logo
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ space заснований у 1982 році

На Покрову Пресвятої Богородиці привітав своїх односельчан та гостей Великої Кісниці з Днем села

На Покрову Пресвятої Богородиці привітав своїх односельчан та гостей Великої Кісниці з Днем села. На свято завітали керівники та сільські голови інших сіл району, а також директор Ямпільського приладобудівного заводу Валерій Кожухар, депутат районної ради Анатолій Комар та інші. Це село стало для мене рідним, тут понад 14 років очолював господарство, вивів його за показниками у передові позиції.Разом із працівниками колгоспу, за власні кошти, побудували школу, будинок культури, поліклініку та інші соціально значимі об’єкти. 
 
 
Відзначаючи велике релігійне свято Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва, ми згадуємо, що історію села нерозривно пов’язують із козацтвом, що належало до Брацлавського полку. Серед населення ходить багато легенд про козацьке минуле села, з них чільне місце займає розповідь про Козацький Яр - у липні 1674 року відзначено факт великої оборонної битви від турецької орди, в якій загинуло багато наших героїчних земляків, які боронили батьківську землю.Сьогодні ж село Велика Кісниця - одне з найбільших населених пунктів району, яке розташоване між двома державами - Молдовською та Придніпровсько-Молдовською республіками. Тісні відносини з молдавським народом відбилися на традиціях та устрої цього села. Кісницька говірка, що гармонійно поєднує у собі особливості таких різних мовних сімей, добре відома далеко за межами району. На високому рівні у селі завжди було розвинуто городництво, виноградарство та землеробство.   
 
       
Село Велика Кісниця - це славні земляки, працелюбні подоляни, село зі славними традиціями та звичаями. Задля примноження здобутків села та розвитку його соціальної інфраструктури, задля дітей та онуків надав допомогу дошкільному закладу «Ромашка», загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів допомогу для здешевлення вартості харчування, а також для заміни вікон та побутової техніки більше ніж на 250 тис.грн. Сільській раді подарували відремонтоване службове приміщення, вартістю 110 тис.грн.Тож бережімо село, бо це криниця нашого родоводу та розвиваймо його.У селі понад 1000 гектар віддано під особисті селянські господарства, які щорічно обробляються і засіваються. З яких, на превеликий жаль, не надається ефективної допомоги на розвиток соціальної сфери села. Таким землевласникам, які використовують святу українську землю необхідно задуматись.  
 
 
З покровом і заступництвом Пресвятої Діви Марії ми пов’язуємо усі свої надії, адже своїми молитвами вона покриває нас від зла, печалі і негараздів. Бажаю аби над кожним із нас вона розпростерла Свій Покров і оберігала український народ і батьківську землю, посилала нам мир, здоров’я, злагоду та порозуміння. 

1392

Події у світлинах