logo
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ space заснований у 1982 році

Науковців ВНАУ нагородили Премією Верховної Ради України для найталановитіших молодих вчених в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок за 2018 рік

7 червня 2019 року в стінах Верховної Ради України відбулась урочиста десята ювілейна церемонія вручення Премії Верховної Ради України, де Голова Верховної Ради України Андрій Парубій вручив нагороди найталановитішим молодим ученим Вінницького національного аграрного університету в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок за 2018 рік к.е.н., доценту, проректору з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Гончарук Інні Вікторівні та к.е.н., доценту, ученому секретарю Ємчик Тетяні Вікторівні за колективну наукову роботу на тему: «Науково-технічне забезпечення енергетичної автономії АПК на основі ефективного використання поновлюваних джерел енергії».
На початку урочистого засідання, присвяченого врученню нагород, Голова Парламенту нагадав, що всього за 10 років присуджено 283 Премії Верховної Ради України.


З метою сприяння інноваційному розвитку вітчизняної науки і техніки, підвищенню престижу наукового працівника та його ролі у суспільстві Верховна Рада України з 1 січня 2008 року заснувала Премію найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок», - зазначив він, нагадавши, що з 2008 року по 2018 рік Верховною Радою України щорічно встановлювалося 20 таких Премій у розмірі 20 тис. гривень кожна, на здобуття цієї Премії за 2018 рік було висунуто 56 робіт 77 науковцями з 16 областей України і міста Києва. Серед лауреатів Премії 2018 року - 31 науковець, з яких 2 доктори наук, 26 кандидатів наук і 3 науковця без наукового ступеня. За гендерним розподілом – це 16 жінок і 15 чоловіків.

 


А. Парубій закликав привітати сьогодні у Парламенті молодих українських науковців – «наукову надію України»!
Голова Верховної Ради подякував молодим ученим, які «не дивлячись на вкрай обмежені ресурси для проведення досліджень повсякденно самовіддано й ефективно працюють на славу України, розв’язують актуальні завдання, які стоять перед вітчизняною наукою та державою». Також повідомив, що у цьому році парламент суттєво підтримав молодих вчених – прийняв зміни щодо відзнак молодих вчених – премій та стипендій, які вдосконалили процедури висування, відбору і нагородження лауреатів премії та стипендії Верховної Ради України. А головне - майже у шість разів було збільшено розмір грошової винагороди, також збільшено наполовину кількість премій молодим вченим, підвищено вік претендентів – докторів наук.

 


О.В. Співаковський, Голова Комітету з питань науки і освіти, теж привітав лауреатів та відзначив, що «Кожен з вас зробив вагомий внесок в розбудову та становлення вітчизняної науки та освіти. Незважаючи на складнощі, ви продовжуєте самовіддано та ефективно вести свої дослідження в Україні. Ваша подвижницька праця - це приклад того, як не на словах, а на ділі служити своєму народові. Хочу ще раз побажати нових творчих здобутків, незмінного успіху на шляху наукового пізнання, нових наукових відкриттів, невичерпної енергії, натхнення, міцного здоров`я, мирного неба та плідної роботи на благо держави та народу України».

Вітаємо інтелектуальну еліту нації, всіх лауреатів премій Верховної Ради України, високо цінуємо ваш значний внесок у розвиток і зміцнення незалежної Української держави, нехай здійсняться ваші задуми, віримо, що ваша життєва позиція, професіоналізм сприятимуть розвитку України. Бажаємо вам не зупинятись на досягнутому та завойовувати нові професійні, творчі та академічні вершини. Щастя, натхнення та нездоланної життєвої енергії!

Відео з церемонії нагородження

584

Події у світлинах