Участь студентів ВНАУ у Молодіжному конгресі: українська ідентичність та її промоція у світі
25 травня 2024 року Молодіжна рада при МЗС України за підтримки Програми Розвитку ООН та «МХП-Громаді» провела захід «Молодіжний конгрес: українська ідентичність та її промоція у світі», в якому взяли участь біля 2000 представників різних навчальних закладів України.
Від Вінницького національного аграрного університету участь в конгресі взяла команда у складі: Ігор Сплодитель (31-Т), Олександр Хрустівський (21-ВГ), Оксана Мельник (26-А), Ілля Ревуженко (11-ПТБД), Лариса Сроднюк (12-ПР), Владислав Кавунов (35-АІ), Богдан Перхайло (11-АІ).
Захід проводився в онлайн- та офлайн-форматі, де обговорювались питання щодо визначення української ідентичності, промоції бренду українців у світі, цифровізації у формуванні міжнародного образу України, волонтерського руху як складової ідентичності.
Патріотичним і цілеспрямованим був виступ Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби про відновлення позитивного іміджу країни, про те, що війна примусила українців звернутися до своїх коренів, переосмислити свою історію, літературу та ідентичність – мову, культуру, кухню – та про те, що міжнародна робота Міністерства закордонних справ спрямована на створення нових можливостей розвитку навіть у надзвичайно складний для країни час. Під час виступу Дмитро Кулеба запрошував більше долучатися до програм, що популяризують українську культуру та мову, брати участь в міжнародних заходах, представляючи Україну, підтримувати проєкти МЗС, створювати контент у соціальних мережах, що просуватиме нашу історичну спадщину та сучасні досягнення. «Свобода є основою для всього цього, для будь-якого досягнення», – наголосив міністр.
На конгресі студенти мали можливість взяти участь у панельних дискусіях, на яких виступали відомі спікери, серед яких:
- Михайло Федоров – Міністр цифрової трансформації України;
- Андрій Чесноков – заступник Міністра молоді та спорту;
- Юлія Гришина – народна депутатка України, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти науки та інновацій, доктор юридичних наук, професор;
- Марина Соботюк – керівниця молодіжної ради при МЗС України;
- Мар’яна Томин – директорка департаменту культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики України;
- Ярослав Турбіль – координатор напряму цифрової дипломатії Міністерства закордонних справ України;
- Вікторія Ляліна-Бойко – директорка Департаменту публічної дипломатії та комунікації Міністерства закордонних справ України;
- Володимир Панченко – керівних відділу національних проєктів Благодійного фонду «МХП-Громаді»;
- Анастасія Бакуліна – засновниця та головна редакторка онлайн-медіа «Свідомі»;
- Костянтин Шнайдер – головний креативний директор «Publics Groupe Україна та Чехія»;
- Євген Клопотенко – український шеф-кухар та ресторатор;
- Ілля Бєляк – голова Експертної ради студентства при Голові підкомітету Верховної Ради з питань вищої освіти;
- Оксана Косенко – координаторка проєктів із розвитку громадянського суспільства UNDP в Україні;
- Павло Мороз – директор департаменту корпоративної соціальної відповідальності «компанії МХП»;
- Валентин Панюта – голова «United24Media»;
- Олександра Рябокінь – координаторка проєкту;
- Андрій Ковальов – аналітик консалтингової компанії CIVITTA;
- Аліна Грушина – начальниця управління утвердження української національної та громадянської ідентичності Міністерства молоді та спорту України;
- Акім Галімов – продюсер 1+1 media, засновник проєкту «Реальна Історія»;
- Софія Шарова – членкиня Молодіжної ради при МЗС, фасилітаторка молодіжних проєктів;
- Джері Хейл (Яна Шемаєва) – українська співачка, одна з представниць України на Євробаченні 2024;
- Тарас Себастьянович – діджитал експерт, продюсер проєктів українських зірок та Євробачення в Україні.
Найбільший інтерес серед студентів Вінницького національного університету викликав виступ Володимира Панченка, який розповів про підтримку молоді із сільської місцевості Благодійним фондом «МХП-Громаді», завдяки якому вона має можливість представляти свої проєкти на різних локаціях.
Основними акцентами, на які наголошували спікери, були такі: збереження та розвиток українських традицій та багатого фольклору для зміцнення національної культури; модернізація цифрової інфраструктури та розвиток онлайн-послуг для більш зручного ведення бізнесу та привабливості інвестицій у світі; мобільний додаток «ДІЯ», який надає доступ до понад 700 видів послуг; ProZoro – електронна система публічних закупівель, яка забезпечує прозорість та конкурентоспроможність тендерів; використання соціальних медіа та онлайн-каналів для просування української культури та ініціатив; важливість волонтерського руху.
Залучення молоді до промоції української ідентичності потребує комплексного підходу, що включає освіту, культурні заходи, медіа-ресурси та міжнародну співпрацю. Це дозволить зміцнити національну свідомість та позитивний імідж України у світі.
20495