укр |  eng Перехід до системи Сократ
Головна
Про нас
Факультети
Коледжі
Абітурієнту
Студенту
Послуги

Вінницький національний аграрний університет (ВНАУ)

21008, м. Вінниця, вул. Сонячна, 3

Приймальня ректора
тел. (0432) 46-00-03
Приймальня президента у-ту
тел. (0432) 46-00-03
e-mail: rector@vsau.org
e-mail: office@vsau.org

Приймальна комісія

тел. (0432) 46-74-37
тел. (0432) 57-44-42
e-mail: PK_VNAU@i.ua

Комутатор
тел. (0432) 43-85-20
тел. (0432) 43-72-30

Проїзд: тролейбус № 12
Чехова – Аграрний університет
тролейбус № 13 Меморіал визволення – Аграрний універ.
тролейбус № 14 Залізничний вокзал – Аграрний універ.
маршрутне таксі № 10-А Площа перемоги – Аграрний універ.
маршрутне таксі № 16 Меморіал Визволення - Аграрний універ.
маршрутне таксі № 18-А


Перша кафедра військової підготовки на Вінниччині відкрилась у Вінницькому національному аграрному університеті


Сьогодні, як ніколи, ми зрозуміли: незалежність та суверенітет нашої країни залежить лише від нас, нашої волі, патріотизму, мужності та підготовки. Військова підготовка, це не лише навчання військовому ремеслу - це гартування характеру, формування глибоко патріотичного, свідомого та відданого своїй батьківщині громадянина.

Вінницький національний аграрний університет першим на теренах Вінниччини отримав ліцензію від Міністерства оборони України на підготовку офіцерів запасу. Нам вдалось поспілкуватись із виконуючим обов’язки начальника кафедри військової підготовки ВНАУ, генерал-майором запасу, кандидатом військових наук, доцентом Мельницьким Василем Івановичем, який 11 років очолював Кам'янець-Подільський військово-інженерний інститут.

Сьогодні настали непрості часи, не лише у зв’язку із військовими діями на сході, а й станом економіки країни. Які нові перспективи та можливості відкриваються перед студентами ВНАУ?

Студенти, які вступлять на кафедру військової підготовки отримають перспективи не просто стати офіцерами запасу, а й отримають можливість після закінчення військової підготовки та присвоєння звання молодшого лейтенанта запасу успішно працевлаштуватись в органах Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ, Міністерство оборони України, Державної прикордонної служби України та інших силових структурах.

Чи зможуть студенти інших університетів вступити на кафедру військової підготовки?

Так, звичайно. До навчання запрошуються студенти, як чоловічої так і жіночої статі, університетів міста Вінниці та інших регіонів. Навчання буде проходити на базі Вінницького національного аграрного університету. Кожного року на навчання зможуть вступити до 450 студентів.

Які вимоги ставляться перед майбутніми студентами кафедри військової підготовки?

На військову підготовку за програмою офіцерів запасу зможуть вступити студенти віком від 18 до 25 років, які на початок занять з військової підготовки навчаються на 3-му курсі денної форми навчання у вищих навчальних закладах ІІІ-IV рівнів акредитації. Студент повинен бути громадянином України, придатним до військової служби за станом здоров’я, моральними, діловими якостями та успішно пройти конкурсний відбір.

За якими спеціальностями передбачається навчання на кафедрі військової підготовки?

Підготовка офіцерів запасу з числа студентів на військовій кафедрі буде проводитись за програмами зі спеціальностей: фінансове забезпечення і економіка бойової та господарської діяльності військ (сил); правове виховання; організація продовольчого забезпечення; юрисконсультська робота; організація екологічного забезпечення.

Як студенти зможуть поєднувати навчання в університеті та на кафедрі військової підготовки і скільки часу буде тривати навчання офіцерів запасу?

Військова підготовка буде проводитись за семестрами, один навчальний день на тиждень протягом двох років. Тобто студенти отримають індивідуальний графік навчання на один день в тиждень та з легкістю зможуть поєднувати навчання і в університеті, і на кафедрі. Студенти, які пройшли повний курс військової підготовки, наказом Міністерства оборони України присвоюється звання – молодшого лейтенанта запасу.

На сході країни фактично тривають бойові дії. Чи будуть робитись певні наголоси чи нововведення в навчальній програмі?

У навчальному процесі буде вивчатись та аналізуватись досвід отриманий нашими військовими в Антитерористичній операції, проте хочу наголосити, згідно чинного законодавства, жоден студент не буде брати участь в будь-яких військових заходах прямо чи опосередковано пов’язаних із Антитерористичною операцією.

Кафедра військової підготовки ВНАУ запрошує студентів на навчання. Конкурсний відбір буде проводитись у червні-серпні 2015 року. За довідками звертайтесь на кафедру військової підготовки ВНАУ, що знаходиться за адресою м. Вінниця, вул. Сонячна 3 тел. (0432) 57-43-89


В. Жереб
Сopyright © 2010-2018 ВНАУ
Всі права захищено.

Розробка та супровід сайту: Liana company