укр |  eng Перехід до системи Сократ
Головна
Про нас
Факультети
Коледжі
Абітурієнту
Студенту
Послуги
Звітність
 

Вінницький національний аграрний університет (ВНАУ)

21008, м. Вінниця, вул. Сонячна, 3

Приймальня ректора
тел. (0432) 46-00-03
Приймальня президента у-ту
тел. (0432) 46-00-03
e-mail: rector@vsau.org
e-mail: office@vsau.org

Приймальна комісія

тел. (0432) 46-74-37
тел. (0432) 57-44-42
e-mail: PK_VNAU@i.ua

Комутатор
тел. (0432) 43-85-20
тел. (0432) 43-72-30

Проїзд: тролейбус № 12
Чехова – Аграрний університет
тролейбус № 13 Меморіал визволення – Аграрний універ.
тролейбус № 14 Залізничний вокзал – Аграрний універ.
маршрутне таксі № 10-А Площа перемоги – Аграрний універ.
маршрутне таксі № 16 Меморіал Визволення - Аграрний універ.
маршрутне таксі № 18-А

Центр культури та дозвілля

    Всебічний та гармонійний розвиток особистості неможливий без виховної роботи. Про це ніколи не забувають ні викладачі, ні студенти Вінницького національного аграрного університету. А тому виховний процес є невід’ємною складовою освітньої діяльності колективу нашого вузу.
    Виховна робота здійснюється за напрямами, які відповідають Концепції національного виховання студентської молоді ВНАУ. Майбутніх фахівців-аграріїв виховують у кращих традиціях національної та світової культури з урахуванням загальнолюдських пріоритетів, програми відродження і розбудови національної економіки, культури, науки, духовної єдності української нації. національного багатства країни, мови, культури, традицій.

Пріоритетними напрямами виховної діяльності є:
– національно-патріотичне та громадянське виховання;
– родинно-сімейне виховання;
– професійне, трудове та екологічне виховання;

– художньо-естетичне та моральне виховання;
– формування здорового способу життя.
Виховний процес здійснюється у різних формах: проведення семінарів, «круглих столів», виховних годин, методоб’єднань кураторів; надання консультацій студентам психологічною, медичною, юридичною службою університету та соціальним педагогом; розв’язання питань з поселення та проживання студентів у гуртожитках; функціонування інституту наставництва; розміщення матеріалів виховного характеру на веб-сторінці ВНАУ; співпраця з науково-методичним центром «Агроосвіта», Департаментом освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької міської ради, соціальними службами, медичними закладами міста тощо.
Особлива місія у виховному процесі належить наставникам академічних груп, які систематично проводять виховні кураторські години та здійснюють чергування в студентських гуртожитках. Куратори кафедр історії та філософії, української та іноземних мов, правознавства, фізичного виховання беруть активну участь у проведенні загальноуніверситетських виховних годин. З метою вдосконалення роботи власне кураторів академічних груп в університеті впроваджено конкурс «Кращий куратор року» та таку форму роботи, як методоб’єднання кураторів.
Значна роль у виховній роботі університету відводиться Центру довузівської підготовки, прийому на навчання та виховної роботи, який систематично організовує, координує та контролює проведення виховних годин в університеті та студентських гуртожитках.
Осередком естетичного виховання молоді в університеті є Центр культури та дозвілля, в якому вдосконалюють свою майстерність співу, танцю та гри на музичних інструментах понад 250 студентів університету. Шістьом колективам Центру культури та дозвілля присвоєно почесне звання «Народний». Саме в Центрі проводяться усі найцікавіші в університеті заходи: посвята першокурсників, урочисті випуски молодих спеціалістів, щорічні зустрічі випускників, святкування Дня знань тощо. Популярністю серед студентської молоді користується урочиста посвята у студенти, зустрічі з державними та громадськими діячами, вшанування пам’яті ветеранів Великої Вітчизняної війни та учасників бойових дій на території інших держав, святкування ювілею з Дня народження Т.Г.Шевченка. У 2014 році ВНАУ приймав учасників Зльоту іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття».

До виховної роботи залучаються також органи студентського самоврядування, чия діяльність направлена, передусім, на розвиток ініціативи і самостійності майбутніх фахівців. Ректоратом розроблені та впроваджуються в університеті соціальні програми: «Гуртожиток – наш дім», «Зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я студентів і працівників ВНАУ», «Підтримка студентської сім’ї», «Благоустрій території ВНАУ», «Забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».
Для здійснення громадянсько-правового виховання в університеті проводяться заходи, які прищеплюють студентам повагу до прав і свобод людини та громадянина, Конституції України, законів, державних символів України, залучають студентську молодь до участі у доброчинних акціях і волонтерського руху. Студенти ВНАУ беруть активну участь у низці благодійних акцій: «Пробіг з вірою в серці», «За своїх»,«З вірою в серці», «Серце студента ВНАУ» тощо.
Для розвитку інтелектуально-духовного виховання в університеті проводяться заходи, спрямовані на розвиток пізнавального інтересу, творчої активності, мислення студентів, реалізацію особистісного життєвого вибору та побудову їх професійної кар’єри. Студенти ВНАУ активно беруть участь у роботі «круглих столів», конференцій, семінарів тощо. На формування професійних якостей студентів спрямовуються такі заходи, як День відкритих дверей, День юриста, День митника, День працівника сільського господарства, День факультету, День студента, День української писемності та мови, проведення яких організовується на належному рівні. У ці дні найсумлінніші та активніші студенти за відмінні успіхи у навчанні, участь у громадському житті та спортивні досягнення нагороджуються почесними грамотами президента університету та цінними подарунками. За результатами навчання студенти двічі протягом навчального року нагороджуються відзнакою президента університету “Кращий студент факультету”, “Кращий студент коледжу», стипендіями Вінницького міського голови, Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької обласної ради.
Моральному вихованню студентів на засадах християнства сприяють такі тематичні виховні години, як:«Будується Храм на честь Трьох Святителів», «Різдво Христове та Богоявлення», «Роль жінки в християнстві», «Духовні скарби України. 1000-літня історія Лядівського монастиря» тощо.
Для реалізації естетичного виховання в університеті проводяться заходи, які розвивають художні здібності та творчу діяльність студентів, формують у молоді естетичні смаки, примножують культурно-мистецькі надбання, відтворюють прекрасне у повсякденному житті. Студенти беруть активну участь у конкурсах «Барви Подільської осені», «Міс університет», «Міс Вінниця-2014», «Студенти мають таланти», здійснюють екскурсії до музеїв, відвідують вистави Обласного музично-драматичного театру ім. М.Садовського.
Екологічне виховання в університеті націлюється на розвиток у студентів почуття відповідальності за природу як національне багатство та готовності до активної екологічної та природоохоронної діяльності, а трудове – на формування у студентів почуття господаря та господарської відповідальності, уміння самостійно та ефективно працювати. На виконання Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» студенти всіх факультетів на виховних кураторських годинах прибирають територію університету та міста.
Для забезпечення фізичного виховання та утвердження здорового способу життя в університеті проводяться заходи, спрямовані на виховання відповідального ставлення до власного здоров’я, фізичного та психічного розвитку студентів, формування потреби у безпечній поведінці, запобігання негативним звичкам. Зокрема, це – тематичні виховні години, бесіди, консультації психологів і соціального педагога про шкідливість вживання наркотиків, тютюну, патологічні наслідки СНІД. Реалізуються такі фізкультурно-оздоровчі та спортивно-масові заходи, як Олімпійський тиждень серед мешканців гуртожитків університету, Чемпіонати серед збірних команд університету, Чемпіонати Вінницької області серед студентів ВНЗ III-IV р.а., Спартакіада серед науково-педагогічних працівників ВНЗ III-IVр.а., Всеукраїнські змагання з волейболу серед чоловічих та жіночих команд аграрних ВНЗ III-IVр.а., Всеукраїнські спортивні ігри серед студентів ВНЗ III-IV р.а. Міністерства аграрної політики та продовольства України тощо.

Сopyright © 2010-2017 ВНАУ
Всі права захищено.

Розробка та супровід сайту: Liana company