укр |  eng Перехід до системи Сократ
Головна
Про нас
Факультети
Коледжі
Абітурієнту
Студенту
Послуги
Звітність
 

Вінницький національний аграрний університет (ВНАУ)

21008, м. Вінниця, вул. Сонячна, 3

Приймальня ректора
тел. (0432) 46-00-03
Приймальня президента у-ту
тел. (0432) 46-00-03
e-mail: rector@vsau.org
e-mail: office@vsau.org

Приймальна комісія

тел. (0432) 46-74-37
тел. (0432) 57-44-42
e-mail: PK_VNAU@i.ua

Комутатор
тел. (0432) 43-85-20
тел. (0432) 43-72-30

Проїзд: тролейбус № 12
Чехова – Аграрний університет
тролейбус № 13 Меморіал визволення – Аграрний універ.
тролейбус № 14 Залізничний вокзал – Аграрний універ.
маршрутне таксі № 10-А Площа перемоги – Аграрний універ.
маршрутне таксі № 16 Меморіал Визволення - Аграрний універ.
маршрутне таксі № 18-А

Центр культури та дозвілля

    Всебічний та гармонійний розвиток особистості неможливий без виховної роботи. Про це ніколи не забувають ні викладачі, ні студенти Вінницького національного аграрного університету. А тому виховний процес є невід’ємною складовою освітньої діяльності колективу нашого вузу.
    Виховна робота здійснюється за напрямами, які відповідають Концепції національного виховання студентської молоді ВНАУ. Майбутніх фахівців-аграріїв виховують у кращих традиціях національної та світової культури з урахуванням загальнолюдських цінностей, програми відродження і розбудови національної економіки, науки, духовної єдності української нації, національного багатства країни, мови, культури, традицій.

Пріоритетними напрямами виховної діяльності є:
– національно-патріотичне та громадянське виховання;
– родинно-сімейне виховання;
– професійне, трудове та екологічне виховання;
– художньо-естетичне та моральне виховання;
– формування здорового способу життя.
Виховний процес здійснюється у різних формах: проведення семінарів, «круглих столів», виховних годин, методоб’єднань кураторів; надання консультацій студентам психологічною, юридичною службою університету та соціальним педагогом; розв’язання питань з поселення та проживання студентів у гуртожитках; функціонування інституту наставництва; розміщення матеріалів виховного характеру на веб-сторінці ВНАУ, оновлення інформації про університет у соціальних мережах, співпраця із засобами масової інформації, співпраця з різноманітними установами та громадськими організаціями області та України.
Особлива місія у виховному процесі належить наставникам академічних груп, що є першими помічниками студентів у вирішенні будь-яких питань навчального процесу чи проживання у гуртожитках. Куратори кафедр історії та філософії, української та іноземних мов, правознавства, фізичного виховання беруть активну участь у проведенні загальноуніверситетських виховних годин.

Значна роль у виховній роботі університету відводиться Центру довузівської підготовки, прийому на навчання та виховної роботи, який систематично організовує, координує та контролює проведення виховних заходів в університеті та студентських гуртожитках.
Осередком естетичного виховання молоді в університеті є Центр культури та дозвілля, в якому вдосконалюють свою майстерність співу, танцю та гри на музичних інструментах понад 250 студентів університету. Шістьом колективам Центру культури та дозвілля присвоєно почесне звання «Народний». Саме в Центрі проводяться усі найцікавіші в університеті заходи: посвята першокурсників у студенти, урочисті випуски молодих спеціалістів, щорічні зустрічі випускників, святкування Дня знань тощо. Популярністю серед студентської молоді користується урочиста посвята у студенти, зустрічі з державними та громадськими діячами, вшанування пам’яті ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників АТО та бойових дій на території інших держав, міжнародного жіночого дня.

До виховної роботи залучаються також органи студентського самоврядування, чия діяльність направлена, передусім, на розвиток ініціативи і самостійності майбутніх фахівців. Ректоратом розроблені та впроваджуються в університеті соціальні програми: «Гуртожиток – наш дім», «Зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я студентів і працівників ВНАУ», «Підтримка студентської сім’ї», «Благоустрій території ВНАУ», «Соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».
Для здійснення громадянсько-правового виховання в університеті проводяться заходи, які прищеплюють студентам повагу до прав і свобод людини та громадянина, Конституції України, законів, державних символів України, студентська молодь бере активну участь та організовує різноманітні благодійні акції .

Для розвитку інтелектуального потенціалу в університеті проводяться заходи, спрямовані на розвиток пізнавального інтересу, творчої активності, мислення студентів, реалізацію особистісного життєвого вибору та побудову їх професійної кар’єри. Студенти ВНАУ активно беруть участь у роботі «круглих столів», конференцій, семінарів тощо. На формування професійних якостей студентів спрямовуються такі заходи, як День відкритих дверей, День юриста, День працівника сільського господарства, День факультету, День студента, День української писемності та мови, проведення яких організовується на найвищому рівні. У ці дні найсумлінніші та найактивніші студенти за відмінні успіхи у навчанні, участь у громадському житті та спортивні досягнення нагороджуються почесними грамотами президента університету та цінними подарунками. За результатами навчання студенти двічі протягом навчального року нагороджуються Відзнакою президента університету “Кращий студент факультету”, “Кращий студент коледжу», стипендіями Вінницького міського голови, Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницької обласної ради та іменними стипендіями Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Президента України.
Моральному вихованню студентів на засадах християнства сприяють такі тематичні виховні години, як:«Будуємо Храм своєї душі», «Різдво Христове та Богоявлення», «Роль жінки в християнстві», «Духовні скарби України» тощо.

Для реалізації естетичного виховання в університеті проводяться заходи, які розвивають художні здібності та творчу діяльність студентів, формують у молоді естетичні смаки, примножують культурно-мистецькі надбання, відтворюють прекрасне у повсякденному житті. Студенти беруть активну участь у конкурсах: «Відкрий себе», «Міс університет», «Подільський бал», конкурс КВК на кубок президента ВНАУ, здійснюють екскурсії до музеїв, відвідують вистави обласного музично-драматичного театру ім. М.Садовського.
Екологічне виховання в університеті націлюється на розвиток у студентів почуття відповідальності за природу як національне багатство та готовності до активної екологічної та природоохоронної діяльності, а трудове – на формування у студентів почуття господаря та господарської відповідальності, уміння самостійно та ефективно працювати. Університет бере активну участь у Всеукраїнській акції «За чисте довкілля».

Для забезпечення фізичного виховання та утвердження здорового способу життя в університеті проводяться заходи, спрямовані на виховання відповідального ставлення до власного здоров’я, фізичного та психічного розвитку студентів, формування потреби у безпечній поведінці, запобігання негативним звичкам. Зокрема, це – тематичні виховні години, бесіди, консультації психологів і соціального педагога про шкідливість вживання наркотиків, тютюну, патологічні наслідки СНІД. Реалізуються такі фізкультурно-оздоровчі та спортивно-масові заходи, як Олімпійський тиждень серед мешканців гуртожитків університету, Чемпіонати серед збірних команд університету, Чемпіонати Вінницької області серед студентів ВНЗ III-IV р.а., Спартакіада серед науково-педагогічних працівників ВНЗ III-IVр.а., Всеукраїнські змагання з волейболу серед чоловічих та жіночих команд аграрних ВНЗ III-IVр.а., Всеукраїнські спортивні ігри серед студентів ВНЗ III-IV р.а. тощо.

Справді неперевершеним святом, яке надовго залишиться у пам’яті і серцях кожного, хто належить до великої університетської родини стало відзначення у жовтні 2017 року 35-річного ювілею створення університету. З огляду на цифру це може й не так багато, але з огляду на досягнуте чимало. Об’єднаний єдиною метою та ідеєю колектив завжди працював на повну потужність під керівництвом визначних постатей, відомих державних діячів та науковців: Бориса Зрібняка, Анатолія Луценка, Леоніда Середи, Григорія Калетніка, Галини Янчук та Віктора Мазура. Саме завдяки їх самовідданій праці будувались, оновлювались та утеплювались корпуси, зміцнювалась матеріально-технічна база, збільшувалась кількість спеціальностей, ліцензійний обсяг підготовки, оновлювалась до непізнаваності територія, створювались комфортні умови для кожного студента та викладача, зростав науковий потенціал.

Розділити свято із колективом приїхало чимало поважних гостей, народних депутатів, закордонних колег, випускників та роботодавців. Кожен факультет, кожна кафедра, коледж, структурний підрозділ представили ювілейні презентації наукових досягнень.

Усі присутні на святі змогли насолодитися також високохудожніми виступами наших талановитих студентів та випускників, а також народної артистки України Наталії Бучинської та мегапопулярного гурту «DZIDZIO».

Сopyright © 2010-2017 ВНАУ
Всі права захищено.

Розробка та супровід сайту: Liana company