миколайовича створено навчально-науково-виробничий комплекс «Всеукраїнський науково-навчальний консорціум», який поєднав науковий, навчальний та виробничий потенціал Вінницького національного аграрного університету, Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН, а згодом і Інституту продовольчих ресурсів НААН. На установчих зборах президентом Консорціуму обрано Григорія Калетніка.

Є головним редактором фахового наукового журналу категорії Б «Економіка. Фінанси. Менеджмент: актуальні питання науки і практики» голова спеціалізованої вченої ради Д 05.854.03 Вінницького національного аграрного університету.

Г.М. Калетнік опублікував понад 370 наукових і навчально-методичних праць, серед яких 29 монографій, 20 навчальних посібників, 12 підручників та понад 170 наукових статей у фахових вітчизняних та зарубіжних виданнях. Автор 78 патентів, 2 авторських свідоцтв та 2 авторських прав на твір.

Ученим засновано наукову школу «Аграрна політика, продовольча, енергетична та екологічна безпека України». Під його керівництвом підготовлено 10 докторів наук та 22 кандидати (доктори філософії). Коло наукових інтересів школи охоплює питання вивчення теоретико-методологічних засад формування та розвитку ринку альтернативних джерел енергії (біопалив), формування енергетичної, економічної, екологічної безпеки, ефективного використання ресурсного потенціалу аграрних підприємств, використання відновлюваних енергетичних ресурсів у формуванні системи енергозабезпечення сільських територій, розробка економіко-екологічного механізму використання органічних відходів у біоенергетиці, управління сучасними економічними системами, їх розвитком та стійкістю, дослідження перспектив розвитку земельних відносин та ринку землі в Україні та ін.

Багато уваги приділяє зміцненню матеріально-технічної бази навчального закладу: за короткий час розширено аудиторний фонд більш як на 6000 кв. м завдяки добудові ще одного поверху над навчальним корпусом № 3, а також передачі університету приміщення колишнього проектного інституту, нині — навчальний корпус № 5. Завершилась реконструкція головного корпусу, де надбудувано ще один поверх. На території університету побудовано храм Трьох Святителів, які є покровителями освіти і науки, та сучасний амфітеатр.

Наукові здобутки вченого широко відомі в Україні і за її межами та відзначені високими державними нагородами: Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки за роботу «Система використання біоресурсів у новітніх біотехнологіях отримання альтернативних палив» (2011), орден «За заслуги» ІІІ ступеня (2009), орден «За заслуги» ІІ ступеня (2012), «Заслужений економіст України» (2004), державний службовець 1-го рангу (1999), «Відмінник народної освіти» (1987).

Список
монографій
доктора економічних наук, профессора,
академіка НААН України,
лауреата Державної премії України 
у галузі науки і техніки 
Калетніка Григорія Миколайовича

Назва роботи

Характер роботи

Вихідні дані

Обсяг (стор)

Співавтори

Рік видання

Вдосконалення технології зберігання і використання зерна

друк.

Монографія. – Вінниця: Інститут кормів УААН, 1996. – 240с.

240/15,0

Кулик М.Ф.
Бабич А.О.
Засуха А.А
Gracey A.

1996

Сучасні та перспективні технології зберігання і використання вологого зернофуражу

друк.

Монографія. – К.: Світ, 2000. – 246с.

246/15,4

Кулик М.Ф.
Засуха Т.В.
Жмудь О.В.
та інші

2000

Енергоощадні технології кормів – основа конкурентноздатності тваринництва

друк.

Монографія. –Вінниця: Теза, 2006. – 340с.

340/21,3

Кулик М.Ф.
Глушко Л.Т. та інші

2006

Розвиток ринку біопалив в Україні

друк.

Монографія.
– Київ: Аграрна наука,2008.-
464 с.

464/29,0

 

2008

Розвиток Організаційно-функціональних структур управління в регіональних економічних системах

друк.

Монографія. – Вінниця: вінницька газета, 2009. – 188 с.

188/11,8

Мазур А.Г.
Кубай О.Г.

2009

Територіальна організація зернопродуктового комплексу регіону та напрями його удосконалення

друк.

Монографія.-
Вінниця: Вінницька газета, 2010. –180 с.

180/11,3

Пепа Т.В., Ціхановська В.М.

2010

Біопаливо. Продовольча, енергетична та екологічна безпека України

друк.

Монографія.–
Київ: Хай-Тек Прес, 2010 – 
516 с.

516/32,3


2010

Новітні технології біоенергоконверсії

друк.

Монографія.–
Київ: Аграр Медіа Груп, 2010 – 326 с.

326/20,4

Блюм Я.Б., Гелетуха Г.Г., Григорюк І.П.,
Дубровін В.О.

2010

Динаміка зернозбиральних агрегатів

друк.

Монографія.–
Київ: Аграрна наука, 2010 – 276 с.

276/17,3

Булгаков В.М., Гриник І.В.,
Леженкін О.М.

2010

Біологічні ресурси і технології виробництва біопалива

друк

Монографія.
-К.: Аграр. Медіа Груп, 2012. – 403 с.

403/25,2

Блюм Я.Б., Гелетуха Г.Г.

2012

Державне управління розвитком електроенергетики в контексті європейської інтеграції України

друк

Монографія-Вінниця: Меркьюрі-Поділля, 2012. – 284с.

284/17,8

Козловський С.В., Заболотний Г.М., Слупський Б.В.

2012

Альтернативна енергетика України: особливості функціонування і перспективи розвитку

друк.

Колективна монографія. - Вінниця: Едельвейс і К, 2012. – 250 с.

250/15,6

Олійнічук С.Т., Скорук О.П., Климчук О.В., Яцковський В.І., Токарчук Д.М., Здор І.А.

2012

Інститути інфраструктури та ціноутворення у розвитку аграрного ринку: регіональний аспект

друк

Монографія. - Вінниця, 2012. – 322 с.

322/20,1

Шпикуляк О.Г., Пчелянська Г.О.

2012

Трансформаційна динаміка процесів відтворення в аграрній економіці

друк.

Колективна монографія. –Вінниця, 2012. – 544 с.

544/34,0

Олійнічук С.Т., Скорук О.П.

2012

Малогабаритні сільськогосподарські машини для роботи на схилах

друк

Монографія. – Київ, 2012. – 260 с.

260/16,3

Булгаков В.М., Гриник І.В., Усенко М.В., Кравченко І.Є

2012

Управління економічними відносинами підприємств молоко-продуктового під комплексу аграрної галузі України

друк.

Монографія. – Вінниця: 2013. – 248 с.

248/15,5

Козловський С.В., Тарасюк
Н. М., Семененко В.В.

2013

Теории машин и оборудования для производства гидропонной продукции

друк.

Монографія. – К.: Аграрна наука, 2013. – 344 с.

344/21,5

Гриник І.В.
Адамчук В.В.
Булгаков В.М.
Костюченко В.А.
Новак Я.

2013

Система довузівської підготовки в країнах західної Європи та інноваційні методи навчання у ВНЗ України

друк.

Колективна монографія. – Вінниця, 2013. – 480 с.

480/30,0

Кравець Р.А., Лазоренко Н.Л., Тимкова В.А., Шаповалюк Л.О.

2013

Система використання біоресурсів у новітніх біотехнологіях отримання альтернативних палив

друк.

Монографія. – К.: «Аграр Медіа Груп», 2014. – 360 с.

360/22,5

Блюм Я.Б.
Григорюк І.П.
Дмитрук К.В.
Дубровін В.О.
Ємець А.І.
Мельничук М.Д.
Мироненко В.Г.
Рахметов Д.Б.
Сибірний А.А.
Циганков С.П.

2014

Трансформація економічного розвитку системи АПК регіону в ринкових умовах господарювання

друк.

Колективна монографія. – Під заг.ред. Мазура А. Г. - Вінниця, ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2014. – 376 с.

376/23,5

Калетнік Г.М. (гол.ред.),
Мазур А.Г., Янчук Г.В. та інші

2014

Управління регіональною продовольчою безпекою в умовах економічної нестабільності

друк.

Монографія. – Вінниця : Меркьюрі-Поділля, 2015. – 252 с.

252/15,8

Калетнік Г.М., Козловський С.В., Кірєєва Е.А., Підвальна О.Г.

2015

Розвиток ринку сільськогосподарської продукції та формування продовольчої безпеки

друк.

Монографія

 

Калетнік Г. М.,
Дармограй О. В.

2016

Малогабаритні сільськогосподарські машини. Конструкція, теорія і розрахунок

друк.

Монографія

23,70

Адамчук В.В., Булгаков В.М., Головач І.В., Гриник І.В., Черновол М.І., Свірень М.О., Усенко М.В.

2017

 Теорія і проектування робочих органів сівалок для селекції та насінництва зернових культур

друк.

Монографія

20,00

Заришняк А.С.,
Адамчук В.В., Булгаков В.М., Калетнік Г.М.
та ін.

 2017

 

 

п/п

Назва роботи

Характер роботи

Вихідні дані

Обсяг (стор)

Співавтори

Рік видання

1

2

3

4

5

6

7

Посібники

1

Основи перспективних технологій виробництва продукції тваринництва

Друк.

Навчальний посібник. – В: Енозіс, 2007. -584 с. (Гриф МАП України)

584

Кулик М. Ф. Петриченко В. Ф. Хорішко В. Д.

2007

2

Планування діяльності підприємств

Друк.

Навчальний посібник. – В: Енозіс, 2008. -300с. (Гриф МАП України № 18-1-213/933 від 12.06.08р.)

300

Мазур В. І.

Кафлевська С.Г.

2008

3

Біопалива. Ефективність їх виробництва та споживання АПК  України.

Друк.

Навчальний посібник. – Вінниця, 2008 – 192с. (Гриф МАП України, лист №18-28-13/1539 від 03.10.08р.)

192

Пришляк В.М.

2008

4

Інженерний менеджмент

Друк.

Навчальний посібник. – Вінниця, 2010. – 318с. (Гриф МАП України, лист №18-28-13/923 від 28.12.09р.)

318

Войтюк В.Д.

Тивоненко І.Г.

Мельник І.І.

Бондар С.М.

Скорук О.П.

2009

5

Біопалива: ефективність їх виробництва та споживання в АПК України

Друк.

Навчальний посібник. – Київ, 2011-312с. (Гриф МОН України № 1/12-75 від 15.01.10р.)

312

Пришляк В.М.

2011

6

Управління інженерною діяльність виробничих і сервісних підприємств АПК

Друк.

Навчальний посібник.- Київ,2010.-448 (Гриф МОН України №1/12-190 від 21.10.10р.)

448

Войтюк В.Д.

Бондар С.М.

Скорук О.П.

2010

7

Теоретичні основи моделювання та фінансово-економічні розрахунки в менеджменті та бізнесі

Друк.

Навчальний посібник.- Київ,2010.-400с. (Гриф МОН України, лист №1/12-438 від 09.02.10р.)

400

Козловський С.В.

Підвальна О.Г.

2010

8

Фінансовий менеджмент

Друк.

Навчальний посібник.-Київ, 2010р. – (Гриф МОН України, лист № 1/12-649 від 23.02.10р.)

320

Ціхановська В.М.

 

2010

9

Менеджмент та маркетинг

Друк.

Навчальний посібник (Гриф МОН України, лист від 29.07.10 р. №1/11-7032

 

Ціхановська В.М.

Ціхановська О.М.

2010

10

Хімія і технологія біологічних видів палива

Друк.

Навчальний посібник (Гриф МОН України, лист від 09.08.10р. №1/11-7546)

 

Олійнічук С.Т.

Ковалко М.П.

2010

11

Міжгалузевий баланс

Друк.

Навчальний посібник – Вінниця: вінницька газета, 2011. -212с. (Гриф МОН)

212

Киш Л.М.

Мазур А.Г.

Потопова Н.А.

2011

12

Теоретична механіка

Друк.

Навчальний посібник –К: «Хай-Тек Прес»,2011.-608с. (гриф МОН України, лист №1/11-10303 від 29.07.10р.)

608

Булгаков В.М.

Булгакова В.В.

Кравченко І.Є.

Кучеренко С.І.

Мазоренко Д.І.

2011

13

Міжнародний баланс

Друк.

Навчальний посібник –К: «Хай-Тек Прес»,2011.-580с. (Гриф МОН України, лист від 29.07.210р. №1/11-7032)

580

Ціхановська В.М.

Ціхановська О.М.

2011

14

Державне регулювання економіки

Друк.

Навчальний посібник –К: «Хай-Тек Прес»,2011.-428с. (Гриф МОН України, лист від 25.05.10р. №1/11-7032

428

 

Мазур А.Г.

Кубай О.Г.

2011

15

Управлінський консалтинг

Друк.

Навчальний посібник: К.: «Аграрна освіта», 2012р. 448с. (МОН)

448

Безкровний М.Ф.

Іщенко Т.Д.

2012

16

Зовнішньоекономічна діяльність: теоретичні та практичні аспекти

Друк.

Навчальний посібник: присвячується 30-річчю Вінницького національного аграрного університету – К.:Хай-Тек Прес,2012.-351с., (МОН)

351

Козловський В.О.

Заболотний Г.М.

Козловський С.В.

2012

17

Зовнішньоекономічна діяльність: теоретичні та практичні аспекти

Друк.

Навчальний посібник.- Вінниця,2012. -519с.

519

Козловський В.О.

Заболотний Г.М.

Козловський С.В.

2012

18

Операційний менеджмент

Друк.

Навчальний посібник. – К.: «Хай-Тек Прес» 2013. – 304с. (Гриф МОН України, лист від 11.07.2012р. № 1/11-11369)

304

Колесов О.С.

Недбалюк О.О.

2013

19

Теоретична механіка в прикладах і завданнях

Друк.

К.: Аграр. наука, 2014. – 348с. (Гриф МОН України, лист від 27.03.2014р. №1/11-4376)

348

Булгаков В.М.

Гриник І.В.

Адамчук В.В.

Тіщенко Л.М.

Черниш О.М.

Яременко В.В.

 

 

 

 

2014

20

Прикладна механіка. Навчальний посібник

Друк.

К.: Аграрна наука

61,00 

Адамчук В.В.,
БулгаковВ.М.,
Черниш О.М.,
Калетнік Г.М.
та ін.

2017

 

№ п/п

Назва роботи

Характер роботи

Вихідні дані

Обсяг (стор)

Співавтори

Рік видання

1

2

3

4

5

6

7

Підручники

1

Економіка підприємств харчової промисловості

Друк.

Підручник. К.: Урожай, 1998.

272/69

Заїнчковський А.

Решетнюк Г.М.

Болдуй А.Г.

1998

2

Машини та обладнання із сільськогосподарської меліорації

Друк.

Підручник (Гриф МОН України, лист від 29.09.10 р. №1/11-9053)

 

Чаусов М.Г.

Бондар М.М.

Пришляк В.М.

Бондар С.М.

2010

3

Основи інженерних методів розрахунків на міцність і жорсткість

Друк.

Підручник – К.: «Хай-Тек Прес»,2011. – 616с. (гриф МОН України від 07.10с. №1/11-11140)

616

Чусов М.Г.

Швайко В.М.

Пришляк В.М.

Пилипенко А.П.

Бондар М.М.

2010

4

Технічна механіка

Друк.

Підручник – К.: «Хай-Тек Прес»,2011, 340с. (гриф МОН України від 09.11.10р. №1/11-10304)

340

Булгаков В.М.

Черниш О.М.

Солона О.В.

Цуркан О.В.

2011

5

Основи інженерних методів розрахунків на міцність та жорсткість

Друк.

Підручник – К.: «Хай-Тек Прес»,2013. – 528с.

528

Чаусов М.Г.

Швайко В.М.

Пришляк В.М.

Пилипенко А.Г.

Бондар М.М.

2013

6

Фінансовий менеджмент

Друк.

Підручник – К.: «Хай-Тек Прес»,2013. – 688с.

688

Даниленко А.С.

Варченко О.М.

Ціхановська В.М.

2013

7

Production and Use of Biofuels. Second edition, supplemented: textbook

Друк.

K.: Agrarian Science

21,38 

 

2018

8

Аграрна політика та земельні відносини (частина 5)

Друк.

Вінниця: ВНАУ, 2020

  Гончарук І.В., Ємчик Т.В., Лутковська С.М.

2020

 

 

2285

Події у світлинах