logo
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ space заснований у 1982 році

Наукова скарбниця ВНАУ поповнилась захистом дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії з матеріалознавства!

13 червня 2025 року, провела роботу спеціалізована вчена рада з правом прийняття до розгляду та проведення разового захисту дисертації на здобуття ступеня доктора філософії ДФ 05.854.037. Відбувся прилюдний захист дисертації за галуззю знань 13 Механічна інженерія зі спеціальності 132 Матеріалознавство ВНАУ Миколи КОЛІСНИКА на тему «Розвиток процесів штампування обкочуванням на основі аналізу механіки формоутворення складнопрофільних виробів».

Науковий керівник – Володимир МИХАЛЕВИЧ, доктор технічних наук, професор, професор кафедри електроенергетики, електротехніки та електромеханіки Вінницького національного аграрного університету.

Спеціалізована рада ДФ 05.854.037 утворена відповідно до рішення Вченої ради Вінницького національного аграрного університету від 29.04.2025 р., протокол № 12 та затверджена наказом ректора університету від 29.04.2025 р. № 33а.

Голова разової спеціалізованої вченої ради:
Віталій ЯНОВИЧ, доктор технічних наук, доцент, професор кафедри машин та обладнання сільськогосподарського виробництва Вінницького національного аграрного університету.

Рецензенти:
Ірина ГУНЬКО, кандидат технічних наук, професор, професор кафедри машин та обладнання сільськогосподарського виробництва Вінницького національного аграрного університету;
Людмила ШВЕЦЬ, кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри агроінженерії та технічного сервісу Вінницького національного аграрного університету.

Офіційні опоненти:
Володимир КУХАР, доктор технічних наук, професор, професор кафедри металургії та організації виробництва ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІКА»;
Олександр ШАПОВАЛ, доктор технічних наук, професор, професор кафедри машинобудування Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського. 

Наукова новизна дисертаційного дослідження полягає у вперше: показано, що низка найвідоміших у всьому світі критеріїв руйнування є імплементацією різних апроксимацій кривої або поверхні граничних деформацій при стаціонарному деформуванні у найпростішу модель підсумовування пошкоджень за лінійним принципом; встановлено зв’язок між емпіричним критерієм руйнування матеріалу бічної поверхні циліндричних зразків при торцевому стисненні та теорією підсумовування пошкоджень, що дозволяє узагальнити та теоретично обґрунтувати емпіричні спостереження; виявлено домінуючий вплив граничної деформації при рівномірному стисненні на форму граничної лінії в координатах «осьова – колова логарифмічні деформації» та показано, що зі збільшенням граничної деформації при рівномірному стисненніза незмінності інших умов форма граничної лінії наближається до прямої, що є підтвердженням емпіричного критерію руйнування. В той же час виявлено обмеження в точності моделювання напруженого стану та накопичення пошкоджень у матеріалі заготовки, що потребує подальшого вдосконалення моделей.

Дисертаційна робота отримала позитивні відгуки членів спеціалізованої вченої ради – захист відбувся успішно.

Щиро вітаємо дисертанта та його наукового керівника! Цей важливий науковий здобуток — результат багаторічної наполегливої праці, глибоких досліджень і справжнього академічного натхнення. Нехай цей крок стане твердою основою для нових звершень у науковій та професійній діяльності, принесе визнання й відкриє нові горизонти!

Бажаємо міцного здоров'я, мирного неба, нехай кожна ідея, народжена у праці, знаходить практичне втілення та перетворюється на ресурс для зростання. Ваша інтелектуальна відвага вже змінила світ — тож нехай ця хвиля лише набирає сили!

8310

Події у світлинах