logo
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ space заснований у 1982 році

Університет сьогодні

За сприяння президента університету Г. М. Калетніка

Найстрімкіший розвиток нашого університету пов’язується з іменем його нинішнього керівника Григорія Миколайовича Калетніка, якого у липні 2009 р. було призначено виконувачем обов’язки ректора. З його приходом вдвічі зросла кількість ліцензованих спеціальностей та напрямів підготовки студентів, відбулося відкриття спеціалізованої вченої ради із захисту дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня доктора і кандидата економічних наук. Разючі зміни відбулися у матеріально-технічній базі університету: було відремонтовано та утеплено навчальні корпуси, передано на баланс університету п’ятий корпус, наслідком чого стало збільшення та осучаснення аудиторного фонду, що дало можливість перейти з двозмінного навчання на однозмінне. Збільшилася кількість комп’ютерних класів, модернізувалося їх технічне забезпечення, впровадилися нові технології до навчального процесу, було реконструйовано університетську площу та паркову зону.

Президент Вінницького національного аграрного університету Калетнік Григорій Миколайович 

В університеті посилилася міжнародна співпраця з іноземними партнерами, відбулося поглиблення науково-дослідної діяльності, збільшилася кількість науково-педагогічних працівників з науковими ступенями та вченими званнями тощо. Враховуючи загальнодержавне і міжнародне визнання результатів діяльності Вінницького державного аграрного університету, його вагомий внесок у розвиток національної освіти і науки, Указом Президента України від 17 грудня 2009 року №1070/2009 було надано статус національного. На конференції трудового колективу в березні 2010 р. Г. М. Калетніка обрано ректором Вінницького національного аграрного університету, а в березні 2013 року – президентом університету.

Всеукраїнський науково-навчально-виробничий консорціум

За сприяння президента університету Г. М. Калетніка, ректорату ВНАУ в серпні 2013 року було засновано Всеукраїнський науково-навчально-виробничий консорціум, до якого ввійшли Вінницький національний аграрний університет та Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України. Президентом консорціуму обрано Григорія Миколайовича Калетніка, першим віце-президентом – директора Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН Миколу Володимировича Роїка.

Підписання договору про створення консорціуму - Калетнік Г.М. - президент ВНАУ та

Роїк М.В. - директор Інституту біоенергетичних культур, 2012 рік 

Необхідність такого об’єднання обумовлювалася потребою підвищення якості підготовки фахівців аграрного сектору, поєднання наукового та навчального потенціалу університету, інституту та успішних сільськогосподарських підприємств, створення бази для набуття практичних навичок студентами та аспірантами, а також покращення науково-дослідної діяльності вчених. Нова організаційно-правова форма даватиме змогу студентам і науково-педагогічним працівникам ВНАУ використовувати у навчально-науковій діяльності дослідні та дослідно-селекційні станції, наукові лабораторії, техніку Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України, проходити практику в реальних виробничих умовах, поглибити міжнародне співробітництво та наукову діяльність тощо. 

Всеукраїнський науково-навчальний консорціум проводить діяльність, спрямовану на міжнародне співробітництво, а також отримав ліцензію на надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації фахівців за галузями знань «Сільське господарство та лісництво», «Економіка та підприємництво».

Яскраве святкування 30-літнього ювілею 

У 2012 році університету відсвяткував свій тридцятилітній ювілей. Подія пройшла масштабно і яскраво. Гості свята були вражені змінами, що сталися в матеріально-технічній базі університету. Побачили комфортні аудиторії, сучасну їдальню, якісне дозвілля молоді та згуртовану команду викладачів і студентів, об’єднану спільною метою, ідеями та прагненнями.

Акредитація, структура та матеріально-технічна база університету

Сьогодні Вінницький національний аграрний університет є одним з найпрестижнішим на Вінниччині багатопрофільним вищим навчальним закладом I-IV рівнів акредитації, освіту в якому здобувають близько 14 тисяч студентів. Його потужні науково-педагогічні школи дають можливість готувати фахівців за всіма можливими спеціальностями, яких потребує аграрний сектор економіки. Заклад здійснює підготовку фахівців відповідних професійних напрямів і спеціальностей за такими освітньо-кваліфікаційними рівнями: молодший спеціаліст з 18 напрямів; бакалавр з 21 напряму; магістр з 24 спеціальностей.

На сьогодні структура університету включає: 6 факультетів: факультет економіки та підприємництва, факультет обліку та аудиту, факультет менеджменту та права, факультет технології виробництва та переробки продукції тваринництва, факультет механізації сільського господарства та агрономічний факультет; 3 науково-дослідних інститути: Інститут біопалив та біомас, Інститут селекції та насінництва, Інститут лісництва та мисливствознавства; 33 кафедри (в т.ч. 25 випускових), аспірантуру, Верхівський коледж, Могилів-Подільський технолого-економічний коледж, Немирівський коледж будівництва та архітектури, Чернятинський коледж, Уманський НКЦ, Ладижинський коледж, Технологічно-промисловий коледж, Український центр навчання та підтримки фермерів, машинно-технологічну станцію «Модуль», ботанічний сад «Поділля», Навчальні практичні бази, Навчальне конструкторське бюро по конструюванню сільськогосподарської техніки, Навчальну бухгалтерію, Навчально-дослідне поле, Дрогобицький центр комплексного проектування, НДГ «Агрономічне».

Сучасна наукова бібліотека

Вінницький національний аграрний університет має потужну матеріально-технічну базу, розміщений у 6 власних навчальних корпусах. Навчальний аудиторний фонд налічує 31 лекційна аудиторія та 58 аудиторії для проведення практичних занять, 80 лабораторних приміщень, 23 комп’ютерних класи, навчальні та наукові лабораторії, сучасну бібліотеку, 6 читальних залів.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 р. № 666 на базі Вінницького національного аграрного університету створена кафедра військової підготовки, завідувачем якої є Григорій Калетнік. Тож, з 2014 року у ВНЗ розпочалася ще й підготовка автомеханіків військової техніки, радіотехніків, військових юристів, фахівців з фінансового забезпечення військової діяльності і т.д.

Присвоєння офіцерського звання на площі ВНАУ

Особливість університету полягає в тому, що він здійснює підготовку за багатоступеневою системою, яка включає адаптацію випускників шкіл, підготовку молодших спеціалістів у коледжах та власне підго­товку бакалаврів, магістрів, кандидатів і докторів наук, а також реалізує програми підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів АПК. Дипломи ВНАУ визнаються сімома країнами Європейського союзу! Кращі студенти університету проходять практичну та теоретичну підготовку в 16-х закордонних навчальних закладах. Вони мають змогу поглиблювати свої теоретичні знання під час проходження виробничих практик та стажувань на провідних сільськогосподарських підприємствах Європи, США, Австралії.

Президент університету Григорій Калетнік та ректор Віктор Мазур на Конгресі ВSUN 2018

"ООН 2030. Цілі сталого розвитку в Чорноморському регіоні: від науки до впровадження"

Навчально-виховний процес в університеті здійснюють 424 викладачі, з них 41 доктор наук, 242 кандидати наук. Переважна більшість викладачів має педагогічний стаж понад 10 років, середній вік викладачів – 42 роки, докторів наук, професорів - 47 років. Усі кафедри університету очолюють фахівці з науковими ступенями і вченими званнями.

В університеті створено необхідні умови для постійного розвитку, самовдосконалення та зростання. Викладачі мають можливість проходити стажування на базі Навчального-науково-виробничого комплексу «Всеукраїнський науково-навчальний консорціум» та в університетах України і зарубіжжя. ВНАУ тісно співпрацює співпрацює з аграрними та класичними університетами України, Росії, Литви, Естонії, Молдови, Білорусі, Польщі, Німеччини, Чехії, Словаччини, США, Великобританії, Франції, Канади. З багатьма університетами укладено договори про співпрацю.

Спеціалізовані вчені ради

У 2017 році в університеті працювали 2 захисні спеціалізовані вчені ради: Д 05.854.03 із захисту кандидатських та докторських дисертацій за спеціальностями 08.00.03 – економіка та управління національним господарством та 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності); К.05.854.02 із захисту кандидатських дисертацій за спеціальностями 05.05.11 – машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва та 05.18.12 – процеси та обладнання харчових, мікробіологічних та фармацевтичних виробництв.

Результатом роботи спеціалізованих вчених рад ВНАУ у 2017 році, стали захист 11 кандидатських і 1 докторської дисертації, більшість захистів становили дисертаційні роботи викладачів нашого університету. Всі з захищених здобувачів отримали дипломи кандидатів та докторів наук.

За звітний період спецрадою Д 05.854.03 проведено захист 8 кандидатських дисертацій (3 - за спеціальністю 08.00.03, 5 - за спеціальністю 08.00.04) та 1 докторської дисертації (за спеціальністю 08.00.03) (всі написані українською мовою), переатестацій, апеляцій, колективних рецензувань не було, разові захисти дисертацій не проводились, прийнято до захисту 9 кандидатських дисертацій (4 - за спеціальністю 08.00.03, 5 - за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)) та 2 докторські дисертації (за спеціальністю 08.00.03). За звітний період відхилення докторських та кандидатських дисертацій не було.

За звітний період спеціалізована вчена рада К.05.854.02 провела 5 засідань, на яких проведено захист 2 кандидатських дисертацій за спеціальністю 05.05.11 – машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва (технічні науки) та 1 за 05.18.12 – процеси та обладнання харчових, мікробіологічних та фармацевтичних виробництв (технічні науки). Відхилень кандидатських дисертацій немає.

Науково-технічний прогрес

Колектив університету постійно знаходиться на вістрі науково-технічного прогресу. Яскравим свідченням цього є його видавнича діяльність, яка має визнання як в Україні, так і за її межами. Видається «Збірник наукових праць Вінницького національного аграрного університету» з економічних, сільськогосподарських, технічних наук, а також 4 наукові журнали: «Вібрації в техніці», «Кібернетичне управління та інформаційні технології», «Гідравліка і пневматика», «Наукові записки: соціально-гуманітарні науки». Всі фахові наукові періодичні видання університету отримали реєстрацію у РИНЦ - російській базі цитування електронних наукових міжнародних видань. Збірник наукових праць ВНАУ (Серія економічні науки) отримав реєстрацію в наукометричній базі Index Copernicus. Протягом останніх років активізувалася наукова та навчально-методична робота викладачів ВНАУ, зокрема в 2013 календарному році захищено 3 докторських та 25 кандидатських дисертацій. Професорсько-викладацький склад провадить дослідження, які відповідають пріоритетним напрямкам розвитку науки і техніки в Україні за національними, державними науково-технічними програмами.

Значного розвитку в університеті набула винахідницька робота, зокрема за 2013-2017 роки подано 280 заявок на видачу охоронних документів та одержано 186 підтверджень об’єктів інтелектуальної власності, 102 з яких є власністю ВНАУ.

Керівництво університету з іноземними колегами під час міжнародної конференції "Розвиток земельних відносин та організаційно-економічне, правове, технологічне забезпечення агропромислового комплексу України" 

У 2013-2017 рокахза результатами наукової роботи працівниками університету опубліковано 116 посібників, підручників, монографій, 1308 наукових праць у фахових виданнях України та 132 - у міжнародних.

Науково-педагогічні працівники університету за 2013-2017 роки взяли участь у 696 заходах, із них: 366 - міжнародних; 130 - всеукраїнських, 200 - регіональних, міжвузівських та університетських конференціях. Традиційними стали такі щорічні міжнародні конференції, як «Земля України – потенціал енергетичної та екологічної безпеки держави», «Трансформаційна динаміка розвитку агропромислового виробництва», «Сучасні проблеми підвищення якості безпеки виробництва та переробки продукції тваринництва», «Вібрації в техніці та технологіях».

Виховна та культурно-освітницька робота

На базі університету здійснюють свою діяльність 108 наукових студентських гуртків, які відвідують 1699 студентів. На високому рівні здійснюється наукова підготовка студентів та магістрантів, про що свідчать 653 студентських наукових статей, 219 студентів виступили з доповідями на міжнародних конференціях, 205 – на всеукраїнських та 608 – на університетських. Отримано 27 патентів на винахід, співавторами яких є студенти.

З метою модернізації навчального процесу в університеті створено навчально-електронну систему «Сократ», поява якої зробила більш прозорим та об’єктивним оцінювання знань студентів (містить електронний журнал викладача та електронну залікову книжку студента). Персональний кабінет викладача дає змогу публікувати власні методичні матеріали для використання їх у навчальних картках дисциплін, містить систему напівавтоматичної публікації офіційних методичних та навчальних видань університету в електронній бібліотеці.

В університеті запроваджено наскрізну систему наставництва, а саме: за кожною академічною групою закріплено викладача-наставника, який допомагає всій групі та кожному студентові зокрема розв’язувати конкретні проблеми, а також підтримує зв’язки з батьками. Результатом діяльності наставника є набуття молодою людиною соціального досвіду поведінки, формування національної самосвідомості, цілісних орієнтацій і розвиток індивідуальних якостей особистості. Серед основних форм роботи наставників академічних груп є виховні години, які входять до розкладу академічних занять. Викладачі за індивідуальним планом проводять бесіди, дискусії, інші заходи виховного впливу.

Дбаючи про гармонійний розвиток особистості, університет забезпечує проведення тематичного лекторію, куди запрошуються провідні викладачі університету, духовенство, працівники соціальної сфери. Важливим чинником духовного розвитку студентства є наявність на території ВНАУ храму на честь Трьох Святителів. Його будівництво здійснюється за ініціативи президента університету Г. М. Калетніка, який усвідомлює відповідальність перед Богом і Батьківщиною за виховання юного покоління.

Церемонія з нагоди освячення університетського храму на честь Трьох Святителів

На ниві виховної та культурно-освітньої роботи формуються самобутні таланти і творчі особистості, здійснюються різноманітні тематичні вечори, театральні вистави, дні факультетів, професійні свята, студентські бали, чемпіонати КВК, мистецькі виставки. Талановита студентська молодь є призерами і дипломантами у різних номінаціях популярного серед аграрних закладів освіти Всеукраїнського конкурсу «Софіївські зорі».

Понад 20 студентів університету взяли участь у незабутньому заході – ХVI Зльоті іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття», який проходив у травні 2014 р. на базі ВНАУ. Вінницький аграрний прийняв у свої стіни більш ніж 200 учасників – майбутніх лідерів агропромислового виробництва, відмінників навчання, іменних стипендіатів, активістів студентського самоврядування – з 22 областей України. Насиченим був кожен день зльоту – проходив Всеукраїнський конкурс «Кращий студент року», здійснювалися незабутні екскурсії історичними місцями Вінницького краю та передовими підприємствами Вінницької області, доповідалися результати наукових пошуків на «круглих столах», відбулося нагородження учасників дипломами та подяками профільного міністерства і подяками президента університету. 

З метою поліпшення соціалізації студентів, розвитку комунікативних здібностей та профілактики особистісних конфліктів в університеті створено психологічну службу, основні напрями діяльності якої полягають у психологічній діагностиці, організаційно-методичній роботі, психологічній просвіті. Студенти мають змогу шляхом індивідуальних звернень отримати психологічні консультації. Психологічна служба плідно співпрацює з усіма підрозділами навчального закладу: деканатами, кураторами, бібліотекою, батьківською громадою, студентським активом.

Команда переможців спортивних змагань присвячених Міжнародному дню захисту дітей

Золотою сторінкою в історію університету увійшли спортивні досягнення. У 1986 році було створено кафедру фізичного виховання, яка провадить навчальну, науково-методичну, наукову, виховну, спортивно-масову роботу. За період з 1988 року в університеті підготовлено 6 майстрів спорту міжнародного класу, 18 майстрів спорту, понад 300 кандидатів у майстри спорту і першорозрядників. У спортивному клубі «Промінь», учасниками якого є більше тисячі студентів, діють секції з багатьох видів спорту.

Путівка в життя

За роки існування наш навчальний заклад дав путівку в життя понад 50 тисячам спеціалістів та магістрів, гідна праця яких зміцнює економічний та науковий потенціал України, а імена багатьох з них можна сміливо зараховувати до української еліти. ВНАУ пишається своїми, знаними на весь світ випускниками, серед яких державні діячі, народні депутати, відомі науковці, керівники виробництв, науково-педагогічні працівники тощо.

Багато випускників ВНАУ зробили гідний внесок у розвиток вітчизняної та світової науки, стали активними творцями науково-технічних відкриттів. Примножують славу ВНЗ і випускники його структурних підрозділів. Сотні колишніх наших студентів нині очолюють передові фермерські, сільськогосподарські підприємства Вінницької та сусідніх областей. Підтвердженням престижу альма-матер є те, що частина випускників продовжує навчатись в аспірантурі та залишилася працювати в університеті. Так, за роки діяльності університету працюють викладачами близько 350 колишніх студентів, тоді як у структурних підрозділах передають отримані знання спеціалістам – 250 випускників. Вони сьогодні є візитною карткою Вінницького національного аграрного університету в усіх регіонах України, СНД та зарубіжних країнах.

Магістри факультету економіки та підприємництва

Колектив ВНАУ постійно перебуває у творчому пошуку, ставить перед собою нові завдання на шляху успішного розвитку аграрної науки та виробництва. Сьогодні Вінницький національний аграрний університет – потужний осередок аграрної освіти і науки із сучасною матеріально-технічною базою, розлогою мережею філій та наукових центрів, широко відомий не лише в Україні, але й за кордоном.

Керівництво ВНАУ здійснюють особистості, які досягли значних успіхів у професійній, науковій, державницькій та громадській діяльності. Їхні імена та добрі справи відомі далеко за межами Вінниччини. Це команда, яка докладає максимум зусиль для збереження та примноження славних традицій закладу, впроваджує інноваційні технології та кращий передовий досвід з метою виховання майбутньої аграрної еліти України, підняття іміджу університету на світовій арені.

1259

Події у світлинах