ДВА СТАРТАПИ КОЛЕДЖІВ ВНАУ ВВІЙШЛИ ДО ФІНАЛУ КОНКУРСУ ECO-FRIENDLY
Стартапи ВНАУ та коледжів взяли участь у конкурсі ECO-FRIENDLY стартап-проєктів, який оголошено за підтримки Міністерства освіти і науки України, Організації об’єднаних націй з промислового розвитку (UNIDO) та регіонального акселератора GCIP для інновацій, технологій та стартапів з призовим фондом 2500 доларів США.
Мета конкурсу – консолідація академічних та бізнесових зусиль задля пошуку інноваційних рішень та підтримки ініціатив українських новаторів у сфері «чистих» технологій. Учасники конкурсу – студенти, молоді науковці, які працюють над реалізацією власних стартапів, представники закладів вищої освіти, наукових установ, наукових парків, інших інноваційних структур, малі та середні підприємства з терміном реєстрації не більше 3 років, організації, наукові товариства та спілки тощо.
У цілому на конкурс подано 74 стартап-проєкти від закладів вищої освіти, науково-дослідних установ, територіальних громад, органів місцевого самоврядування з України та Польщі. За результатами конкурсного відбору серед 20 кращих стартап-проєктів до фінального етапу відбору ввійшло 2 стартапи коледжів Вінницького національного аграрного університету: «Апіхліб» (ВСП «Технологічно-промисловий фаховий коледж ВНАУ»). Команда у складі Ольги Шуляк – заступника директора з виробничої роботи, Ірини Семчук – к.е.н., заступника директора з навчальної роботи, Світлани Тузової – завідувача відділом практичного навчання, Ірини Вишневської – голови циклової комісії, викладача коледжу, Наталі Шевцової і Дарини Вовк – студенток технологічного відділення коледжу.
Проблема якісного і збалансованого харчування є глобальною у всьому світі. У розв’язанні проблеми поліпшення здоров’я населення України важливу роль може відіграти збагачення хлібобулочних виробів природніми біопротекторами та нетрадиційною сировиною, оскільки хліб є одним із масових продуктів харчування. Ще жодного разу продукти першого вжитку не містили стільки біологічно-активних речовин. Кожна буханка «АпіХлібу» – це інноваційний, функціональний продукт, що вирішує цілий ряд проблем. Унікальним компонентом даного продукту є бджолиний підмор, діючою біологічно-активною речовиною якого є хітозан.
«Питний мед – напій довголіття» («ВСП «Чернятинський фаховий коледж ВНАУ»). Склад команди: Сергій Скрипник – аспірант ВНАУ, викладач коледжу, Салюк Олександр – аспірант ВНАУ, викладач коледжу, Софія Стасюк – викладач коледжу.
Питний мед – екологічно чистий напій, який виготовляється з екологічно чистої сировини, має особливу технологію виготовлення, завдяки якій у продукті зберігаються всі корисні властивості продукції бджільництва.
З 14 по 20 вересня команди пройшли коучинг із новітніх методик бізнес-управління та комунікації від міжнародних та національних експертів. 30 вересня відбудеться фінал конкурсу.
Ректорат університету зичить командам успіху та перемог задля процвітання рідного ВНАУ!
13050