Всеукраїнська науково-практична конференція «Виклики і перспективи розвитку обліку, фінансів, аудиту та оподаткування в умовах глобалізаційних процесів»
24-25 жовтня 2024 р. у Вінницькому національному аграрному університеті відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Виклики і перспективи розвитку обліку, фінансів, аудиту та оподаткування в умовах глобалізаційних процесів». Конференція присвячена науковим пошукам та дискусіям із актуальних проблем розвитку фінансів, обліку, оподаткування, аналізу та контролю в контексті реалізації євроінтеграційної політики України, створення платформи для обміну інноваційними ідеями, дослідженнями та найкращими практиками в сфері обліку, фінансів, контролю та оподаткування в умовах глобалізації. Зусилля наукової спільноти були спрямовані на обмін актуальними науковими дослідженнями та практичним досвідом у галузі обліку, фінансів, контролю та оподаткування в умовах впливу глобалізаційних процесів; на посилення співпраці між представниками науки, бізнесу та державних органів із метою спільного пошуку рішень із проблематики конференції; на популяризацію освіти та професійного розвитку в галузі обліку, фінансів, контролю та оподаткування в контексті змін, що відбуваються на глобальному ринку праці.
В зв’язку з проведенням конференції в умовах воєнного стану, було передбачено очну та дистанційну форму участі вчених з інших закладів освіти та наукових установ. Традиційно робота конференції відбулась у форматі пленарного засідання та засідання за науковими секціями:
Секція 1. Трансформація обліку та оподаткування в умовах глобалізації.
Секція 2. Зміна вектора розвитку фінансових та контрольно-аналітичних інструментів України під впливом процесів глобалізації.
Секція 3. Перспективи розвитку бізнес-середовища України в умовах глобалізаційних викликів.
З вітальним словом на пленарному засіданні виступили ректор університету Мазур Віктор Анатолійович, директор навчально-наукового інституту економіки та управління Здирко Наталія Григорівна.
Віктор Анатолійович привітав всіх учасників з проведенням важливої наукової події, акцентував увагу на досягненнях наукової спільноти ВНАУ, побажав успіхів у подальшій науковій роботі та висловив надію на те, що наукові розробки та наукові дослідження в подальшому слугуватимуть розвитку науки і освіти в Україні, забезпеченню інноваційного розвитку держави, вихованню нового покоління українських науковців та розширенню міжнародного співробітництва.
Наталія Григорівна долучилась до вітань, подякувала науковцям за зацікавленість проблематикою конференції, запросила до активної наукової дискусії та плідної роботи.
До участі в конференції долучилися провідні науковці, дослідники, практики з 17 закладів вищої освіти, наукових установ, громадських організацій та коледжів із м. Київ, Вінниця, Дніпро, Житомир, Тернопіль, Полтава, Луцьк, Івано-Франківськ, Черкаси, Запоріжжя, Могилів-Подільський, Немирів та с. Чернятин., загалом 78 учасників.
У наукових доповідях та в процесі дискусій розглядались актуальні проблеми обліку і оподаткування в освітньо-науковому та професійному вимірах України; питання і проблеми діяльності органів державного фінансового контролю; особливості обліку, оподаткування, фінансового та аналітичного забезпечення бізнесу в умовах викликів сьогодення; стратегічні орієнтири та інструменти інтеграції вітчизняних облікової та фінансової систем у міжнародний економічний та бізнесовий простір.
Акцентовано увагу на потребі фундаментального забезпечення розвитку вітчизняного обліку й аудиту в умовах євроінтеграції; необхідності розвитку позитивних наукових досліджень із бухгалтерського обліку в Україні; інструментах цифровізації бізнесу в обліково-аналітичному середовищі.
На секційних засіданнях науково-педагогічні та педагогічні працівники і аспіранти мали можливість висвітлити проблематику власних досліджень у відповідності до тематики секцій конференції.
Колектив факультет обліку, фінансів та аудиту, ВСП «Могилів-Подільський технолого-економічний фаховий коледж ВНАУ» висловлюють вдячність президенту університету Калетніку Г.М., ректору університету Мазуру В.А., проректору з науково-педагогічної, наукової та інноваційної діяльності Гончарук І.В. та всім учасникам за організацію і участь у конференції.
22517