logo
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ space заснований у 1982 році

Відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Молодіжний науковий форум»

10 червня у Ладижинському коледжі Вінницького національного аграрного університету відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Молодіжний науковий форум». 

Тематика конференції охоплює весь спектр актуальних досліджень в області економіки, обліку, менеджменту, інженерії, екології.

Науковий захід відкрила проректор з наукової та інноваційної діяльності Інна Гончарук, яка акцентувала увагу на високому представництві конференції, представників органів державної влади та місцевого самоврядування, привітала заявлених науковців з Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка, Полтавської державної аграрної академії, Ладижинського коледжу, Технологічно-промислового коледжу, Немирівського коледжу будівництва, економіки та дизайну, Чернятинського коледжу та Могилів-Подільського технолого-економічного коледжу.

В конференції взяли участь 92 педагогічні та науково-педагогічні працівники.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся доктор економічних наук, професор, академік НААН України, президент ННВК «Всеукраїнський науково-навчальний консорціум» Григорій Калетнік. Науковець відмітив, що конференції, які проходять на базі ВНАУ та коледжів університету мають неабияке значення для поглиблення розвитку наукових досліджень науково-педагогічними працівниками та сприяють науковим здобуткам закладу вищої освіти. Позитивним є той факт, що Вінницький національний аграрний університет професійно відреагував на виклики сьогодення щодо дистанційного навчання та одним із перших придбав сервісну програму Zoom для відеоконференцій. Це дало нам можливість провести у травні 2020 року Перший міжнародний онлайн конгрес з  ветеринарної медицини, який одночасно об’єднав до 3 тис. учасників із 37 країн світу, а це свідчить, що ми крок за кроком удосконалюємо свої інноваційні можливості та матеріально-технічну базу.  

Варто відмітити наших науково-педагогічних працівників, які без проблем перейшли з аудиторної форми навчання на дистанційну, що дає можливість сьогодні успішно здавати сесії, проводити захист бакалаврських робіт, складати державні іспити дистанційно. 

Переконаний, що для науковця важливо не лише представити свої напрацювання, а й почути колег, обговорити проблемні питання, спільно знайти шляхи  їх вирішення та окреслити майбутні дослідження.

Подякував Людмилі Головашич, депутату Вінницької обласної ради, секретареві постійної комісії обласної ради з питань охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки та раціонального використання надр за тісну співпрацю з Ладижинським коледжем ВНАУ. Така співпраця – це серйозний імідж для коледжу та великі можливості для спільного вирішення нагальних проблем.

Григорій Миколайович побажав плідної роботи всім учасникам конференції. 

До вітання долучився і ректор університету Віктор Мазур, який зазначив, що Ладижинський коледж протягом останніх років демонструє успішну динаміку розвитку, має якісний педагогічних склад, з кожним роком збільшується кількість студентів, а в цьому році коледж відкрив нову спеціальність з агрономії.

Безумовно, що такий коледж має велике значення і для територіальної громади міста Ладижин у підготовці висококваліфікованих фахівців для підприємств міста.

В свою чергу директор Ладижинського коледжу ВНАУ Олег Цуркан подякував керівництву університету за високий організаційний рівень підготовки та проведення конференції, побажав її учасникам плідної роботи і висловив сподівання на ще тіснішу співпрацю зі стейкхолдерами  щодо забезпечення першим робочим місцем випускників коледжу.  

Цікавими були виступи: першого заступника міського голови Павла Андрущенка, щодо розвитку міста, співпраці з навчальними закладами, реалізації біоенергетичних проектів на ТОВ «Вінницька птахофабрика» ПРаТ «МХП», які дозволяють трансформувати сільськогосподарські відходи в зелену енергію та екологічно чисті органічні добрива;  

начальника Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Юрія Дубового, який озвучив основні екологічні проблеми Вінниччини та закликав усіх небайдужих жити в гармонії з довкіллям та всіляко зберігати навколишнє середовище;

серйозні проблеми з питань охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки та раціонального використання надр підняла у своєму виступі депутат обласної ради Людмила Головашич, поділилась досвідом співпраці депутатів обласної ради та органів місцевого самоврядування міста Ладижин, яка дозволила за 5 останніх років залучити на екологічні проєкти міста з обласного та державного бюджетів більше  50 млн. грн. та остаточно вирішити проблему забезпечення міста якісною питною водою. 

Наукові теми та дослідження представили: к.т.н., доцент, директор Ладижинського коледжу Олег Цуркан; к.е.н., доцент, декан факультету обліку та аудиту Наталія Здирко; д.т.н., професор, декан інженерно-технологічного факультету Віктор Матвійчук; д.с.-г. н., професор, директор Чернятинського коледжу ВНАУ Віталій Кучерявий; к.т.н., доцент кафедри фізики і теоретичної механіки Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка Михайло Півень; к.е.н., доцент, декан факультету економіки та підприємництва Ірина Салькова; к.т.н., доцент, директор Технологічно-промислового коледжу Руслан Будяк; к.е.н., доцент, декан факультету менеджменту та права Людмила Пронько.

Особливістю даної науково-практичної конференції стало те, що її учасники мали можливість на пряму поспілкуватись із виробничниками, що у майбутньому посилить можливість науки оперативно реагувати на запити своїх підприємств-партнерів. Перед учасниками конференції виступили: Борис Слупський, кандидат наук з державного управління, головний фахівець із нагляду за технологічним устаткуванням ВП «Ладижинська ТЕС» ПАТ «ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО»; Анжела Попович, начальник відділу рекрутингу Вінницького регіону ПрАТ «Миронівський хлібопродукт»; Оксана Вельганюк, директор ПАТ «Біолік»; Тетяна Стасюк, начальник відділу збуту ПП «Біотехнологія України – Центр»; Андрій Швець, лісничий Басаличівського лісництва ДП «Гайсинське лісове господарство» та Марія Колотило, директор Ладижинської міської філії Вінницького обласного центру зайнятості.  

Конференція продовжила роботу у секціях: 1. Інновації в агроінженеріі та енергетиці України: сучасний стан, проблеми та перспективи; 2. Сучасні тенденції розвитку економіки та підприємництва в АПК України в умовах діджиталізації; 3. Інноваційні підходи до якісного формування фахових компетентностей здобувачами вищої освіти у контексті потреб сучасного ринку праці; 4. Екологічні проблеми України та шляхи їх подолання. 

 

4065

Події у світлинах