5 проєктів ВНАУ перемогли у конкурсному відборі і отримають фінансування з держбюджету у 2024 році
У 2023 році провели два конкурсні відбори проєктів фундаментальних наукових досліджень, наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок за програмою КПКВК 2201040. Один був призначений для молодих вчених, які працюють (навчаються) у закладах вищої освіти та наукових установах МОН України, а другий - основний конкурс для ЗВО та НУ, що належать до сфери управління МОН України.
Загалом у 2023 році у другому етапі конкурсу серед молодих вчених взяли участь 145 проєктів, а у основному конкурсі серед ЗВО та наукових установ - 750.
За результатами наукової і науково-технічної експертизи затвердили перелік із 79 проєктами досліджень та/або розробок молодих вчених та 219 проєктами досліджень і розробок ЗВО та НУ основного конкурсу, які фінансуватимуться коштом держбюджету України у 2024 році.
Серед проєктів-переможців конкурсів 5 прикладних наукових досліджень Вінницького національного аграрного університету – 2 молодих вчених і 3 основного конкурсу:
- «Розробка науково-технологічного забезпечення підвищення родючості ґрунтів та раціонального використання потенціалу біоресурсів» (науковий керівник – кандидат сільськогосподарських наук, доцент Панцирева Ганна Віталіївна).
- «Розробка механізмів підвищення конкурентоспроможності підприємств АПК та забезпечення енергонезалежності сільських територій через інтенсифікацію виробництва біопалив» (науковий керівник – доктор філософії з економіки Охота Юлія Володимирівна).
- «Новітня концепція розвитку АПК України на засадах «зеленої» економіки» (науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент Токарчук Діна Миколаївна).
- «Розробка екологоорієнтованих технологій вирощування біоенергетичних культур для забезпечення енергонезалежності та ґрунтозбереження задля формування кліматичної нейтральності» (науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук, доцент Паламарчук Віталій Дмитрович).
- «Підвищення конкурентоспроможності аграрного сектора України у воєнний час шляхом інноваційного розвитку виробництва експортно-орієнтованих видів продукції» (науковий керівник – доктор технічних наук, професор Цуркан Олег Васильович).
Дякуємо конкурсантам за активну участь та вітаємо переможців! Бажаємо успіху науковим командам в успішному і вчасному виконанні проєктних завдань!
20113