logo
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ space заснований у 1982 році

Круглий стіл з питань забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану та завершення збирання ранньої групи зернових культур

Сьогодні, 2 серпня ВНАУ став місцем обговорення актуальних для Вінниччини та України в цілому питань забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану та завершення збирання ранньої групи зернових культур.

В роботі круглого столу взяли участь керівництво обласної військової адміністрації, районних військових адміністрацій, аграрії, науково-педагогічні працівники та стейкхолдери Вінницького національного аграрного університету.

Президент ВНАУ, д.е.н., академік НААН України, професор Григорій Калетнік у своєму виступі наголосив на визначній ролі аграріїв у структурі економіки та забезпеченні продовольчої безпеки України.

 

Також, Григорій Калетнік презентував результати ґрунтовного аналізу ситуації в аграрній галузі, розповів про труднощі, загрози та окреслив напрямки необхідного сприяння агропромисловій сфері з боку держави.

На думку Григорія Миколайовича, відкриття в структурі обласної влади Департаменту агропромислового розвитку стало важливим кроком.
«Ми повинні зробити аграрну політику в Україні і на Вінниччині гнучкою, динамічною та проукраїнською. Вирватись із статусу сировинного придатку і побудувати успішну аграрну економіку. Досить нам йти на поводу у зернотрейдерів. Ми повинні збалансувати сільське господарство по усіх його напрямах і суттєво збільшити долю переробки сільгосппродукції», – заявив у своєму виступі президент університету.

На переконання Григорія Калетніка, Україна повинна перейти на виробництво своїх альтернативних джерел енергії, зокрема біоетанолу. Також, одним із необхідних заходів сприяння аграріям з боку держави, президент ВНАУ назвав повернення до спеціального режиму оподаткування.

Нагадав Григорій Миколайович учасникам круглого столу і про те, що понад 45 тисяч випускників ВНАУ працюють в усіх сферах економіки області та країни в цілому, і в першу чергу в аграрній.

16771

Події у світлинах