Вінницький національний аграрний університет і Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій уклали Меморандум про співробітництво і партнерство
Вінницький національний аграрний університет і Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій уклали Меморандум про співробітництво і партнерство
26 вересня 2023 року між Вінницьким національним аграрним університетом і Українським національним офісом інтелектуальної власності та інновацій укладено Меморандум про співробітництво і партнерство.
Україна завершує інституційну реформу сфери інтелектуальної власності і реалізацію законодавства, відповідно до якого створено Національний орган інтелектуальної власності. З 2022 р. ці функції покладено на створену державну організацію «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій» (УКРНОІВІ).
Основні функції УКРНОІВІ - реєстрація прав інтелектуальної власності; надання послуг та консультацій в сфері інтелектуальної власності; пошук інвестора та шляхів комерціалізації інтелектуальної власності; міжнародне співробітництво тощо.
На базі ВНАУ, функціонує Центр підтримки технологій та інновацій (TISC), який був відкритий одним із перших в Україні у 2019 році. TISC - міжнародний проєкт підтримки винахідництва, інновацій та стартап-проєктів, започаткований Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (WIPO). Це державний інструмент підтримки, який функціонує у структурі УКРНОІВІ. Основним завданням TISC є інформаційно-консультативна підтримка та послуги з питань охорони інтелектуальної власності, комерціалізації та просування інновацій в Україні та за кордоном.
«Для ВНАУ надзвичайно актуальним є сприяння створенню умов для розвитку інноваційної екосистеми, адже професорсько-викладацький склад, молоді вчені та студенти створюють стартапи, інноваційні розробки, є авторами наукових проєктів, які неодноразово перемагали на різноманітних всеукраїнських конкурсах – хакатонах, фестивалях інновацій та прославляли українські розробки на світовій арені – у Данії, Німеччині, отримували гранти на реалізацію стартапів від американських фондів», - зазначила проректор з науково-педагогічної, наукової та інноваційної діяльності ВНАУ Інна Гончарук.
У вітальному слові ректор університету Віктор Мазур зазначив, що спрямовані зусилля на синергію науково-дослідної діяльності, освітнього та виробничого потенціалу, популяризацію знань із прав інтелектуальної власності серед винахідників, сприяють підготовці кваліфікованих та конкурентоспроможних фахівців на ринку праці.
Заступник директора УКРНОІВІ Ігор Паренчук відзначив високий рівень розвитку інноваційних розробок у ВНАУ і зазначив, що метою Меморандуму є координація зусиль у сфері правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності, трансферу технологій та комерціалізації результатів наукових досліджень, подальший активний розвиток мережі TISC, а також розвитку інноваційної екосистеми як важливої частини інноваційної економіки країни.
Викликали зацікавленість у аудиторії воркшопи на тему «Від набуття до комерціалізації прав на об’єкти інтелектуальної власності», які презентували - представниця Департаменту «Академія інтелектуальної власності» УКНОІВІ Ольга Кронда «Шляхи реформування сфери інтелектуальної власності в Україні», провідний професіонал з інтелектуальної власності відділу розвитку інноваційної екосистеми Департаменту розвитку інноваційного та креативного секторів УКРНОІВІ Ольга Уразовська «Реформування системи державних органів у сфері інтелектуальної власності в Україні» та керівниця відділу розвитку мережі TISC Департаменту розвитку інноваційного та креативного секторів УКРНОІВІ Анастасія Ярмолюк «Особливості реєстрації прав інтелектуальної власності та комерціалізація об’єктів права інтелектуальної власності».
19366