logo
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ space заснований у 1982 році

У жовтні 2024 року було проведено вебінари від компаній Clarivate, Elsevier та Research4Life

З ініціативи проректора з науково-педагогічної, наукової та інноваційної діяльності Інни Гончарук, з метою покращення володіння навичками та розкриття нових можливостей платформ Scopus, Web of Science, Research4Life, для науково-педагогічних працівників, молодих вчених, аспірантів, докторантів та працівників наукової бібліотеки Вінницького національного аграрного університету у жовтні 2024 року було проведено вебінари від компаній Clarivate, Elsevier та Research4Life українською та англійською мовами. У яких взяли участь 265 учасників.

1 жовтня 2024 року відбувся вебінар від компанії Elsevier на тему: Introduction into Scopus. База даних Scopus позиціонується видавничою корпорацією Elsevier як найбільша у світі універсальна реферативна база даних з можливостями відстеження наукової цитованості публікацій. За оголошеною стратегією, ця база даних є найбільш повним та вичерпним ресурсом для пошуку наукової літератури. На вебінарі учасники познайомилися із ключовими функціями та прикладами використання Scopus, перевіреної експертами реферативної та довідкової бази даних академічного вмісту Elsevier. Навчилися знаходити релевантні, впливові та передові дослідницькі статті, орієнтуватися в різних наукових назвах і бути в курсі останніх знахідок у предметі їх інтересів. А також відкрили особливості профілів автора та установи та роль, яку вони відіграють у видимості дослідження. Вебінар був корисним для дослідників і викладачів, а також для адміністративного персоналу, керівників досліджень і бібліотекарів, які хочуть почати використовувати Scopus або оновити свої знання про цю базу.

3 жовтня 2024 року відбувся вебінар від компанії Clarivate на тему: Публікація наукової статті. На вебінарі дослідники поговорили про мету публікації, вибір та оцінку журналу, дізналися як перевірити журнал чи він індексується в базі Web of Science чи ні. З’ясували структуру та оформлення статті за різними стилями, які пропонує такий продукт як EndNote. На прикладах було детально показано як відрізнити якісні та хижацькі видання. Також розглянули питання і про рецензування. Отримали інформацію про те як здійснюється плата за публікацію та чи можна її уникнути. Долучившись до вебінару автори, науковці покращили та розширили свої навички в написанні статтей у якісних та відомих журналах і дізналися як уникнути помилок, які унеможливлюють публікацію.

7 жовтня 2024 року відбувся вебінар від компанії Elsevier на тему: Engineering innovation in record time: discover Knovel. Розглядалася перша частина серії з трьох частин, розробленої для оптимізації технічних знань із Knovel. На цьому вступному вебінарі учасники дізналися, як здійснювати швидкий, розширений пошук, щоб швидше знаходити потрібну інформацію. Відкрили для себе переваги стрічки новин Knovel, рівнянь, таблиць, конвертера одиниць та інтерактивних графіків. Ця сесія вебінарів надає повний огляд можливостей Knovel. Спікер вебінару, Крістіан Вієр, старший консультант із питань успішного розвитку клієнтів у відділі проектування. Переглянувши вебінар учасники ознайомитися з основними елементами, які допоможуть їм почати шлях до Knovel. А також стане чудовою підказкою для поточних користувачів, які хочуть освіжити свої навички Knovel.

8 жовтня 2024 року відбувся вебінар від компанії Elsevier на тему: Modern teaching methods and the use of e-resources in academic education. У сучасному світі традиційні методи навчання часто не дають результатів, оскільки молоде покоління має інші освітні потреби, а технології впливають на спосіб навчання. Під час вебінару учасники обговорили виклики, з якими стикаються сучасні університети, і за допомогою онлайн-демонстрації переглянули найкращі практики. На розгляд було винесено такі питання:

• Гейміфікація: застосування ігрової механіки в освіті як принцип що може підвищити залученість і ефективність.
• Сучасні засоби навчання та електронні ресурси та їх роль у сучасній вищій освіті. Використання наукових баз даних, електронних книг, спеціалізованих платформ, що дозволяє гнучкіше та ефективніше здобувати знання.
• Співпраця та обмін досвідом. Для академічних викладачів важливо ділитися своїм досвідом і найкращими практиками. Співпраця між бібліотеками та викладачами також має неоціненне значення для підтримки навчального процесу.

Новинка від компанії Elsevier на платформі ScienceDirect з’явився новий продукт для зручного пошуку ScienceDirect Topics, https://www.sciencedirect.com/topics де пошук потрібно здійснювати у відповідній галузі за ключовими словами. 

Тематичні сторінки призначені для того, щоб допомогти досліднику швидко ознайомитись з новими темами у його галузі досліджень або галузі вивчення. Уривки, надані в ScienceDirect Topics, написані експертами з відповідної тематики та взяті з базових і довідкових матеріалів. ScienceDirect використовує методи машинного навчання (ML) і обробки природної мови (NLP), щоб визначити релевантну тематичну інформацію з довідкових матеріалів Elsevier, щоб допомогти надати невеликі та легкозасвоювані введення в новий предмет. Вихідні матеріали, які використовуються для тематичних сторінок, включають основні довідкові роботи, такі як енциклопедії, оглядові статті в журналах, монографії, серії книг і довідники. На тематичних сторінках використовуються спеціалізовані таксономії, що охоплюють різні сфери наукових досліджень; ці таксономії використовуються для класифікації вмісту Elsevier на ScienceDirect. Алгоритми ML і NLP у поєднанні з евристикою потім використовуються для отримання найбільш релевантних уривків, визначень і рекомендацій щодо пов’язаного вмісту.

9 жовтня 2024 року відбувся вебінар від компанії Elsevier на тему: Maximizing your Knovel experience: user accounts and personalization. Приєднавшись на змістовний вебінар учасники дізналися, як використовувати облікові записи користувачів і функції персоналізації на Knovel для покращення ваших дослідницьких та інженерних проектів. Дізнайлися, як заощадити час, покращити співпрацю та отримати доступ до персоналізованого вмісту, створивши персоналізований досвід Knovel. Дізналися від нашого експерта, як використовувати такі інструменти, як My Knovel, для збереження результатів пошуку, надання спільного доступу до папок і отримання сповіщень про новий вміст. Цей вебінар ідеально підходить як для новачків, так і для досвідчених користувачів, які прагнуть оптимізувати використання комплексних інженерних ресурсів Knovel. Спікер Крістіан Вієр, старший консультант із питань успішного розвитку клієнтів із проектування, надає експертні поради, щоб розкрити повний потенціал Knovel для нашого університету.

10 жовтня 2024 року відбувся вебінар від компанії Clarivate на тему: Базовий пошук та аналіз наукової літератури у Web of Science. Підготовка до сертифікації. В рамках підготовки до всеукраїнської програми сертифікації учасниками вебінару було відпрацьовано базовий пошук у Web of Science Core Collection. Створення та налаштування кабінету користувача. Використання символів скорочення та заміни. Сортування та уточнення результатів. Аналіз та збереження результатів пошуку.

16 жовтня 2024 року відбувся вебінар від компанії Elsevier на тему: Reaxys Monthly - training and "open office". Оскільки Reaxys робить революцію в дослідженнях, організатори вебінару поділилися передовим досвідом і ознайомили дослідників як можна використовувати весь потенціал інструменту. Також учасники вебінару мали можливість долучитися до активної співпраці з даним ресурсом, здійснюючи пошук за конкретними темами, поділитися своїм досвідом, поспілкуватися з колегами-дослідниками та командою експертів, що організувала вебінар. Спікер вебінару Пьотр Ґолкевич, експерт Elsevier із глобальних предметних питань у галузі наук про життя. Вебінар охоплює різні галузі хімії та суміжних наук та був для його учасників захопливою зустріччю, наповненою ідеями, обговореннями та обміном цінними знаннями.

17 жовтня 2024 року відбувся вебінар від компанії Elsevier на тему: Solve complex engineering problems: explore Knovel. У фінальній частині серії з трьох частин пориньте глибше в Knovel за допомогою практичного вебінару, призначеного для вирішення складних інженерних проблем. На вебінарі учасники переглянули живу демонстрацію відповідних функцій, а потім практичні робочі процеси даного ресурсу. Дізналися, як застосовувати потужні інструменти та ресурси Knovel до проектів у реальному часі. Спікер Крістіан Віром, старшим консультантом з питань успішного розвитку клієнтів, організував вебінар, який ідеально підходить для тих, хто хоче засвоїти розширені функції Knovel і покращити свої можливості вирішення проблем за допомогою ресурсу Knovel.

17 жовтня 2024 року відбувся вебінар від компанії Clarivate на тему: Розширений пошук у Web of Science та додаткові колекції. Підготовка до сертифікації. В рамках підготовки до всеукраїнської програми сертифікації учасниками вебінару було відпрацьовано розширений пошук у Web of Science Core Collection в т.ч. аналіз здобутків установи та роботу з додатковими базами на платформі.

Програма сертифікації.
22–25 жовтня 2024 року буде відкритий фінальний тест всеукраїнської програми сертифікація по базовим і розширеним можливостям Web of Science Core Collection. В будь який зручний час 22–25 жовтня 2024 року можна пройти тестування на вміння користуватися Web of Science, учасники, які наберуть від 75 балів отримають диплом програми сертифікації. Отримання від 75 балів фінального тесту є єдиною умовою отримання сертифікату, якщо ви можете впоратися з тестом без підказок - чекаємо на фінальному тесті. Якщо маєте бажання прослухати лекції 10 та 17 жовтня розберемо базові та розширені можливості (відповідно).

На даній сторінці буде розміщено записи лекцій та тренувальні тести, що будуть корисні для виконання фінального тесту. Впевнені ви з легкістю впораєтеся з тестом.

22 жовтня 2024 року відкрито доступ до фінального тестування всеукраїнської програми сертифікаці. Відповіді приймаються до 25 жовтня 2024 року 21:00 год. Успіхів Вам!!!

22 жовтня 2024 року відбувся вебінар від компанії Elsevier на тему: Publishing in Elsevier Journals, Including the Open Access Model. В рамках даного заходу учасникам вебінару надано всю необхідну інформацію для авторів, які бажають опублікувати статтю в журналах компанії Elsevier. Було обговорено всі моделі публікацій, відкритий доступ і питання авторського права. Також представлено інструменти, які допоможуть авторам знайти відповідний журнал і нададуть більш широку інформацію про публікації в престижних джерелах компанії Elsevier.

24 жовтня 2024 року проведено консультацію до сертифікації. Співробітниками компанії Clarivate надано покрокову інструкції щодо проходження фінального тесту, а також надано вичерпну відповідь щодо прохань та звернень зацікавлених учасників.

30 жовтня 2024 року відбувся вебінар від компанії Elsevier на тему: Using SciVal to find international collaborators. SciVal — це інструмент, який надає доступ до даних аналітики досліджень. Якщо використовувати його в правильному контексті, SciVal може допомогти вам дізнатися, з ким ви співпрацюєте, і знайти потенційних міжнародних співробітників. Вебінар був корисним для дослідників і викладачів, а також для адміністративного персоналу, керівників досліджень і бібліотекарів, які підтримують своїх дослідників/установи.

31 жовтня 2024 року відбувся вебінар від компанії Clarivate на тему: Підтримка відкритих дослідницьких ініціатив перевіреними процесами, даними та інструментами. Перехід до відкритих досліджень є ключовою тенденцією. Академічній спільноті потрібен доступ до надійних досліджень незалежно від моделі публікації. Науковці хочуть мати можливість прочитати повний текст статті в один клік, отримувати доступ до первинних даних, знати, що фінансування можна відстежуватися та виглядати прозоро. Учасники вебінару дізналися, як у Clarivate підтримують цілі відкритих досліджень, поєднуючи ресурси що дозволить зробити процес наукових досліджень швидшим, надійнішим і прозорішим.

22194

Події у світлинах