logo
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ space заснований у 1982 році

15 листопада 2024 року у ВНАУ відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Інноваційні рішення ефективного виробництва у тваринництві та харчовій галузі»

Конференція присвячена висвітленню актуальних питань, пов’язаних із проблемами і перспективами розвитку тваринництва та харчової галузі, обговоренню питань основних вимог до безпечності і якості харчових продуктів, санітарно-гігієнічних та ветеринарних аспектів благополуччя тварин, пошуку шляхів та розробки наукових перспективних напрямів наукових досліджень, впровадження інноваційних технологій виробництва та переробки продукції тваринництва для гарантування продовольчої безпеки України.

Пленарне засідання розпочав д.е.н., професор, академік НААН України, президент ВНАУ, президент ННВК «Всеукраїнський науково-навчальний консорціум» Григорій КАЛЕТНІК, який привітав усіх учасників конференції з Днем працівника сільського господарства. У своєму виступі він зазначив, що 2024 рік виявився нелегким для аграріїв через складні кліматичні умови, які негативно вплинули на врожайність сільськогосподарських культур та виробництво тваринницької продукції. Григорій Миколайович підкреслив, що агропромисловий комплекс залишається важливим сектором економіки, забезпечуючи експорт продукції та формуючи золотовалютний потенціал країни.

Особливої уваги у своїй промові КАЛЕТНІК Г.М. приділив відкриттю факультету ветеринарної медицини та створенню навчальної ферми. Акцентував увагу на значенні розвитку освітніх програм за рахунок практико-орієнтованого підходу. Закликав всіх до тісної співпраці, що сприятиме якісній практичній підготовці майбутніх фахівців та проведенню наукових досліджень здобувачами освіти всіх рівнів. Григорій Миколайович зазначив, що такий підхід дозволить підвищити рівень освітньо-наукових програм і зміцнити позиції аграрного сектору як рушія економічного зростання України.

Президент університету подякував науковцям за зацікавленість проблематикою конференції та відмітив її високий представницький рівень, наголосивши на важливості таких зустрічей для розвитку аграрної науки і вирішення актуальних викликів у сільському господарстві.

Модератором конференції виступила д.е.н, професор, проректор з науково-педагогічної, наукової та інноваційної діяльності ВНАУ Інна ГОНЧАРУК.

Конференція об’єднала 125 провідних науковців, керівників агропромислових підприємств, представників місцевих органів влади та аспірантів із 14 закладів вищої освіти, наукових установ та коледжів із м. Києва, Вінниці, Дніпра, Львова, Білої Церкви, Миколаєва, Кам’янець-Подільського, Могилів-Подільського, Чернятина.

У своїй доповіді на пленарному засіданні декан факультету технології виробництва, переробки та робототехніки у тваринництві, к.т.н., доцент Олена СОЛОНА розкрила питання інтеграції цифрових технологій у підготовку фахівців.

Д.т.н., професор, член-кореспондент НААН, директор Інституту продовольчих ресурсів НААН України Любомир ХОМІЧАК наголосив, що забезпечення високої якості харчових продуктів є ключовим фактором у завоюванні довіри споживачів та виході на міжнародні ринки. Були представлені новітні наукові розробки Інституту продовольчих ресурсів НААН України, які спрямовані на оптимізацію процесів виробництва продукції тваринництва. Окрему увагу приділено контролю санітарно-гігієнічних показників у виробничих ланцюгах.

Тематика харчової безпеки та крафтового виробництва була темою виступу в.о. заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Андрія САЛЮКА, який розповів про правові основи регулювання малих виробників харчової продукції.

Провідний технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва ТОВ «Вінницька птахофабрика» Наталія БАЛАН представила інноваційну розробку підприємства щодо використання курячого жиру як інгредієнта у виробництві харчових продуктів високої якості та кормів.

У своєму виступі доктор філософії з фармації, директор ТОВ «БіоФлавід» Сергій БОБОКАЛО акцентував увагу на сучасних тенденціях у харчовій індустрії, які спрямовані на забезпечення високої якості продуктів для збереження здоров’я споживачів.

Також представники бізнесу поділилися практичним досвідом щодо ефективності впровадження технологічних інновацій у молочному бізнесі Володимир ПОЛІЩУК із ПОСП «Нападівське» та інноваційні рішення у переробці олійних культур директор ПрАТ «Вінницький олійножировий комбінат» Ярослав БЕЛІНСЬКИЙ.

Також на пленарному засіданні виступили з актуальними доповідями: к.вет.н., доцент, декан факультету ветеринарної медицини ВНАУ Тарас ФАРІОНІК; ступник начальника управління агропромислового виробництва – начальник відділу розвитку тваринництва та харчової промисловості Департаменту агропромислового розвитку Вінницької ОВА Микола ЗАЇКА; д.т.н., старший науковий співробітник, завідувачка відділу технологій хліба та біотрансформації зернових продуктів Оксана НАУМЕНКО і д.т.н., старший науковий співробітник, завідуюча відділом біотехнології Світлана ДАНИЛЕНКО з Інституту продовольчих ресурсів НААН України; д.с.-г.н., професор, завідувач кафедри технології виробництва продукції тваринництва Миколаївського національного аграрного університету Сергій ЛУГОВИЙ; к.т.н., доцент, завідувач кафедри технології м’яса, риби і морепродуктів Одеського національного технологічного університету Оксана САВІНОК; д.с.-г.н., професор Державного біотехнологічного університету Ігор ГНОЄВИЙ та інші.

Робота конференції проходила у формі пленарного та трьох секційних засідань: «Інноваційні технології та перспективи виробництва і переробки продукції тваринницької галузі», «Інноваційні тенденції розвитку бджільництва та забезпечення якості продукції», «Інноваційні біотехнологічні технології у вирішенні сучасних проблем безпеки, якості, стандартизації та сертифікації продукції тваринництва.

Учасниками науково-практичної конференції сформовано резолюцію, в якій наголошено на важливості забезпечення продовольчої безпеки за рахунок виробництва високоякісної продукції тваринництва з врахуванням сучасних інноваційних технологічних підходів в умовах війни та повоєнної відбудови як одного з головних факторів забезпечення миру, стабільності та сталого розвитку України, необхідності інноваційного розвитку харчової галузі для досягнення високих стандартів якості та безпеки продукції.

22427

Події у світлинах