СТЕЙКХОЛДЕРИ ФАКУЛЬТЕТУ ЕКОНОМІКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА ВИСЛОВИЛИ СВОЇ ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ СТУДЕНТІВ
28 вересня Вінницький національний аграрний університет організував зустріч із діючими стейкхолдерами факультету економіки та підприємництва, на якій було обговорено розвиток партнерських відносин у напрямку трансформації та осучаснення навчальних програм, а також удосконалення виробничого стажування студентів на підприємствах реального сектору економіки та бізнесу.
У нараді взяли участь ректор університету, к.с.-г.н., професор Віктор Мазур, проректори, декани факультетів університету та представники передових компаній Вінницької області: співзасновник ТОВ-Підприємство «АВІС» Надія Стасіцька, директор ТОВ «Солодка мрія – Вінниця» Олександр Побережний, комерційний директор ПрАТ «Вінницька харчосмакова фабрика» Сергій Семенюк, директор ДП «Служба місцевих автодоріг у Вінницькій області» Юрій Горобчук, директор ТОВ «Дах Девелопмент» Дмитро Дідик, заступник голови ТОВ «SMART IT CITI» Дарія Нишпорська, голова СГ «Новосинявське» Сергій Кравчук, співвласник ТОВ «БІЗНЕС АГРО ІМПЕРІЯ» Олег Томашук; представники Вінницької міської ради: депутат Олександр Мельник, представник Регіонального відділення Публічного акціонерного товариства банку «Південний» Олександр Лановенко, начальник відділу зовнішньоекономічних зв’язків Вінницької торгово-промислової палати Ігор Шевченко, директор Подільського регіонального страхового центру ПрАТ «Українська пожежно-страхова компанія» Євгенія Поплавська, а також представники туристичного бізнесу: директор ТА «Вінтур-плюс» Віктор Замрій, директор ГРК «Затишок» Світлана Дмитренко.
Зустріч відбулася під головуванням президента університету, д.е.н., професора, академіка НААН України Григорія Калетніка, який зазначив, що партнери університету є важливою ланкою формування у закладі вищої освіти правильних траєкторій підготовки висококваліфікованих фахівців, орієнтованих на сучасні проблеми та потреби сьогодення.
«Ми йдемо правильним шляхом пошуку інноваційних сучасних рішень щодо виробничого стажування студентів та повноцінного впровадження дуальної форми освіти у нашого закладу. У процесі такого активного та конструктивного обговорення, ми по суті наближаємо освіту в Україні до реалій української економіки в цілому та АПК, зокрема, як пріоритетної галузі», – наголосив президент університету Григорій Калетнік.
Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, к.т.н., доцент Ірина Гунько розповіла, що університет має усі можливості для потенційного розвитку та взаємовигідної співпраці із партнерами ВНАУ та наголосила на тому, що університет дбає про якість практичної підготовки студентів під час виробничих практик.
«Наші стейкхолдери сьогодні виступають не лише як партнери, а й як замовники наших спеціалістів, тому для нас важлива така ґрунтовна співпраця. І ми впевнені, що саме з нашими партнерами зможемо підняти на більш високий рівень підготовку спеціалістів аграрної галузі та інших галузей економіки, а також не тільки адаптувати програми навчальних і виробничих практик, а й освітні програми підготовки. Важливо й те, що ми не будемо розділяти стейкхолдерів за факультетами та спеціальностями, оскільки на підприємства потрібні різні спеціалісти – як інженери, агрономи, так і економісти, бухгалтери, менеджери та юристи», – розповіла Ірина Гунько.
Основною ідеєю зустрічі було удосконалення виробничого стажування в умовах підприємств, представниками яких вони являються. Серед актуальних питань: змінення навчальних програм під запити роботодавця, збільшення терміну практики і перехід до дуальної освіти, в умовах якої студенти матимуть змогу швидше адаптуватися до внутрішньої системи підприємства.
Партнери університету висловлювали свої побажання не лише щодо організації практичної підготовки студентів, а також щодо удосконалення навчальної складової за допомогою проведення тематичних лекцій та семінарів безпосередньо спеціалістами підприємств стейкхолдерів, які мали б можливість розповісти про новітні технології своїх компаній, внутрішні процеси та інші тонкощі роботи.
Представник Регіонального відділення Акціонерного банку «Південний» Олександр Лановенко вважає, що незаангажовані сучасні погляди студентів та випускників є дуже важливим для усіх галузей економіки. «Процес адаптації на підприємствах за час навчання вкрай необхідний. Це, по-перше, збільшить рівень фахової обізнаності майбутнього випускника, а по-друге, студент зможе побачити та відчути на власному досвіді усі етапи роботи та зрозуміти вже налагоджену систему підприємства», – зазначив Олександр Лановенко.
Заступник голови ТОВ «SMART IT CITI» Дарія Нишпорська розповіла, що їхня компанія потребує спеціалістів IT-технологій, оскільки напрямок набирає швидких темпів розвитку. Тому, керівництво підприємства неабияк зацікавлене у нових людях та готове створювати місця практик безпосередньо на базі компанії, а також на базах партнерів.
Декан факультету економіки та підприємництва, к.е.н., доцент Антоніна Брояка щиро подякувала президенту університету за ініціативу проведення таких зустрічей, а стейкхолдерам – за небайдужість до важливої для України справи підготовки кваліфікованих фахівців з сучасними професійними знаннями та практичними навиками.
13376