У лютому-березні 2025 року було проведено вебінари від компаній Clarivate, Elsevier та Research4Life українською та англійською мовами
Вебінари у лютому-березні 2025 року
З ініціативи проректора з науково-педагогічної, наукової та інноваційної діяльності Інни Гончарук, з метою покращення володіння навичками та розкриття нових можливостей платформ Scopus, Web of Science, Research4Life, для науково-педагогічних працівників, молодих вчених, аспірантів, докторантів та працівників наукової бібліотеки Вінницького національного аграрного університету у лютому-березні 2025 року було проведено вебінари від компаній Clarivate, Elsevier та Research4Life українською та англійською мовами. У яких взяли участь 285 учасників.
18 лютого 2025 року відбувся вебінар від УкрІНТЕІ на тему: Новели у сфері інтелектуальної власності під час війни. Державне регулювання сфери інтелектуальної власності в питаннях ШІ. Нові правила державної реєстрації свідоцтв на напівпровідникові вироби. Стратегія WINWIN щодо підтримки інновацій для технологій ШІ та напівпровідникових виробів. На вебінарі учасники розглянули комплексний підхід щодо охорони прав на новітні технології в сфері роботизованих технологій: авторське право на програмне забезпечення, свідоцтво на напівпровідникові вироби, патенти на винаходи та роботизовані комплекси.
20 лютого 2025 року відбувся вебінар від компанії Clarivate на тему: Значимість співпраці в наукових дослідженнях. Дослідницькі інститути, грантодавці та урядові організації підтримують відкритий обмін ідеями та сприяють співпраці, роблячи внесок у ріст та розвиток світової науки. На вебінарі учасники взяли участь в обговоренні як оцінювати, виявляти, знаходити потенційні співпраці, покращити видимість власних досягнень, та усувати можливі бар'єри. А також було презентовано новий індикатор Collab-CNCI, що допоможе виявити більш ефективний тип співпраці.
5 березня 2025 року відбулася конференція організована за ініціативи ДНТБ України в рамках Міжнародного Дня відкритих даних на тему: Відкритий доступ, відкрита наука, відкриті дані: виклики часу. На якій було обговорення низки важливих, цікавих та актуальних питань: відкриті дослідницькі дані: як говорити зі скептиками і які найкращі європейські практики ми можемо запозичити; як зібрати, проаналізувати та представити дослідницькі дані професійно; відкрита наука в Україні та світі згідно з даними Web of Science; відкриті дані та штучний інтелект: аналіз технологічного досвіду впровадження та використання; управління даними досліджень: інформація щодо проєктів ДНТБ України. Учасники отримали багато корисної інформації для своїх наукових досліджень.
20 березня 2025 року відбувся вебінар від компанії Clarivate на тему: Основи наукометрії. На вебінарі учасники обговорювали чи можна і навіщо «міряти» науку. Уточнювали що таке наукометрія, які дані та джерела можна використовувати, що є предметом дослідження, які метрики існують і як вони розраховуються. Зупинилися на основних: імпакт фактор та його варіації, Journal Citation Indicator, квартиль, індекс Гірша, CNCI, beamplots. З'ясовували причини коректного і некоректного використання наукометрії і які наслідки можуть бути. Розглянули чому важливо працювати з якісними джерелами інформації, як проаналізувати здобутки науковця, установи та країни за допомогою Web of Science та InCites.
27 березня 2025 року відбувся вебінар від компанії Clarivate на тему: Пошук спеціалізованого контенту у Web of Science поза Core Collection. Платформа Web of Science доповнює Core Collection регіональними, спеціалізованими та іншими колекціям опублікованої літератури. Завдяки розширеному пошуку користувачі можуть відстежувати формування та розвиток будь яких напрямів науки аналізуючи понад 235 млн записів і 2,9 мільярди посилань на першоджерела. На вебінарі учасники дізналися, як шукати додатковий контент в Web of Science, розширити пошук до нових типів документів (дисертації, патенти, дослідницькі дані, гранти тощо) та аналізувати спеціалізовані бази даних.
23066