Проєкт DAAD HSWT project “Digit 3: Data collection and digitalization with a focus on University Colleges in 2024”
Делегація ВНАУ за програмою міжнародної академічної мобільності розпочала свій візит до Німеччини. У співпраці з Університетом прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф, ВНАУ та його коледжі реалізують проєкт DAAD HSWT project “Digit 3: Data collection and digitalization with a focus on University Colleges in 2024”.
Представники Вінницького національного аграрного університету у складі директора Ладижинського фахового коледжу ВНАУ Олега ЦУКРАНА та викладача економічних дисциплін Оксани ВОЛИНЕЦЬ, директора Могилів-Подільського технолого-економічного фахового коледжу ВНАУ Валентини КАЗЬМІР, директора Чернятинського фахового коледжу ВНАУ Павла ДОВГАНЯ та директора Немирівського фахового коледжу будівництва, економіки та дизайну ВНАУ Юрія КУРИЛЕНКА у період з 8.12 по 13.12.2024 року перебувають на міжнародному стажуванні у HWST (Німеччина).
Традиційно, перший день розпочався з вітання, знайомства з університетами-партнерами, визначення спільних питань для налагодження подальшої співпраці. Координатор проєкту Людмила Камзін проінформувала учасників щодо плану роботи на визначений період та анонсувала можливості і перспективи подальшої співпраці.
Надзвичайно продуктивний, насичений конструктивними обговореннями, зосереджений на зміцненні міжнародної співпраці другий день для делегації ВНАУ у Німеччині.
З вітальним словом до учасників міжнародної академічної мобільності звернувся професор Ральф Шлаудерер, він окреслив основні цілі та завдання тренінгу, а також важливість співпраці в наукових дослідженнях.
Наукові співробітники університету WEINSTEPHAN-TRISDORF Катерина Тужик, Вадим Петренко, Сергій Аксенов представили до обговорення структуру робочого зошита збору та обрахунку даних сільськогосподарських підприємств для визначення маржинального доходу. У ході обговорення зосереджено увагу на важливості точного аналізу витрат і доходів для ефективного планування. Погоджено подальші кроки для вдосконалення матеріалу та розробки конкретних прикладів.
Після перерви на смачну каву відбулась цікава зустріч з представницею Інституту дослідження техніки та будівництва в сільському господарстві (KTBL) Катериною Крон. Учасники проєкту обговорили поточні дослідження та інновації у сфері сільськогосподарської техніки та будівництва, розглянули можливості співпраці щодо впровадження нових технологій для покращення ефективності в сільському господарстві.
Представникам українських університетів продемонстровано онлайн-словник термінів у сільському господарстві, а також довідник статистичних даних для оперативного планування в сільському господарстві. Окремо зазначено перспективи спільних наукових проектів та обміну досвідом.
Професор Міхаель Трьостер розкрив важливі аспекти роботи біогазових установок. Біогазові установки, як пояснив професор, є важливим елементом стратегії сталого розвитку, оскільки вони дозволяють перетворювати органічні відходи на енергію, знижуючи таким чином негативний вплив на навколишнє середовище.
Цей напрямок надзвичайно близький для науковців Вінницького національного аграрного університету, оскільки відображає концепцію діяльності наукової школи академіка Григорія КАЛЕТНІКА та має високі досягнення в галузі альтернативної енергетики.
На знак вдячності за плідну, багаторічну співпрацю делегати від ВНАУ передали партнерам з Німеччини тематичні сувеніри.
Третій день в Університеті Вайнштефан-Тріздорф (HWST) став мега активним, інноваційним та результативним! У цей день всі учасники заходу мали можливість зануритись у найактуальніші питання аграрної науки.
Професор Франциска Веспель – науковець у галузі селекції зернових культур презентувала свої дослідження в напрямку підвищенню врожайності, стійкості до хвороб, а також покращенню якості зерна. Особливий акцент зроблено на застосування сучасних біотехнологій, що дозволяють створювати сорти, які краще адаптовані до змін клімату.
Професор Вольфрам Спреер розкрив важливі аспекти використання водних ресурсів в аграрній сфері Німеччини. Він зазначив, що в умовах змін клімату та зростаючих потреб у воді для зрошення, проблема доступності водних ресурсів стає все більш актуальною. Зрошення в Німеччині є досить поширеним, та має важливе значення для підтримання високих врожаїв у сухі періоди, коли природні опади недостатні.
Маркус Хайнц – керівник освітнього центру, провів цікаву екскурсію по визначних місцях Тріздорфа, де учасники змогли дізнатися про історію та культуру цього мальовничого міста, його архітектурні пам'ятки, замки та площі, що зберегли свою етнічну спадщину. Місцеві легенди та історії додавали екскурсії ще більше захоплення.
Відвідали яблуневий сад, де представлено 1200 сортів яблунь 300 груш та 150 слив, інноваційний кампус Merkendorf, де познайомились з досягненнями у сфері IT, стартапів та цифрових технологій.
Цей день залишив у пам'яті багато цінних вражень і натхнення для подальшої роботи! Всі учасники тренінгу отримали нові ідеї та мотивацію для розвитку, а також насолодилися атмосферою інновацій і творчості.
День 4 міжнародного досвіду. Учасники мали можливість побачити виробничі процеси у сільському господарстві Баварії, які дозволяють краще зрозуміти усі етапи та важливість кожного кроку в агробізнесі.
Відвідали аграрне підприємство в Баварії Мüßighof, зокрема ферму ВРХ та ознайомилися із сучасними методами ведення сільського господарства. Цікавим був огляд новітньої сільськогосподарської техніки, що використовується для обробки землі та догляду за тваринами.
Оглянули теплиці, де вирощують розсаду, зелень та томати. Поділилися власним досвідом у цьому напрямі, що активно реалізується у ВНАУ у рамках студентських фермерських господарств.
Крім того, всі учасники проєкту відвідали майстерню сирів, де мали можливість дегустувати різні види сирів, а головне - вивчити технологічний процес виробництва та ознайомитися з традиціями виготовлення сирів у Німеччині. У жвавій дискусії обговорили якість сировини та стандарти безпеки на підприємстві, ґрунтовно проаналізували процеси на виробничих лініях та зберігання готової продукції.
Завершився день різдвяною вечіркою в університеті Вайєнштефан Тріздорф. Атмосфера свята, поєднала культурні та соціальні традиції Баварії. Звучали традиційні німецькі різдвяні пісні. Дух єдності та підтримки пройняв кожного учасника дійства!
Завдячуючи президенту університету Григорію КАЛЕТНІКУ маємо результативну багаторічну співпрацю з Університетом прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф, що дає унікальні можливості набути міжнародний досвід в освітньо-науковій сфері. Особливо дякуємо за підтримку коледжів ВНАУ, особистісний розвиток та розширення освітніх кордонів!
І ми не втомлюємося стверджувати – ВНАУ втілює мрії в життя!
22678