logo
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ space заснований у 1982 році

Інтерактивна бесіда, присвячена темі булінгу

Двохчасна інтерактивна бесіда, присвячена темі булінгу, і проведена соціальним педагогом Іриною Дзюбою для студентів факультету технології виробництва, переробки та робототехніки у тваринництві та факультету ветеринарної медицини, пройшла у активному полемічному режимі. «Чи є булінг проблемою суто підлітковою», «чи можна переносити термін на територію вищої школи», «чи потрібно боротись з проявами булінгу лише силовими методами» - ці та інші питання опинилися у фокусі проблематики актуальної на сьогодні теми. Під час першої частини студенти активно створювали психологічний портрет булера, «агресора» та «жертви» і спостерігачів. Міркували про умовність деяких термінів і «Прокрустове ложе» міфів навколо сучасних освітніх тем. Дебатували на тему викликів епохи і невичерпних можливостей саморозвитку.

Взагалі, класична психологія тримається думки, що вищезгаданий термін можна віднести до середньої школи. У реаліях вищої школи проблематику варто переносити у площину самоактуалізації особистості, конфлікту особистостей, питань командо-творення.

Особливо торкнулись такого явища, як пасивні спостерігачі булінгу, які все знають і мовчать. І не усвідомлюють, що виступають частиною процесу. Адже тих, хто займається булінгом, якихось 4-5 %, тих на кого направлено – біля 10 %. Решта – ті, хто схвально мовчать або тих, хто знімає це неподобство на гаджет. Якщо з вуст пасивних спостерігачів буде впевнено озвучена позиція, що це явище не гідне людини, так чинити не можна і ми з цим не будемо миритися – тоді ситуація буде зовсім іншою. У великій мірі, заходи антибулінгу – це формування культурних критеріїв та цінностей, створення довірительних стосунків між всіма учасниками навчально-виховного процесу.

А на рівні самоактуалізації це наступні кроки:

1) повне прийняття реальності та комфортне ставлення до неї (не ховатися від життя);
2) прийняття інших і себе (“я роблю своє, ти робиш своє. Я в цьому світі не для того, щоб відповідати твоїм очікуванням. І ти в цьому світі не для того, щоб відповідати моїм очікуванням. Я поважаю та приймаю тебе таким, який ти є”);
3) наявність серйозного хобі, захопленість улюбленою справою;
4) критичність мислення, самостійність суджень;
5) здатність до розуміння інших людей, вміння стати на позицію іншого;
6) постійна новизна, свіжість оцінок, відкритість досвіду;
7) розрізнення мети та засобів, зла та добра (“Не будь-який засіб є добрим для досягнення мети”);
8) спонтанність, природність поведінки;
9) почуття гумору;
10) саморозвиток, прояв здібностей, потенційних можливостей, творчість у всіх сферах життя;
11) готовність до креативного і нестандартного вирішення нових проблем.

Святість Великодніх днів органічно надихає на духовні приклади. Пригадується фраза преподобного Антонія Києво-Печерського: хто бачив лице брата свого, той бачив Господа. Ось тут вся філософія антибулінгу і онтологічна глибина питання, якісні ліки від соціофобіі та міра особистісної відповідальності.

Інтерактивний формат заходу доповнили етюди комунікативної компетенції: тренінг для розвитку критичного мислення «Відкриті мікрофони», тренінг для створення позитивних мотивів та зниження агресії у спілкування «Шаноблива вербалізація», для розвитку навиків зчитування емоцій «Гості». Для ефективного закріплення теми студенти пройшли тестування «Ментальне здоров’я».

Дякуємо кураторам - зав. кафедри ветеринарної гігієни, санітарії і експертизи, к.с.-г. наук, доценту Пікулі Оксані Анатоліївні та доценту кафедри ветеринарної гігієни, санітарії і експертизи Колечко Аліні Вікторівні за ініціативу та організацію заходів.

21480

Події у світлинах