НАУКОВА РОБОТА
Кафедра виконує наукові дослідження:
НДР, які фінансувались за загальнодержавними конкурсними відборами МОН України:
1. Розробка концепції використання мінеральних добавок при вирощуванні сільськогосподарських тварин за умов одержання високоякісної та екологічно чистої продукції. ДР № 0122U000853. (2022-2023 рр.). Керівник: доцент Разанова О.П.
За госпдоговірними тематиками:
1. Обґрунтування оптимальних технологій підвищення продуктивності великої рогатої худоби. ДР № 0122U202086 (2022-2023 рр.). Замовник: АПНВП «Візит».
2. Дослідження якості м’ясної сировини та розробка технології функціональних м’ясних продуктів. ДР № 0122U202013 (2022-2023 рр.). Замовник: ПП «ЯНТАС».
3. Вивчення впливу кормових факторів та породи на ефективність виробництва свинини. ДР № 0123U105377 (2024-2025 рр.). Керівник: доцент Разанова О.П. Замовник: ТОВ «Золотоніський бекон».
Крім того, кафедра виконує дослідження в рамках інноваційної тематики НДР «Вивчення технологічних особливостей утримання та механізму впливу сучасних кормових добавок на виробництво екологічно чистих продуктів в тваринництві, звірівництві та бджільництві. ДР 0119U103841 (2019–2024 рр.).
Результати НДР висвітлено в монографіях, наукових працях міжнародних та фахових видань України.
Науково-педагогічні працівники кафедри активно беруть участь в організації та проведенні наукових заходів, спрямованих на обмін досвідом, популяризацію наукових досліджень і впровадження інновацій у практику. Кафедра виступила співорганізатором Всеукраїнської науково-практичної конференції «Інноваційні рішення ефективного виробництва у тваринництві та харчовій галузі» (14-15 жовтня 2024 р., м. Вінниця, ВНАУ), де були представлені актуальні дослідження, присвячені розвитку технологій у тваринництві, звірівництві та бджільництві. У рамках конференції обговорювалися ключові проблеми галузі, пропонувалися рішення для підвищення ефективності виробництва та забезпечення екологічної безпеки продукції. Участь кафедри в таких заходах сприяє розвитку наукової співпраці та зміцненню зв’язків із освітніми і науковими установами України.
Для залучення студентів до наукової роботи на кафедрі функціонує гурток «Технолог», у рамках якого здобувачі мають можливість проводити дослідження, брати участь у наукових конференціях, отримувати консультації у підготовці наукових публікацій практичних заходах. Здобувачі разом із викладачами кафедри беруть участь у написанні наукових статей, які публікуються у фахових виданнях, Збірнику студентських наукових праць «Сільськогосподарські науки», презентують результати наукових досліджень на студентських конференціях та беруть участь у різних конкурсах.
29 березня 2024 року на факультеті технології виробництва, переробки та робототехніки у тваринництві Вінницького національного аграрного університету відбувся І етап Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Аграрні науки та продовольство» за напрямом «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва».
Вадим ДЕНИСОВ, студент 31-Т на підсумковій науково-практичній конференції представляв наукову роботу «Продуктивність і технологічні якості молока корів молочного напрямку» і за результатами II етапу Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Аграрні науки та продовольство» за напрямком «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» нагороджений Дипломом ІІ ступеня (науковий керівник – к.с.-г.н., доцент Тетяна Голубенко).
Переможцями Всеукраїнського зооветеринарного хакатону, організованого агрохолдингом МХП і який проходив 10-12 вересня 2024 року в Ладижині, стали Ангеліна ЇЖАК, Ліна ДІБРОВА, Ігор СПЛОДИТЕЛЬ. Вона посіли 1 місце на цьому заході. Студенти продемонстрували високий рівень знань і навичок, що дозволило їм здобути значне досягнення в змаганні.
21 травня 2024 року спільно на факультеті технології виробництва, переробки та робототехніки у тваринництві та факультеті ветеринарії медицини Вінницького національного аграрного університету проведено І етап Всеукраїнського студентського конкурсу наукових робіт із спеціальностей.
На факультеті у навчальному процесі використовується віварій, де утримують різні види тварин і птиці. Основні напрями його використання включають наукові дослідження та освітніх програмах.
Участь здобувачів бакалаврського рівня у Конкурсі стартапів.
60