СТЕЙКХОЛДЕРИ ФАКУЛЬТЕТУ ОБЛІКУ ТА АУДИТУ ПІДТРИМАЛИ ІНІЦІАТИВУ ПРЕЗИДЕНТА ВНАУ ГРИГОРІЯ КАЛЕТНІКА ЩОДО УДОСКОНАЛЕННЯ ВИРОБНИЧОГО СТАЖУВАННЯ
29 вересня до ВНАУ знову завітали партнери-стейкхолдери. Вже п’ятий факультет доповнив марафон подібних зустрічей з обговорення виробничого стажування студентів та впровадженню нових методик в освітній процес університету. Актуальні та новітні пропозиції цього разу було обговорено із діючими стейкхолдерами факультету обліку та аудиту.
Ініціатором таких зустрічей зі стейкхолдерами є президент університету, д.е.н., професор, академік НААН України Григорій Калетнік, який у своїй вступній промові 29 жовтня наголосив на тому, що набуття студентами практичного досвіду є невід’ємною частиною підготовки фахівців високого класу та надважливою частиною навчального процесу у ВНАУ.
У заході брали участь ректор університету, к.с.-г.н., професор Віктор Мазур, проректори, декани факультетів та представники провідних компаній Вінницького регіону: начальник регіонального відділення Фонду державного майна України по Вінницькій та Хмельницькій областях Андрій Маркевич, начальник державної екологічної інспекції у Вінницькій області Юрій Дубовий, директор Вінницького відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Юрій Вельгус, заступник начальника Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області Сергій Колісник, заступник головного бухгалтера Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА Віталій Павлишен, директор ресторану «Млин Фата-Моргана» Світлана Мельник, начальник департаменту методології та проєктного менеджменту приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «МІСТО»» Юрій Краківський, головний бухгалтер ТОВ «Наш Хліб ВінницЯ» Максим Сахнюк, головний бухгалтер Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» Юлія Бараненко, головний бухгалтер ТОВ «Аграна Фрут Україна» Тарас Забродський, директор відділення Вінницького акціонерного товариства «Альфа-Банк» Вікторія Чеперната, директор ТОВ «Укрвінтранс» Віта Суківська.
«Нам потрібно разом напрацювати нову стратегію практичної підготовки наших студентів, що у майбутньому дозволить вирішити проблему дефіциту професійних кадрів, покращить взаємозв’язок між елементами усього навчального процесу і сприятиме збагаченню фаховими кадрами АПК та інші галузі економіки нашої країни», – наголосив Григорій Калетнік.
Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, к.т.н., доцент Ірина Гунько, розповіла, що університет перебуває у постійному розвитку та пошуку удосконалення як навчальних програм, так і практичної складової, а стейкхолдери є чудовими партнерами ВНАУ.
«Одним із планів реалізації стратегічної лінії університету – максимально рання адаптація наших випускників до умов реального виробництва, яка скорочує терміни входження студентом в процеси робочої діяльності на підприємствах стейкхолдерів вже в період практичного стажування. Саме така мета складає основу створення більш тісних взаємовигідних стосунків із нашими партнерами», – розповіла Ірина Гунько.
Декан факультету обліку та аудиту, д.е.н., професор Наталія Здирко, висловила вдячність керівництву за можливість проведення таких обговорень із стейкхолдерами університету. «Я впевнена у тому, що саме такий формат зустрічей із стейкхолдерами, започаткований президентом університету Григорієм Калетніком, обов’язково дасть позитивний результат та ми матимемо можливість готувати ще більш кваліфікованих фахівців, затребуваних на ринку праці, адже теорія без практики неефективна. А для наділення фахівця відповідними компетентностями, потрібні потужні навчальні плани, які ми можемо із нашими партнерами розвивати та удосконалювати. Сьогодні маємо на меті створення нових дисциплін, таких як «Державно-фінансовий контроль» та «Податковий контроль», спеціалісти яких широко затребувані у різних державних установах. Завдяки партнерській співпраці зі стейкхолдерами, ми маємо змогу усі освітні компоненти підсилювати практичною складовою та таким чином створювати повноцінну якісну освіту в Україні», – розповіла Наталія Здирко.
Стейкхолдери висловлювали свої думки та пропозиції щодо якості підготовки фахівців фінансової, облікової та бухгалтерської галузей, а також методик та засобів її покращення. Начальник регіонального відділення Фонду державного майна України по Вінницькій та Хмельницькій областях Андрій Маркевич розповів, що його підприємство завжди відкрите до прийому студентів на стажування економічного напрямку, де студенти нашого університету матимуть змогу потренуватися та спробувати себе у ролі повноцінного працівника фінустанови, якого раді будуть навчити новому та удосконалити вже набуті в університеті знання. «Ми завжди готові йти на зустріч і університету, і нашими практикантам та долучитись до створення тієї моделі фахівця, який буде потрібний на сучасних підприємствах», – розповів Андрій Маркевич.
Начальник Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Юрій Дубовий розповів, що усі державні установи сьогодні відчувають кризу фахівців економічних спеціальностей, які реально уміють працювати з обліком та підрахунком внутрішніх фінансових систем певної організації, тому підприємства дуже зацікавлені у надходженні нових кадрів з університету.
«В нашій установі студенти-практиканти матимуть змогу вивчати розрахунок заробітної плати, розрахунок різних енергоносіїв, дуже важливим також будуть для них особливості складання та розподілення бюджетних коштів на рік», – розповів Юрій Дубовий.
13417