logo
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ space заснований у 1982 році

НАГЛЯДОВА РАДА ВНАУ ПІДВЕЛА ПІДСУМКИ РОБОТИ ЗА 5 РОКІВ

Сьогодні, 9 лютого 2022 року відбулась підсумкова відеоконференція Наглядової Ради ВНАУ, яка завершує свою 5-річну роботу. У заході взяли участь керівництво університету на чолі з президентом ВНАУ, д.е.н., професором, академіком НААН України Григорієм Калетніком, члени Наглядової ради 2017-2022 років.

Наглядова рада у закладі вищої освіти відіграє важливу функцію. Статтею 37 Закону України «Про вищу освіту» визначені повноваження цього у органу та порядок його формування. Таким чином, нинішній склад Наглядової ради, яка підвела сьогодні підсумки своєї роботи, було затверджено наказом міністра освіти та науки у квітні 2017 року. До її складу увійшли директори наукових та освітніх закладів, народні депутати України різних скликань Верховної Ради України, керівники аграрних підприємств. Очолює Наглядову раду ВНАУ директор Національного наукового центру «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» НААН України, д.т.н, професор, академік НААН України Валерій Адамчук. За 5 років діяльності вона здійснювала контроль за управлінням майном навчального закладу, додержанням мети його створення, сприяла розв’язанню перспективних завдань розвитку ВНАУ.

У своїй доповіді, Валерій Адамчук розповів про основний зміст та досягнення роботи за 5 років. «За період нашої роботи члени наглядової ради брали участь у формуванні освітніх програм, удосконаленні матеріально-технічної бази університету, зокрема сучасних дослідних лабораторій», – зазначив Валерій Адамчук.

Президент університету Григорій Калетнік у своїй доповіді по другому питанню порядку денного конференції зазначив, що сьогодні Наглядова рада відіграє важливу роль у формуванні та здійсненні стратегії розвитку Вінницького національного аграрного університету. Завдяки їй керівництво та трудовий колектив ВНАУ думали не про те, як вижити в складні часи, а про розвиток навчального закладу, високу якість освітніх послуг та нові форми партнерської співпраці, завдяки чому ВНАУ сьогодні – це потужний у заклад освіти і науки.

«Ми щиро дякуємо голові Наглядової ради Валерію Адамчуку та усім її членам за активну участь у розвитку і розбудові навчального закладу. Завдяки високому та поважному статусу членів Наглядової ради, ми вибудували якісну співпрацю між владою, бізнесом та науковцями, що позитивно впливає на розвиток агропромислового сектору України», – наголосив під час відеоконференції Григорій Миколайович.

 

Народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти, д.е.н., Міністр аграрної політики України 2000-2002 рр. Іван Кириленко, висловивши свою вдячність колективу університету за розвиток науки, нагадав учасникам конференції про пріоритетність аграрного виробництва. Він побажав університету і надалі утримувати лідерство в поєднанні теоретичних знань, науково-дослідної роботи та сучасного виробництва. Адже це поєднання, на думку Івана Григоровича, і є запорукою формування висококваліфікованих фахівців, яких готує ВНАУ.

В ході обговорення підсумків роботи Наглядової ради, однією з головних тем, що прозвучали у виступах, стала тема наукових досліджень альтернативних джерел енергії. Безумовним лідером в цьому напрямку в Україні є Наукова школа академіка Калетніка, якій Наглядова рада ВНАУ 2017-2022 рр. побажала подальшого розвитку та нових вагомих результатів, що допоможе забезпечити енергетичну незалежність України.

За багаторічну сумлінну працю, безпосередній внесок у розвиток навчального закладу кожен член Наглядової Ради, термін якої завершується, отримає іменну подяку від керівництва ВНАУ.

15035

Події у світлинах