logo
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ space заснований у 1982 році

Французька делегація у ВНАУ

Підійшов до завершення триденний робочий візит делегації із Франції.

Французьким гостям представили роботу науково-дослідних лабораторій факультету агрономії та лісівництва: лісових культур та розсадництва, ентомології та зоології, зернових та зернобобових культур, насінництва та харчової лабораторії. Відвідали представники АгроСУП і лабораторії факультету технології виробництва та переробки продукції тваринництва та ветеринарії, де студенти наразі проходили навчальну практику.

 

За час візиту до Вінницького національного аграрного університету французька делегація ознайомилась із матеріально-технічною базою 2 та 5 корпусів університету, кондитерським цехом ВСП Технологічно-промислового фахового коледжу ВНАУ та його лабораторіями, майстер-класами з приготування морозива за власними технологіями, випікання та виготовлення кондитерських, ковбасних і молочних виробів з екосировини, гіпоалергенного АпіХлібу за унікальною рецептурою та виготовлення флористичних VIN букетів.

Д.е.н., професор, академік НААН України Григорій Калетнік ще раз наголосив на тому, що ВНАУ готовий співпрацювати з Французькою Республікою – м. Діжон та регіоном Бургундія-Франш-Конте з реалізації проєктів децентралізованого співробітництва, в рамках якого планують створити агрокластер, та має серйозні наукові напрацювання по обміну студентами та спільної участі в конкурсах грантових програм.

Реалізація проєкту дозволить обом сторонам розвивати наукову та інноваційну діяльність в агропромисловій сфері, сфері органічного землеробства та харчової безпеки.

 

Під час огляду наукової площадки стартапів ВНАУ проректор з наукової та інноваційної діяльності Інна Гончарук представила стартапи, які стали переможцями міжнародних конкурсів та здобули високі нагороди, а також нові стартапи, які увійшли до фіналу міжнародних конкурсів, що відбудуться у червні 2021 року і розроблені молодими вченими, аспірантами та студентами ВНАУ. Усі стартапи презентувалися англійською мовою командами із провідних науковців та студентів університету, які їх створювали. Високий рівень та інноваційність представлених розробок викликали особливу увагу і зацікавленість у французьких колег.

На науково-дослідному полі НДГ «Агрономічне» науковці ВНАУ ознайомили французьких колег із дослідженнями гібридів кукурудзи та продемонстрували використання на практиці найсучасніших технологій – оприскувачів-безпілотників для обробітку посівів пшениці, що дозволяє якісно аналізувати карту посівів, виявляти проблемні ділянки та регулювати внесення засобів захисту рослин.

 

На завершення перебування у Вінницькому національному аграрному університеті гості відвідали історичне місце Вінничини - ставку Вервольф.

На підсумковій зустрічі у Вінницькій ОДА французька делегація відзначила високий рівень матеріально-технічної та наукової бази університету, відповідальність і обов’язковість участі університету у всіх проєктах та на всіх етапах децентралізованого співробітництва міст Вінниці та Діжон. В свою чергу, президент університету Григорій Калетнік у виступі на цій зустрічі наголосив, що ВНАУ має гарний досвід міжнародного співробітництва, в тому числі і з Францією, що привносить інноваційність у його діяльність. Також президент відзначив багато спільного у діяльності ВНАУ та АгроСУП, що сприятиме майбутній співпраці та її результативності в обраних напрямках.

11922

Події у світлинах